en iyi ve en kolay hangi setten ogrenirim(okula basliyorum)

Hollandaca ogrenmek icin egitim programlari cdler, sesli dersler mp3 ler vs vs

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
gül güzeli
Mezun-NL
Mezun-NL

en iyi ve en kolay hangi setten ogrenirim(okula basliyorum)

Mesaj gönderen gül güzeli »

ooofff arkadasar yaaa ben cok bunaldim neyi nasi yapcami sasirmis vaziyetteyim :( pazartesi gunu okula basliyorum vee cok asiri heycanliyim ogrendigime gore ogretmen yabanci olcak sinif karisik ben nasi anliycamha diyincee nasi anlasacaz biz ogretmenleee...nasi bi yol izlemeliyim ders calisirken neler yapmaliyim bi turlu bulamadim 6 ay oldu geleli amaa daha ben ayni yerimdeyim ve bu benim canimi cok fena halde SIKIYOO!!! artik biseyle yapmak istiyorum .. okulda sizce ogrenebilcekmiyim

Kullanıcı avatarı
gulnur55
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Nederland-Zoetermeer
Yabanci_Ulke: Turkiye

Re: en iyi ve en kolay hangi setten ogrenirim(okula basliyorum)

Mesaj gönderen gulnur55 »

Canim ayni durumlardan bizlerde gectik ilk gun tabiki heyecan olacak sen ilk gun icicn dit ben ik i bilsen yeterli ..
Evet her ulkeden arkadaslarin olacak ortak diliniz hollandaca olacak ogretmeniniz o kadar guzel anlatacakki sanki turkce konusuyor gibi gelecek .. hic bir sorun yasamayacaksin ..
Kitaplari programi okuldan sana bir set halinde verecekler .(bana oyle verdiler) (naam :ijsbreker)tek yapman gereken o gunun tadini cikarmak .. ogretmeninin soylediklerini ilk once beynine daha sonra defterine kayit etmek olacak benim gibi gec basladigin icin biraz fazla huiswerkin olacak ama yaptikca ogreneceksin yaptikca anliyacaksin.Simdiden kolay gelsin canim Succes ..

Dit Ben Ik

Mijn naam is..
Mijn achternaam is ..
Mijn geboorte datum is ..
Ik ben ... jaar oud.
Ik ben TURK.
Ik kom uit ....
Ik woon in ...
Ik ben een ...
Ik ben getrouwd.
Ik heb geen kinderen.
-Sinavi kazandim=2009-04
-Vizem cikti=2009-07
-Hollandadayim=2009-07
-Oturum kartimi aldim=2009-07
-5 yillik oturum kartimi aldim.=2010-07
-Ik ben geslaagd voor mijn praktijkexamen
-ik ben geslaagd voor mijn inburgeringsexamen 6/8/2011

gül güzeli
Mezun-NL
Mezun-NL

Re: en iyi ve en kolay hangi setten ogrenirim(okula basliyorum)

Mesaj gönderen gül güzeli »

hiii gulnurum allah senden razi olsun bacim valla yazdiklarin saka fln deil beni rahatlatti insallah dedigin gibi olur cok tesekkur ederim tatlim

“Hollandaca Egitim Programlari” sayfasına dön