Bu hakkınızı biliyormusunuz? ( Belastingdiensten para alma )

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
mstosman
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kirsehir
Yabanci_Ulke: Hollanda-Apeldoorn

Re: Bu hakkınızı biliyormusunuz?

Mesaj gönderen mstosman »

bu konu hakkinda bugun muhasebecim ile irtibata gectim.evet boyle bir hakkimiz varmis ve bende bir miktar para alacagim.ama esinizin en az yillik 7 000 euro geliri olmasi lazimis
İyilik yap denize at , balık bilmezse Halik bilir...

aysegul
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen aysegul »

tesekkurler verdiginiz bilgi icin bu odeme nikahin olursa gecerli mi acaba birlikte yasiyorsaniz bu haktan faydalanila biliniyormu tesekkurler.

emrahs
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: KAYSERI
Yabanci_Ulke: HOLLANDA-AALTEN

Mesaj gönderen emrahs »

Arkadaslar ben 2006 da evlendim 2008 in 9.cu ayinda hollandaya geldim bende turkiyede calismadim yalniz simdi ben buraya geleli 6 ay oldu daha oturumu alamadim bu vergiye basvurmak istiyorum yararlanmak icin ama kartim olmada banka hesap numarasida cikartamiyoruz hic bisey yapamiyorum simdi bu hakkimizdan nasil yararlana bilirim? kartim geldikten sonrami basvuru yapmam lazim acil cevap yazar iseniz bilgisi olan arkadaslar rica etsem

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

emrahs yazdı:Arkadaslar ben 2006 da evlendim 2008 in 9.cu ayinda hollandaya geldim bende turkiyede calismadim yalniz simdi ben buraya geleli 6 ay oldu daha oturumu alamadim bu vergiye basvurmak istiyorum yararlanmak icin ama kartim olmada banka hesap numarasida cikartamiyoruz hic bisey yapamiyorum simdi bu hakkimizdan nasil yararlana bilirim? kartim geldikten sonrami basvuru yapmam lazim acil cevap yazar iseniz bilgisi olan arkadaslar rica etsem
evet arkdsm oturum kartini ve sofi numarani istiyo belastinge gittiginde veya form doldurdugunda...ayrica 6 ay uzun bi muddet neden haala oturumunuz gelmemis en gec 3 ay icinde cvp vermeleri gerekir bildigim kadariyla...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

emrahs
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen emrahs »

bizde anlamadik neden oldugunu arkadasim hala beklemedeyim daha bir sonuc yok bekliyorum ama bu hakkimiz dogrumu boyle birsey varmi olurmu

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)

emrahs
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen emrahs »

arkadaslar ben sordum burda vergi isiyle ugrasan birisine bu konuyu bana dediki sen dedi 2006 da hollandada sofi numaran varmi dedi bende yok dedim o zaman alamazsin dedi bu olay nasil bende anlamadim kimisi aldim diyor ben soruyorum baska turlu diyorlar normalde evlendikten sonra hollandaya gelip sofi numarani alip tekrar turkiyede kadiysan ona gore aliyormussun ama sofi numaran yoksa alamiyormussun lutfen detayli bir bilgisi olan arkadaslardan aciklama istiyorum hakkimiz varsa alalim lutfen acil cevap ama bilgisi ve detayli bir aciklama lutfen

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

nasil yani yaa oyle sacmalik olmamali,,,ben 2008 mayisda geldim temmuzda oturum aldim sonra bu paraya basvurduk 2008 icin alma hakkimiz oldugunu soyledi belastingdienst daha sonra evlendigimiz tarihden itibren olan formulleri istedik yolladilar doldurduk tekrar yolladik 2006-2007-2008 aldik yani benim 2006 ve 2007 de sofi numaram yoktu hollandaya gelmemistim 2008 de geldim aldim geriye donuk yillarinkinide,,,,sen baska birine daha sor yada direk belastingdienstle temasa gecin arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)

yavuzkoc
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen yavuzkoc »

arkadasım pekı tr de calısmadıgını belgelemen gerekıyor mu .yada burdan herhangı bır belge almana gerek var mı .basvuruyu yapmak ııcn.tesekkurler

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hayir arkdsm kanitlamana gerek yok hatta ben turkiyede calisip calisilmadigini sorulup sorulmadigini bile bilmiyorum biz sadece ben buraya geldigimde 2008 de basvurduk once hakkimiz varmi yokmu onu ogrenmek icin hakkimiz varmis ve 2008 de baslattilar aylik aylik yatirmaya sonra onceki yillarin formulunu istedik onlarida doldurduk yolladik onlar inceliyolar hakkin varsa yolluyolar ama neyi inceliyolar senin tr de calistiginimi yoksa baska biseyimi onu bilemiyorum gercekten...gidiyosun yada telefonla ismarliyosun formulleri eve geliyo icindeki bazi yerlerdeki bilgileri doldurup yolluyosun sonra bekliyosun arkdsm,,,,
hollandadayim(2008-5)

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön