Eşlerinizle nerde ve nasıl tanıştınız?

Hollandaca Ask Sevgi Cumleleri, Turkce Karsiliklari ile Beraber

Moderatör: sansli

Kullanıcı avatarı
ortakoy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Türkiye_Aksaray
Yabanci_Ulke: Hollanda
İletişim:

Eşlerinizle nerde ve nasıl tanıştınız?

Mesaj gönderen ortakoy »

elıffatıh
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: edırne
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Eşlerinizle nerde ve nasıl tanıştınız?

Mesaj gönderen elıffatıh »

esımle :) tanısmamız acayıptı .ben turkıyeden kutlu dogum programı ıcın hollandaya gıtmıstım .aılem hollandada yasıyodu.programda esımın komsusu ve annesı benı foto cekerken gormusler ve tam bızım oglana gore demısler :) sonra benı arastrmıslar evımı fılan buldular ve dogum gunumde tanısmaya geldıler ( 1buket cıcekle).sonra esmde asagıda beklıyodu bırbırımızı gorduk ama ben bakmadım.cunku evlenmeyı dusunmuyodum o zamanlar unıversıte okuyodum.esım benı gordukten sonra tamam benım aradıgım ınsan bunun pesını bırakmıycam dıyo ve buyuk bı sabırla benım ıkna olmamı beklıyo.tabı ben baya bı surundurdum cunku ıstemıyodum evlenmeyı.sonra ne olduysa bız mırac kandılınde gorusmeye basladık derken kıvılcımlar yerını atese bıraktı :) yanı ask basladı o gun bugun derken esımı pesımden 3 yıl kosturdum bu yılda 5.yılımız ve nısanlandık :) askım benım cok ugrastı benım ıcın :) napalım bızden kız almak o kadar kolay degıl ıste bızım oykumuzde boyle anlayacagınız 5 yıllık bı beraberlıkten sonra mutlu son :) darısı kavusamayanların basına ınsallah

Kullanıcı avatarı
ortakoy
Mezun-NL
Mezun-NL
İletişim:

Mesaj gönderen ortakoy »

Gekkie_n.s
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: manisa
Yabanci_Ulke: hollanda,utrecht

Mesaj gönderen Gekkie_n.s »

ikra
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: istanbul

Mesaj gönderen ikra »

Oncelikle Cok guzel bir baslik olmus arkadasim sana bunun icin tsk ederim...simdide ben hikayemizi anlatim...aslinda bizde esimle ayni koyluyuz yani oyleymisiz esim bunu biliyor fakat ben bilmiyordum...almanyada yasayan yigenim benden habersiz esime msn mi vermis...bende uzun bir yolculuktan yeni donmustum evime dedim maillerime felan bakim gece yarisi maillerimi okurken birden merhaba ikra hollandadan ben kaan nasilsin iyimisin sanirim heyecandan kendini tam tanitamamisti...benim annem ve babam ayri yasiyorlar ve isin komigi babamda hollandada yasiyor hic bir kontagimda yoktu...bende diyorumki annneme anne bak gordunmu babam benim adresimi nerden bulduysa bulmus bana kendini baska isimle tanitiyoki onunla gorisim diye :) boyle cabalari cok olmustu o yuzden aklima ilk o geldi hic cvp yazmadim aradan 1 hafta gecti yine mail geldi ve kendini tam anlamiyla anlatan sevgili esim :) anneme sordum boyle biri varmi diye annemde evet dedi ve aileler zaten birbirini cok iyi taniyorlarmis ama ben hic tanimiyordum bi kac msn de gorusmesinden sonra telefonla konusmaya basladik aradan 1 ay gecmeden esim turkiyeye geldi ve tam anlamiyla tanistik :) 4 ay gorustukten sonra evlenmeye karar verdik 10 ay nisanlilik donemimiz oldu ve suan 9 aylik evliyiz cok sukur mutluyuz huzurluyuz insallah 2.ayin basindada oglumuz dunyaya gelecek mutlulugumuz dahada katlanacak.bizim tanismamizda boyle oldu arkadasim biraz uzun oldu ama ne yapim yazasim geldi :) Rabbim herkesin gonlune gore versin insallah....Dua ile....

elıffatıh
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: edırne

Mesaj gönderen elıffatıh »

cok guzel ya rabbım hepımızı mutlu etsın ınsallah

Kullanıcı avatarı
ortakoy
Mezun-NL
Mezun-NL
İletişim:

Mesaj gönderen ortakoy »

“Hollandaca Ask Sevgi Cumleleri” sayfasına dön