HOLLANDADA TURK IS VERENLER HAKKINDA SIKAYET MESAJIM

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: HOLLANDADA TURK IS VERENLER HAKKINDA SIKAYET MESAJIM

Mesaj gönderen sansli »

evet yani haklisniz ne diyeyim gercekten buraya gelmis olan (istisnalar kaideyi bozmaz elbette)bizim insanimiz gercektende para soz konusu oldugunda bi ayri degisiyolar tavirlari insanlara bakisi,,,eger kendilerine para veriliyosa ne mutlular ornegin vergiler,vergi dairesi kendilerine para odedigi zaman ne kadar seviniyolar ama kendileri vergi odemeye geldiginde formlari doldurmakdan kaciyolar ve bu ne kardesim bu kadar vergimi olur diyolar aldiklarini hic dusunmuyolar arar abimizinde dedigi gibi hep bana hep bana diyolar....
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

TURKO
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: sivas
Yabanci_Ulke: hollanda/den haag

Mesaj gönderen TURKO »

meraba arkadaslar,
iyi bir konuya deyinmissin,
burdaki turk uitzendbureaus lardanda uzak durun,,,,
hem coook az veriyorlar hemde izin parasi yok...hastalik yok,,,paranida gec veriyorlar,,,,
arkadaslar bu is verenleri ve uitzendbureaus leri kiraliceye veya devler buyuklerini sikayet etsek ,,,sonucv alabilirmiyiz..
bu konuda bize UFOSS YARDIM EDEBVILRIMI ACEBA

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

TURKO yazdı:meraba arkadaslar,
iyi bir konuya deyinmissin,
burdaki turk uitzendbureaus lardanda uzak durun,,,,
hem coook az veriyorlar hemde izin parasi yok...hastalik yok,,,paranida gec veriyorlar,,,,
arkadaslar bu is verenleri ve uitzendbureaus leri kiraliceye veya devler buyuklerini sikayet etsek ,,,sonucv alabilirmiyiz..
bu konuda bize UFOSS YARDIM EDEBVILRIMI ACEBA

haklisin ... acaba oralar gitmemek yada sikayet etmek care mi ... o zaman bizlere hic is veren olmaz bunlari devlet denetleyerek halletmesi lazim .. yoksa yine madur olan biz oluruz
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul-izmir
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen kimene »

arkdaslar turk heryerde turktur ayni mantigi burayada getiriyorlar zamaninda buraya gelenler genelde vasifsiz kisilerdi buraya gelince ne olduklarini sasirmislar sonradan gorme olmuslardir kusura bakmayinda bu gercek boyle sonradan gelen turklerede kendileri ingiliz kraliyetinden gelmeymis gibi havalara girip turist muamelesi yapiyorlar nasilsa burayi bilmiyo paraya ihtiyaci var fazlada dil yoksa ellerinde oyuncak olursunuz bari doru duruz yapabilseler tabiki basarili prestijli turkler var ama goze en cok curukler batiyor buraya gelenler anlarlar neden avrupa bizi istemiyor
28 temmuz 2009 Hollandaya geldim
3 ayda Oturum kartim cikti
14 aralik 2009 dil okuluna yazildim okula yazildim
2 april 2011 inburgering kursu bitti

mutlu40
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kirsehir
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen mutlu40 »

iyi guzel konu acmissin bende bilirim burdaki turkleri hele hele turistseniz bitmissiniz demektir,ole bi haysiyetsiz afedersiniz (.....,,.....) insanlar varki anlatamam burdaki turklerin cogu kudurmus kardesim adam gibi adamini zor bulursun,sen surda turistsen ayagina kapansan is vermezler,sanki kendileri nasil isci oldularsa Allah biliyoya insallah birgun onlarda ele ayaga dusecekler,la suraya geleli 1 seneyi gececek daha adam gibi biyerde is bulamadim,birak hollandalisini turk dedigimiz kardesimiz dedimiz adam bile is vermedi,daha halen bostayim oturum desen öldü aldilar,hollandaca desen gayet iyi ama is desen yok yok yok

not:sitemiz kurallari geregi argo,kufur veya hakaret iceren kelimelerin kullanilmasi yasaktir,,,anlayis gostereceginizi umar tesekkur ederiz,,,
saygilar...
sansli...

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön