dil bilmiyorum ama calismak istiyorum nasil bi is olabilir ?

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul-izmir
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Re: dil bilmiyorum ama calismak istiyorum nasil bi is olabilir ?

Mesaj gönderen kimene »

candman bu aralar askiya aldim galiba az da olsa biseler bilmeden olmuycak bu is ocagin 2. haftasi inburgering egitimine basliyorum sonunda okuldan haber geldi yazildim okula
28 temmuz 2009 Hollandaya geldim
3 ayda Oturum kartim cikti
14 aralik 2009 dil okuluna yazildim okula yazildim
2 april 2011 inburgering kursu bitti

eemayda
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: rotterdam

Mesaj gönderen eemayda »

Kimene merhaba

Hnagi Okula yazildin ve nt2 mi yoksa inburgering mi onerdiler sorabilir miyim

Bir de Okuldan ne kadar sure sonra haber geldi ?

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

arkdsm zaten nt2 yle inburgeringsexamen ayni seyler degilmi sadece isimleri farkli,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

eemayda
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: rotterdam

Mesaj gönderen eemayda »

yok sansli arkadasim ayni seyler degil bunun uzerinde forumda ozel bolum bile var ordan bak incele http://forum.dilogren.com/viewtopic.php?f=25&t=3115

ayrica kimene nin yazdiklarini inceleyeince albeda collegine yonlendirildigini ve 5 ay sonra okul icin haber ciktigini buldum..

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kimene »

ilk once inburgering den basliyorum sanirim 1 ay suruyomus sonrada nt 2 sonra niveu 3 ole gitcek isalla benim oturum kartim ciktiktan hemen sonra basvurduk okul icin bu okuldan da haber gelip yazilana kadar ben 2 ay gecti nerdeyse ocaginda 2 ci haftasin da da okulun ilk gunu olcak benim icin bi kac hafta daha bekliycem sen hesapla artik biraz bende tersliklerde oldu ondan daha da kisa surebilirdi yok dosyalarimla ilgilenen kadin hastalandi yok bilmem ne derken uzadi biraz daha eger merkezi bi yerde yasiyorsan cevrede cok okul varsa en kisa surede yerlestirmeye calisiyolar zaten ama ole olursa kolay yerlesirsin her bir ayda bir sinif aciliyor her ay bi sans

sammaz
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: aksaray
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen sammaz »

ben yenı geldım 3 ay oldu unıversıte mezunuyum muhasebecıyım ama burda o ısı yapabılecegımı tahmın etmıyorum ayrıca dızel arac tamırınden anlıyorum nasıl bı ıs bulabılırım tanıdık hıc kımsem yok yardımcı olursanız sevınırım oflaz_sammaz@msn.com

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

sammaz burda muhasebeciler iyi para kazaniyor oku ol .. ALLAHCC kismet ederse 30-40 sene burda duracan kendinden verecegin 3-4 sene . Sabret ve iste
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kimene »

Arkadaslar 2 aydir inburgering egitimindeyim ogretmenim cok iyi gittigimi soledi normelden kisa surede okulumu bitirecegime inaniyor ve bir is de buldum yarin is icin cevap vermeliyim kabul edip etmedigimi fakat esimi bi turlu ikna edemedim bana kalsa kabul etmek istiyordum ben rotterdamda yasiyorum amsterdam da is buldum turkiyede ic mimariyle ugrasiyordum amsterdam da turk firmasi banyo tasarimi yapmami istedi part time hafta da 2 gun 500 euro dedi ler masa alti yani resmi calismadan tren parami vercekleri solediler bide yeni gelmisim dil bilmiyorum simdilik cok bise beklemiyordum vermelerini zaten bana kalsa calisirdim tabikide normal fiyatlarin cok altinda bi fiyat ogrendigime gore cizim yapan biri saatlik 35 40 euro aliyormus ama onlar tabiki burda egitim gormus dilleri var tecrubeleri var ben okadar seyler beklemiyorum tabiki yarin istemeyerekde olsa hayir demek zorundayim esim beni bi okula yazdirmak istiyor
loi denilen acik ogretim gibi evden ders yapip sinavlarini veriyormusum 14 aylik filan ozaman a kadar dil ogrenirsin onun yanindada bu kursu yaparsin bitince daha iyi bi iste calis o turk yeri enayi ariyor diyor falan filan bendede ne cene demi :)

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: balikesir
Yabanci_Ulke: turkije

Mesaj gönderen umuder »

Esin Akilli adammiss valla :)) en iyisini yapiyor simdi baslasan ise bir sure sora aldigin ucret ve yaptigin is bence seni tatmin etmeyecek kendini kotu hissettirecek(saatte 35-40 alanlari gordukce)vs........
turk vatandaslarimiz sagolsun haftada 2 gun der 7 gun calismani ister gunde 8 saat der 12 saat calistirir vs vs vs... en iyisi kendini gelistirip iyi yerlere gelmeye calismak bencede yani nacizane fikrim...:)
14 Eylul 2009 sinava girdim
15 Ekim 2009 Hollandadan basvuru
17 Ekim 2009 vize kabul edildi(rekor)(Masallah)
5 Kasim HOLLANDADAYIM:)))

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kimene »

evet dun is icin cevabimi verdim kabul etmedigimi soledim simdi dil okuluna biraz daha agirlik vermek istiyorum turk zihniyeti usulu islerden biktim zaten bide kacak calistigim icin belki problem yasarim bi kontrol gelir oturumumla ilgili sorun cikarsa diyede riske girmek istemedim simdi 18 aylik olan dil kursumu evde daha cok calisarak biraz daha indirmek istiyorum eylul ekim gibi inburgering sinavini vermis olmak istiyorum 4 5 ay sonra gibi iste erken bitiren arkadaslar varmi aramizda neler yapmislar nasil yapmislar bi solerlerse sevinirim

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön