Hollanda'da Yeni Cikan Kanunlar ve Ind ile ilgili Konular..!

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Forum kuralları Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.

Hollanda'da Yeni Cikan Kanunlar ve Ind ile ilgili Konular..!

İleti Geluk » 19 Şub 2008, 19:59

selam arkadaslar,
bu basligi bizi ilgilendiren, hollanda'da cikan kanunlari paylasmak adina actik..!
sitede bi cok arkadas, duydugu, emin olunmayan bilgiler yuzunden korkuya kapiliyorlar. Eger oyle bisey duyduysaniz ve emin olmak istiyorsaniz, bu baslik altinda sorarsaniz, bizlerde sizi bilgilendirmek adina arastirma yapariz..! boylelikle kafanizin kariskligini gidermis olcagimizi dusunuyoruz..!

tabi bizde, kanunlari takip edip sitede paylasacagiz..!

Umarim bu kadar kanun yeterli olurda, bu basliga gerek kalmaz...!

kolay gele
Geluk
Site Admin
Site Admin

Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

30 nisan ve 5 mayista Ind Tatil..!

İleti Geluk » 25 Nis 2008, 18:43

Ind ile 30 nisan ve 5 mayis tarihleri arasinda kontaga gecemezsiniz cunku kralicenin dogum gunu,2. dunya savasindan kurtulus gunu ve birde Hz. isa 'nin göge yukseldigi gun oldugundan dolayi tatil ama 6 nisandan sonra tekrar masa basindalar..!

kolay gele
Geluk
Site Admin
Site Admin

Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: 30 nisan ve 5 mayista Ind Tatil..!

İleti gülüm » 25 Nis 2008, 19:23

SLM teşekkürler Geluk nine bizim iş yattı desene birhafta daha bundan sonrada ii bir haber geleceğini sanmıyorum çok bunaldım sinir hastası olacam inanın.gülüm
gülüm
NT1
NT1

Re: Hollanda'da Yeni Cikan Kanunlar ve Ind ile ilgili Konular..!

İleti PisPire » 23 Mar 2011, 17:16

merhaba arkadaşlar benım çok merak ettiğim ancak nasıl ve nereden öğrenebilirim diye düşündüğüm sorularım vardı...

Hollandaya geleli 20 gün oldu.Samenwonen olarak geldim buraya. Benı ilgilendirebilecek hiç bir kanun veya haklarımı bilmiyorum. Bana bu konuda yardmcı olmanızı istiyorum mümkünse...

Mesela samenwonen olarak gelen bir kimse illaki nikah veya beraber yaşama sözleşmesi yapmak zorunda mı?? Yaparsa hakları ne olur yapmazsa ne olur?? hakları nedir??

Partnerim Türk olup, hollandada doğup büyümüş yani hollanda vatandaşı kendisi.Benım ne gibi Avantajlarım vardır??Vatandaşlık nasıl alabilirim? Kaç yıl sürüyor vatandaşlık almak?

İlk oturumumu henüz almadım.Yarın IND de randevumuz var. Beni nelerin beklediğini hiç bilmiyorum aslında.Göçmenler ile ilgili geçerli olan kanunları türkçe olarak naasıl ve nerden takip edebilirim??

partnerime bu tür konuları soramıyorum yanlış anlamasından korkuyorum açıkcası. Fakat haklarımı bilerek, bilinçli davranmak istiyorum.Sorsam da çok detaylı bilgi vermıyor zaten.

Anlaşamadığımız durumlarda beni ülkeme geri gönderebilir mi?? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
08.12.2010 SINAVI KAZANDIM
16.02.2011 VİZEM ÇIKTIIIIIIII
04.03.2011 HOLLANDADAYIM
04.04.2011 1 YILLIK OTURUM
PisPire
Mezun-NL
Mezun-NL

Turkiye_Sehir: İZMİR
Yabanci_Ulke: HOLLANDA

Re: Hollanda'da Yeni Cikan Kanunlar ve Ind ile ilgili Konula

İleti erdogan_hatay » 14 May 2012, 09:40

merhaba arkadaslar bende su an ayni durumdayim hatta biraz daha fazla zoa surumdayim. benim kiz arkadasim hollandali
yeni geldim buraya kibrstan geliyorum. samanwonen ile geldim ama pekte kalabilecegimi sanmiyorum. eger tekrar geri gidirsem hollandaya tekrar gelemezmism . bu konuda bana yardimci olursaniz cok sevinirm tesekkur ediyoorm
erdogan_hatay
Beginner
Beginner

Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: hollanda - veenendaal

Hollandada Yasam - Kanunlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir