Arkdslar is basvurusu hakkinda fikirlerinize ihtiyacim var,,

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
leonardo06
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Re: Arkdslar is basvurusu hakkinda fikirlerinize ihtiyacim var,,

Mesaj gönderen leonardo06 »

bencede bu isi kabul et sansli arkadasim. ilerde daha guzel isler icin ozgecmisinde bir deneyim olarak gorulur. TNT cok buyuk ve uluslararasi bir firmadir. Senin icin iyi bir referans. Hollandacan icinde iyi olur.

bir kac kelam da brrnyksl arkadasim icin edeyim. Hayatta hersey sevgi, ask degildir. Ama bizim Turk insanin DNAsindan midir nedir cok duygusaliz. Bu devirde duygusal degil profesyonel dusuneceksin. Hayatinin tamamimini kimse tutup birine adamaz, biri icin bir cokseyden vazgecmez. Herkesin kendi hayati vardir. Olmalidir. Ama biz Turkler yapamiyoruz bunu iste ve sonra pismanliklar vs. basliyor. Tercihlerimiz hayatimizin geri kalanina dogrudan yon vereceginden keske duygusal degilde birazda mantikli dusunebilsek.

Selamlar
Leonardo

Kullanıcı avatarı
pars
Gonullu
Gonullu
Turkiye_Sehir: Izmir
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen pars »

Isi kabul etmen is tecruben acisindan sana olumlu katkilar saglayacaktir leonardonunda dedigi gibi daha sonraki is bas vurularinda artisi olacaktir, ancak izin konusunu bastan konusun ve netlige kavustur, kontrat imzalidiktan sonra isi birakirsan yani kontratin yukumluluklerini yerine getirmezsen ilerideki is yasamin icin hic iyi olmaz, ornegin onumzdeki sene bir ise girdin ve uc yil calistin sonra isten cikarildin, issizlik parasina basvurdugnda alacagin yanit ret olacaktir, 5 yil sure ile bu hakkindan yararlanamazsin, baska eksileride vardir eminim su anda bilemedigimiz, Karar asamasinda bunlarida goz onunde bulundurmani tavsiye ederim,
NE MUTLU TURKUM DIYENE

Kullanıcı avatarı
pars
Gonullu
Gonullu
Turkiye_Sehir: Izmir

Mesaj gönderen pars »

Murat arkadas, tanimadigin insanlar hakinda fikir beyan ederken daha ozenli davranmalisin, ayrica bu forumda kullanilan usluba dikkat edersen kimse senin kullandigin hitap seklini kullanmiyor, cok samimi oldugun kisiler ile yazisirken yada konusrken kullanabilirsin ama tanimadigin insanlara karsi hemde yeni girdigin bir ortamda bu hitap seklini kullanmaman daha uygun olacaktir,

saygilar/Pars
NE MUTLU TURKUM DIYENE

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

pars yazdı:Isi kabul etmen is tecruben acisindan sana olumlu katkilar saglayacaktir leonardonunda dedigi gibi daha sonraki is bas vurularinda artisi olacaktir, ancak izin konusunu bastan konusun ve netlige kavustur, kontrat imzalidiktan sonra isi birakirsan yani kontratin yukumluluklerini yerine getirmezsen ilerideki is yasamin icin hic iyi olmaz, ornegin onumzdeki sene bir ise girdin ve uc yil calistin sonra isten cikarildin, issizlik parasina basvurdugnda alacagin yanit ret olacaktir, 5 yil sure ile bu hakkindan yararlanamazsin, baska eksileride vardir eminim su anda bilemedigimiz, Karar asamasinda bunlarida goz onunde bulundurmani tavsiye ederim,
tabi buda karar veremememde bi nokta,,,isten kendi istegimle cikamam kesinlikle biyerden sorun olarak cikicaktir karsima,,,ama bilemiyorum ben polis olmayi istiyorum ilerde bana ne gibi bi katkisi olur bu isin onuda bilemiyorum acikcasi,,,yinede fikirlerini paylastigin icin tesekkur ederim arkdsm,,,,

leonardo06 yazdı:bencede bu isi kabul et sansli arkadasim. ilerde daha guzel isler icin ozgecmisinde bir deneyim olarak gorulur. TNT cok buyuk ve uluslararasi bir firmadir. Senin icin iyi bir referans. Hollandacan icinde iyi olur.

Selamlar
Leonardo
saol arkdsm fikirlerini paylastigin icin tesekkur ederim,,,pars arkdsmzada yazdigim gibi ilerde polis olmak istiyorum bu ise girer calisirsam bana ne gibi bi katkisi olur ilerde onuda bilemiyorum acikcasi,,,beni tereddutte birakan bi konuda buyuk bi sirket olmasi yoksa coktan kabul etmedigimi bildirmistim yada bastan hic basvurmamistim ama bilemiyorum iste karar vermem icin geriye kaldi son 4 gun,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

muratbodrum
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: turkıye bodrum
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen muratbodrum »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
konyali
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Konya

Mesaj gönderen konyali »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)

muratbodrum
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: turkıye bodrum
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen muratbodrum »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

saol arkdsm gercekten,,,anlasabildigimize sevindim tesekkur ederim,,,

estagfurullah arkdsm ne kusuru sadece biraz yanlis anladik birbirimizi ama cozduk sanirim,,,
pardon iyi geceler dilemeyi unuttum,,,
sanada iyi geceler arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön