Bu hakkınızı biliyormusunuz? ( Belastingdiensten para alma )

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
trbznlu
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Bu hakkınızı biliyormusunuz?

Mesaj gönderen trbznlu »

sansli ben mesela 2006da evlendim ama hollandaya 2009da geldim suan bi yardim parasi aliniyor ama ama dediginiz bu geriye donuk olan paranin neoldugunu bilmiyorum bizde basvursak buna alma hakkimiz varmi varsa eger kimlen nasil kontaka gecebiliyoz bilgin varsa paylasrsan sevinirim bide bi sorum daha var bu alinirsa sonradan tekrar geri aliyolarmi ha bide bu 2007 ve 2008 toplumu veriyolar parayi saygilarimlaaa...

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: Bu hakkınızı biliyormusunuz?

Mesaj gönderen sansli »

trbznlu yazdı:sansli ben mesela 2006da evlendim ama hollandaya 2009da geldim suan bi yardim parasi aliniyor ama ama dediginiz bu geriye donuk olan paranin neoldugunu bilmiyorum bizde basvursak buna alma hakkimiz varmi varsa eger kimlen nasil kontaka gecebiliyoz bilgin varsa paylasrsan sevinirim bide bi sorum daha var bu alinirsa sonradan tekrar geri aliyolarmi ha bide bu 2007 ve 2008 toplumu veriyolar parayi saygilarimlaaa...
ayni para arkdsm algemeen heffingskorting ama evlendiginiz yildan itibaren alma hakkiniz oluyo ama biz once hakkimiz olup olmadigini ogrenmek icin geldigim seneninkine yani 2008 e basvurduk hakkimiz oldugu soylendi para yatirilmaya baslandi bizde evlendigimiz tarihden itibaren olan formulleri belastingdiensten aldik doldurduk yolladik 2006-07-08 aldik 2003 -2004-2005 alamadik henuz haala incelemedeymis sanirim vermemek icin ugrasicaklar,,,belastingdienst le kontaga gecmelisiniz,,,bu geri alma konusunda inanki hic ama hic bi bilgim yok simdiye kadar benden bisey istenmedi biz sana sukadar para verdik simdi sen geri oduceksin fln gibi ,,,ama verdikleri parayi gonderdikleri verginin icine ekliyolarsa mesela bize bu sene 300 euro ev vergisi 200 kusurde wc vergisi geldi normalde bu daha dusukde yapilan yardimlari bunun icinden cikartmak icin biraz yukselterek gonderiliyosa bizlere onu tabiki bilemem ama acik acik biz sana bu parayi verdik simdide geri istiyoruz denmedi acikcasi,,,,evet bu gecmise ait paralari eger hakkiniz varsa genelde toplu yatiriyolar,,,umarim yardimci olmusumdur arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
xxELAxx55
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: Belcika

Re: Bu hakkınızı biliyormusunuz? ( Belastingdiensten para alma )

Mesaj gönderen xxELAxx55 »

valla arkadsım bılgı ıcın sagol da benım kafam b ıraz karıstı galıba yorgun oldugumdan :P
ama bu tam nasıl oluyo benım esım de hollanda vatandası orada sımdı bende buradayı ve calısmıorum suan bu paradan bende yaralana bılır mıyım ayrıntılı bır bılgı verırsen cok iiii olur sımdıden cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk tesekkurler
29 haziran 2010 vizem cikti
18 eylul 2010 1.ci dugun oldu:)
21 eylul 2010 belcikadayim...
26 eylul 2010 2.ci dugun:):);)
05 ekim 2010 dil okuluna basladim...
10.10.2010 dogum gunum:P...

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

sen hollandadamisin belcikadamisin arkdsm,,,eger esin hollandali ve sende hollandada kaliyorsan tabiki alma hakkin vardir diye dusunuyorum,,,ama belcikadaysaniz onu bilemiyorum belcika kural ve kanunlari nasildir o dvlette veriyormu bu parayi...
hollandadayim(2008-5)

emrahs
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: KAYSERI
Yabanci_Ulke: HOLLANDA-AALTEN

Mesaj gönderen emrahs »

sansli arkadasim verdigin bilgi icin tesekkur ederim bende senin gibi 2006 da evlendim 2008 de geldim hollandaya ama ben baska birisine daha soruyum ama sen kesin aldin mi bu c biljet formulunden bana da yardimci olursan sevinirim iyi gunler

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

c biljet formulu olarak bilmiyorum yani hangi formulu doldurdugumuza inan hic dikkat etmedim ama kesin biliyorum( cunku aliyorum)algemeen heffingskorting adi altinda aliyorum bu parayi ,,,sende belastingdienste gidip ben algemeenheffingskorting icin basvurmak istiyorum turkiyeden geldim diye belirtirsen onlar sana gerekli formulleri verirler arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)

guluzarm
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: bursa
Yabanci_Ulke: hollanda denhaag

Mesaj gönderen guluzarm »

MERHABA ARKADASLAR
SIZE BIR SORUM OLACAKTI BEN 2009 DA EVLENDIM VE OCAK 2010 DA HOLLANDAYE GELDIM OTURUMUMU BULGAR PASAPORTUM OLDUGU ICIN KOLAYLIKLA ALDIM ANCAK TURKIYEDE OKUDUM VE HIC CALISMADIM TR VATANDASIYIM ACABA BENDE BU EVLILIK PARASINI ALABILIRMIYIM ESIM CALSIYOR BEN CALISMIYORUM

not:lutfen sadece vurgulamak istediginiz yerde buyuk harf kullaniniz...iletilerin tamamini buyuk harfle yazmak site kurallari geregince yasaktir,,,anlayis gostereceginizi umar tesekkur ederiz...
saygilar...
sansli...

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön