Eşlerinizle nerde ve nasıl tanıştınız?

Hollandaca Ask Sevgi Cumleleri, Turkce Karsiliklari ile Beraber

Moderatör: sansli

Mezun-NL ortakoy
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: Türkiye_Aksaray
Yabanci_Ulke: Hollanda
İletişim:

Mesajgönderen ortakoy » 12 Eki 2010, 09:02

slm kardeşlerim eşlerinizle nerde ve nasıl tanıştınız ? Bakalım kimler eşleriyle nasıl tanışmış ve kimlerin ilginç anısı varmış.İlk olarak ben başlayım.Rabbim herkesı sevdigiyle mutlu huzurlu vede aşk dolu bı yuva kurmayı ve yasamayı nasip etsın.Rabbım herkesi sevdigine kavuştursun...

Eşimle Aksarayın farklı köylerindeniz ama teyze coçuklarıyız.Birbirimizi doguştan beri tanıyoruz .Önce cok iyi arkadaştık ama sonra git gide bu sevgiye dönüştü.Birbirimizden hoşlanmaya başladık ve sonra annelerımız sayesınde bu olay gün yüzüne cıktı ve nişanlandık.İyikide Onu sevmişim ve onu tanımışım .İyikide hayatıma gırdın ve benım ilk ve son aşkım oldun.İyikide ben seninle evlendım .Seninle oldugum için Rabbıme sonsuz şükrediyorum . Seni sabırla çok bekledim ve yıne beklerim .İnşallah Rabbımın sayesınde senınle sonsuza kadar birlikte oluruz ve gün geçtikçe sevgimiz ,aşkımız çogalır inşallah hiç azalmaz. Canım seni herşeyden daha cok sevıyorum .Sen benim herseyimsin ve inşallah da hep öyle kalırsın .Rabbım kimseyi sevdiginden ayırmasın.(muhammed mustafa hürmetine bu dualarımızı kabul etsın amın.)
sınav arşivim viewtopic.php?f=19&t=6525#p39195
30.12.2010askima kavustum tek derdim annem seni cok ozluyorum
vedalasma viewtopic.php?f=3&t=6629#p40408
Rabbım sen yardımcım ol...

Beginner elıffatıh
Beginner offline

Turkiye_Sehir: edırne
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Eşlerinizle nerde ve nasıl tanıştınız?

Mesajgönderen elıffatıh » 04 Kas 2010, 20:51

esımle :) tanısmamız acayıptı .ben turkıyeden kutlu dogum programı ıcın hollandaya gıtmıstım .aılem hollandada yasıyodu.programda esımın komsusu ve annesı benı foto cekerken gormusler ve tam bızım oglana gore demısler :) sonra benı arastrmıslar evımı fılan buldular ve dogum gunumde tanısmaya geldıler ( 1buket cıcekle).sonra esmde asagıda beklıyodu bırbırımızı gorduk ama ben bakmadım.cunku evlenmeyı dusunmuyodum o zamanlar unıversıte okuyodum.esım benı gordukten sonra tamam benım aradıgım ınsan bunun pesını bırakmıycam dıyo ve buyuk bı sabırla benım ıkna olmamı beklıyo.tabı ben baya bı surundurdum cunku ıstemıyodum evlenmeyı.sonra ne olduysa bız mırac kandılınde gorusmeye basladık derken kıvılcımlar yerını atese bıraktı :) yanı ask basladı o gun bugun derken esımı pesımden 3 yıl kosturdum bu yılda 5.yılımız ve nısanlandık :) askım benım cok ugrastı benım ıcın :) napalım bızden kız almak o kadar kolay degıl ıste bızım oykumuzde boyle anlayacagınız 5 yıllık bı beraberlıkten sonra mutlu son :) darısı kavusamayanların basına ınsallah

Mezun-NL ortakoy
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

İletişim:

Mesajgönderen ortakoy » 05 Kas 2010, 10:40

gercek ılgıncımıs ama ne guzelgunlerde bırbırınızı gorupde baslamıs askınız rabbım o guzel gunler hurmetıne sızıde ve tum bırbırını seven kardeşlerımı(ıcınde benıde) eslerımızden ayırmasın ınsallah eslerımızle cokmutlu oluruz rabbım herkesı sevdıgıne kavustursun ve onlarla saglıklı huzurlu ve hayırlı bı yuvada yasamayı nasıp eder rabbım uzerımızden peygamberımızın nurunu eksık etmesın onun hurmetıne dualrımızı kabul etsın inşallah

NT1 Gekkie_n.s
NT1 offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: manisa
Yabanci_Ulke: hollanda,utrecht

Mesajgönderen Gekkie_n.s » 05 Kas 2010, 16:46

benimki de çok ilginç.ben 15 yasındaydım o zamanlar..apartmanda ,hollandada yasayan gurbetçi ev sahipleri vardı.sadece yazları kalyolardı..çok şımarık bi cocukları vardı.bana küfür edince abim de msn hackerledi cocugun..sonra ben o msn e girdim..msninde hepsi kızdı.ve hepsi küfürlü,abuk sabuk konusuyodu.eşimin o zamanlarki resmini görünce aşık olmuştum..2 sene inanmadı msnde aşk olmaz diye 2 sene kan kustum diyebilirim..sonra izine geldiğinde yaşadığı şehire onu görmeye gidince.iş sanaldan-resmiyete dönüştü.inanmaya ve daha çok sevmeye basladı.o da daha sonra ablalarıyla ben igörmek için trye geldi ben gene gittim.ve ayrılıklara rağmen nişanlandık ve bu sene evlendik..ben evlenene kadar.eşimi canlı olarak gördüğüm 24 saati geçmedi yani.ama.eminim ki o kadar çekip de kadar seven,bekleyen sabreden benim kadar olmamıştır..cocuklugumdan beri hep eşimi sevmiş oldum..o da karşılığını verdi çok şükür.düğünden 20 gün sonra geri döndü..şimdi kavusmayı bekliyoruz
08.01.2011 - İşleme alındı mektubu Geldi
29.01.2011 - VIZEM ÇIKTIIIIII
04.02.2011 - Randevu ankaraya
05.02.2011 - Vizem eve geldi
09.02.2011 KAVUŞUYORUMMMMMM(İNŞALLAH)

NT1 ikra
NT1 offline

Turkiye_Sehir: istanbul

Mesajgönderen ikra » 05 Kas 2010, 16:49

Oncelikle Cok guzel bir baslik olmus arkadasim sana bunun icin tsk ederim...simdide ben hikayemizi anlatim...aslinda bizde esimle ayni koyluyuz yani oyleymisiz esim bunu biliyor fakat ben bilmiyordum...almanyada yasayan yigenim benden habersiz esime msn mi vermis...bende uzun bir yolculuktan yeni donmustum evime dedim maillerime felan bakim gece yarisi maillerimi okurken birden merhaba ikra hollandadan ben kaan nasilsin iyimisin sanirim heyecandan kendini tam tanitamamisti...benim annem ve babam ayri yasiyorlar ve isin komigi babamda hollandada yasiyor hic bir kontagimda yoktu...bende diyorumki annneme anne bak gordunmu babam benim adresimi nerden bulduysa bulmus bana kendini baska isimle tanitiyoki onunla gorisim diye :) boyle cabalari cok olmustu o yuzden aklima ilk o geldi hic cvp yazmadim aradan 1 hafta gecti yine mail geldi ve kendini tam anlamiyla anlatan sevgili esim :) anneme sordum boyle biri varmi diye annemde evet dedi ve aileler zaten birbirini cok iyi taniyorlarmis ama ben hic tanimiyordum bi kac msn de gorusmesinden sonra telefonla konusmaya basladik aradan 1 ay gecmeden esim turkiyeye geldi ve tam anlamiyla tanistik :) 4 ay gorustukten sonra evlenmeye karar verdik 10 ay nisanlilik donemimiz oldu ve suan 9 aylik evliyiz cok sukur mutluyuz huzurluyuz insallah 2.ayin basindada oglumuz dunyaya gelecek mutlulugumuz dahada katlanacak.bizim tanismamizda boyle oldu arkadasim biraz uzun oldu ama ne yapim yazasim geldi :) Rabbim herkesin gonlune gore versin insallah....Dua ile....

Beginner elıffatıh
Beginner offline

Turkiye_Sehir: edırne

Mesajgönderen elıffatıh » 05 Kas 2010, 23:58

cok guzel ya rabbım hepımızı mutlu etsın ınsallah

Mezun-NL ortakoy
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

İletişim:

Mesajgönderen ortakoy » 08 Kas 2010, 12:28

Gekkie_n.s yazdı:benimki de çok ilginç.ben 15 yasındaydım o zamanlar..apartmanda ,hollandada yasayan gurbetçi ev sahipleri vardı.sadece yazları kalyolardı..çok şımarık bi cocukları vardı.bana küfür edince abim de msn hackerledi cocugun..sonra ben o msn e girdim..msninde hepsi kızdı.ve hepsi küfürlü,abuk sabuk konusuyodu.eşimin o zamanlarki resmini görünce aşık olmuştum..2 sene inanmadı msnde aşk olmaz diye 2 sene kan kustum diyebilirim..sonra izine geldiğinde yaşadığı şehire onu görmeye gidince.iş sanaldan-resmiyete dönüştü.inanmaya ve daha çok sevmeye basladı.o da daha sonra ablalarıyla ben igörmek için trye geldi ben gene gittim.ve ayrılıklara rağmen nişanlandık ve bu sene evlendik..ben evlenene kadar.eşimi canlı olarak gördüğüm 24 saati geçmedi yani.ama.eminim ki o kadar çekip de kadar seven,bekleyen sabreden benim kadar olmamıştır..cocuklugumdan beri hep eşimi sevmiş oldum..o da karşılığını verdi çok şükür.düğünden 20 gün sonra geri döndü..şimdi kavusmayı bekliyoruz

kardeşim ınsallah bundan sonra fazla cekmessın ve esınden ayrı kalmassın ınsallah en kısa zamanda vızende cıkarda esınekavusaursun kardeşim bende dugundn sonra 27 gun sonra esım nl ye dondu gercek cok zor oluyo rabbım bundan baska ayrılıklar vermesın ınsallah rabbım mutlulugunuzu daım etsın ınsallah cok mutlu olursun kardeşim rabbım gonlunuze gore versın ınsallah bu askın meyvelerınıde hayırlısıyla alırsın kardeşim

quote="ikra"]Oncelikle Cok guzel bir baslik olmus arkadasim sana bunun icin tsk ederim...simdide ben hikayemizi anlatim...aslinda bizde esimle ayni koyluyuz yani oyleymisiz esim bunu biliyor fakat ben bilmiyordum...almanyada yasayan yigenim benden habersiz esime msn mi vermis...bende uzun bir yolculuktan yeni donmustum evime dedim maillerime felan bakim gece yarisi maillerimi okurken birden merhaba ikra hollandadan ben kaan nasilsin iyimisin sanirim heyecandan kendini tam tanitamamisti...benim annem ve babam ayri yasiyorlar ve isin komigi babamda hollandada yasiyor hic bir kontagimda yoktu...bende diyorumki annneme anne bak gordunmu babam benim adresimi nerden bulduysa bulmus bana kendini baska isimle tanitiyoki onunla gorisim diye :) boyle cabalari cok olmustu o yuzden aklima ilk o geldi hic cvp yazmadim aradan 1 hafta gecti yine mail geldi ve kendini tam anlamiyla anlatan sevgili esim :) anneme sordum boyle biri varmi diye annemde evet dedi ve aileler zaten birbirini cok iyi taniyorlarmis ama ben hic tanimiyordum bi kac msn de gorusmesinden sonra telefonla konusmaya basladik aradan 1 ay gecmeden esim turkiyeye geldi ve tam anlamiyla tanistik :) 4 ay gorustukten sonra evlenmeye karar verdik 10 ay nisanlilik donemimiz oldu ve suan 9 aylik evliyiz cok sukur mutluyuz huzurluyuz insallah 2.ayin basindada oglumuz dunyaya gelecek mutlulugumuz dahada katlanacak.bizim tanismamizda boyle oldu arkadasim biraz uzun oldu ama ne yapim yazasim geldi :) Rabbim herkesin gonlune gore versin insallah....Dua ile....[/quote]

onemlı degıl kardeşim rabbım bak nelere kadır sen baban zannederken esınletanısmak nasıp oldu ınsallah babanlada sorunlarınızı halledersın cok mutlu olursun kardeşim bak sen askınızın meyvesını almayabaslamıssın gozun aydın rabbım hayırlı evlatlar nasıpetsın allah analı babalı buyutmeyı nasıp etsın ınsallah bebegınızlede aılenıze katılınca hergun her dakıka mutlulugunuza mutluluk katarsınız rabbım sonsuza kadar sevenlerı ayırmasın (bak ezende okunuyo Rabbım sana sonsuz sukurler olsun) rabbım dualarımızı hayırlısıyla kabul etsın ınsallah cok mutlu olursun kardeşım rabbıme emanet olun selametle kal kardeşim

quote="elıffatıh"]cok guzel ya rabbım hepımızı mutlu etsın ınsallah[/quote]

amın bacım amın ınsallah herkes sevdıgıyle cokmutlu olur rabbım bızlere sonsuz ask yasamayı nasıp etsın ve ınsallah onun sayesınde sonsuza denk eslerımızlke beraber oluruz ınsallah

“Hollandaca Ask Sevgi Cumleleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir