soru ( Hollandada bosanmis olup, evlenmek icin? )

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
toprakcan
Beginner
Beginner

soru ( Hollandada bosanmis olup, evlenmek icin? )

Mesaj gönderen toprakcan »

Slm benim bir sorum olacakti benim 5 yillik oturumum var hollandada ben geleli 3 yil oldu acaba ben burda bosanmis olsam turkiyede yeni bir evlilik yapip birini getirebilirmiyim...?birde sunu sormak istiyorum tr den bir unuversite ogrencisi turis vizesiyle nlye gelmis olsa vizenin suresi icerisinde burada evlilik yapma imkani varmidir yoksa yine tr ye gitmesimi gerekecek.?sorumu cvp larsaniz sevinirim tskler

arar_55
Gonullu
Gonullu

Re: soru ( Hollandada bosanmis olup, evlenmek icin? )

Mesaj gönderen arar_55 »

bu tur sorunlari olan insanlarin dikkatine,Elinizdeki oturum regulier bepaaldetijd,dir!!!
5 yillik gecici oturumu olanlar......
zaten sizler eslerinizin uzerinde kayitlisiniz oturum hakkiniz icin, evliliginizin surdugu surece(esinizin adi altinda yerlesim kartiniz)bulunuyor! risikosuz bosanmalar en az katrolu isde calisipda 6 yili doldurmus olmasi gerekir!
Sizler kendi uzerinize yerlesim karti (regulier onbepaaldetijd)almis olmaniz lazim ki,,
en son 3 yil calisiyor katrolu(vast) kendi uzerinize gozukmelisiniz(bosanmak isdiyen kisiler/tr den gelip oturum hakki alip) yada bu 3 yil icerisinde hollanda pasaportunua sahip olmalisiniz, ki risikonuz olmasin,
adli yonden nafaka es ve cocuklara hakim bosanmma karari gerekir,resmi bosanma hollandada
eslerin her ikisinin gelir ve evlilik cuzdani,aylik kagitlari,verginumaralari,ev esya bolusmesi,
avukat nezdinde bosanip turkiyeden de bunun nufusdan her iki kisi (birlikde)nufusdan dusurmelidir!
boylece hollandadaki belediyeye turkiyeden bosanmistir,adli bosanma kararini hollandadaki belediyeye isletmelidir
yoksa evlilik soy ismi halen esler uzerinde devam eder..

hollandada 6 aydan fazla yerlesmis olanlara hollandada bosanabilme hakki dogar,lakin oturum hakki olmaz!!!

ogrenci olarak ise her sey Turkiye(tr) den yeniden baslatip mvv/schengen/temel uyum sinavi
gereklidir!!!sakin hollandada oturum alabilmek icin denemeyiniz yurddisi kara lisdesine alinirsiniz!
ind kurallarina ve schengen iceriklerine dikkat ediniz!!!!

ogrenciler hollandada evlenip kalamazlar,,,,,,yerlesmek icin...alternatif oturum hakki var iken diger ulke vatantaslari ile(turk uyruklu yapanci pasaportuna sahip kisilerle ) iseler almanya ornek vereceksem olabilir ,almanya yapancilar yasasi iceriklerini izleyiniz,ki orda kalabilesiniz!
HOLLANDADA OGRENCI VIZESI ALTINDA YADA OGRENCI STATUSUNDEKILER BU ULKEDE EVLILIK YAPAMAZLAR...IND sartlarini iyi okuyunuz ve dikkat ediniz!
ind kanunlarina dikkat ediniz yalan,yanlis sahte durumlardan sakininiz bilginize....

toprakcan
Beginner
Beginner

cvp biniz icin tskur ederim..sizin anlatmak istediginiz schengen vizesi ile gelen bir kisi hollanda pasaportuna sahip olan birkisi ile almanyaya gecip evlilik yapabilir diyorsunuz sorunsuz.nl olmaz diyorsunuz.. birde benim burda resmiyi nikahip yok beraber yasiyoruz oyle muracat ettik oturum aldim ve onun soyadini tasiyorum yani onun uzerinde aldigimi biliyorum ama ben sunu biliyorum burada sorunsuz 3 yili doldurdugunuzda sizi gonderemediklerini biliyorum yaniliyormuyum?ayrica biz sorunsuz ayrilacagiz zaten. yani ben 5 yillik gecici oturumla yeniden evlilik yapipda birini getiremezmiyim?birde sunu sormak istiyorum ben hollanda pasaportu degilde avrupa birligi vatandasi pasi almis olsam ginede sorun olurmu?bu pas nasil alinir bu konuda bilginiz varsa bana yazarsaniz sevinirim.tskrler

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam Toprakcan
aramiza hosgeldin
eger ilk esinin(eski) hollanda pasaportu varsa, sen hollandada 3 yilini eksksiz doldurduysan, kendi basina oturum kartini alabilirsin(tabi belediyeye gidip, basvuru yapman lazim)
daha sonra Turkiye'den istedigin kisiyle evlenebilirsin ama bu biraz ind de suphe uyandirabilir..! yani ilk esinle oturum icin evlendigini dusunup zorluk cikartabilir(tabi cikartmayabilirde, bu ind deydeki sahsin vicdanina kalmis bisey desek daha dogru olur)

kolay gele

toprakcan
Beginner
Beginner

Hosbuduk. tskur ederim cvp icin haklisiniz ind suphe uyandira bilir onun icin ben birazdaha yani 3 yili bekleyip sonrada ayrilmayi dusunuyorum.ben suanda dil kursuna gidiyorum nf 2 alirsam hollanda fasaportu hak ediyorum yani 3 yili doldurdugum zaman sorunsuz alirsiniz diyorlar tabi bu dil okulunda lacagim diplamayabagli birde esimin hollanda pasaportuna bagli.(aslinda size birsey sormak istiyordum tr den birini vize ile buraya getirsem ben hollanda pasapotu alana kadar kalsa yanimda yani kacak durumunda bir sorun oldugunda bana istekte sorun cikarilabilirmi???cok stkr ederim cvp icin

Geluk
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim,
Rurkiye'den getirmek istedigin sahis, holladaya ilk once istekle daha sonra kacak olarak burda kalir ve bunuda polis farkeder(sikayet falan olursa) sahsin pasaportuna kirmizi kalem(muhur) cekiyorlar. sadece bi sayfasina bu islemi uyguluyorlar ama pasaportun tum sayfasinda cikiyo..

riskli bi is..!

kolay gele

toprakcan
Beginner
Beginner

Slm cvp icin cok tsk ederim.ayrica birsey sormak istiyorum bu sitede yardimci oluyorsunuz peki bukadar insana yardimci oldugunuzda faydaniz ne oluyor ?ve burda ne gibi aktiveler var? burda bir avkada sorulacak pek cok soruyu sorup cevabini alabiliyorsunuz merak ettim.bana yaptiklariniz hakkinda bilgilendirirseniz memmun olur ayrica benim kendi capimda yardimci olabilecegim birsey varsada yardimci olmak isterim.boyle sitelerin hep var olmasini ister ve desteklerim.boyle bir sitenin var olmasi beni sevindirdi ayrica tesadufle burayi buldum ve buldugumada cok sevindim neyse benim sorum olursa gine sorabilirmiyim?? aslinda cok sorum varda sindi cok soru sormak istemiyorum sindiden basinizi agritmayim ben yavasyavas sorar ogrenirim aslinda ben kendi bilgimi olcmek istiyorum bildiklerim dogrumu. buranin kanunlari hakkinda.. tsk ederim hersey icin kendinize iyi bakin kolay gelsin sizlere

Geluk
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
bu soruya cvp olcak guzel bi hikaye var,
adamin biri damdan düsmüs, hemen cevresine toplanmislar,
noldu neyin var, bi yerin aciyomu diye sormuslar
adam ise soyle cvp vermis,
bana, benim gibi damdan dusen birisini getirin, halimden ancak o anlar..!

bu siteden bi faydamiz yok, sadece sizin gibi bizde damdan dustuk, neler yasadiklarinizi az cok anliyoruz, bizim yasadiklarimizi bizden sonrakiler yasamasin diye variz..!

sitede hollanda ve hollandaca hakkinda ne istiyorsan bulabilirsin.!

bu kadar arkadasin sorularini, tecrubesi olan arkadaslarimiz cvp veriyor, konu hakkinda hakimiyetimiz yoksa ind ile kontaga gecip, arkadaslarimizi aydinlatiyoruz.!

sende,bilgin oldugu konuda sitede paylasim yapabilirsin, bilgi paylastikca cogalir..!

istedigin soruyu sorabilirsin, seve seve yardimci olmaya calisiriz..! ;)

bu arada senin sayende bi kez daha Ugur'a(ufoss'a) tesekkur ediyorum, iyiki acti bu siteyi,iyiki var..!

kolay gele

toprakcan
Beginner
Beginner

cvp icin cok tsk derim.(ayrica ugur beye ve ufosa cok cok tskr ediyorum)boyle bir site kurduklari icin insanlara faydali olduklari icin gercekten taktir ettim ya bir soru sorup cevabini aninda al cok guzel birsey benim aslinda fazla giremiyorum suanlarda cok yogunum ama burda bayagi tecrube edindim burda hayat cok kolay degil nereye surukleyecegini bilemiyorsunuz onun icin cok dikkatti olunmali bu yazdiklarimi okuyanlara soyluyorum burda yasamadigim bir sey kalmadi kotu ve iyi akla gelen her seyi gordum onun icin soyledim. herkez sizin gibi dusune bilse hayat cok kolaylasir ama sizingibi dusunen cok az sanirim sizin isiniz de zor sizlere cok tsk ederim (ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN )ilerde bu siteyi kuran arkadaslarla tanismak isterim boyle insanlarin varligini bilmek insanin nefretini azaltiyor.ayrica bana vermis oldugunuz cvp cok hos iste benide damdan dusen anlar herhalde ama benim gibi dusen diyeyim.sunu bilmenizi isterim cok muttu oldum bu sitenin varligindan ve ben bunlari soylerken cok samimi oldugum bilmenizi isterim asla ve asla icimden gelmeyen birseyi yazmam. sizlere kolay gelsin

toprakcan
Beginner
Beginner

slm herkeze benim bir sorum var eger bilen birileri varsa cevaplarsa cok sevinirim sorum su (ben esimi 15-10-2008 tarihinde nlye turis vizesi aldim ve gelince isyerine ortak yaptim ve 3 aylik oturum aldim daha sonrada 6 aylik vardiler bu tam oturum degil tabi esim bir alisveris merkezinde camasir aliyor birtanesini odememis arkadasini beklerken unutuyor ve arkadasina bakmak icin kapiya gidiyor ve ziren otuyor guvenlik geliyor ve poslise haber veriliyor tabi bu anlatamiyor dilide olmadigi icin ve hirsiz damgasi yiyor tabi biz oyle dusunuyoruz bize gelen ceki odedigimiz icin onu odemek kabul etmek anlamindaymis bilemedik tabi suan ind basvuru yaptim benimde 5 yillik oturumum var ind evraklari eksik diye gelen kagitta ordaki olan olayda gosterilmis bizde tamamladik ve gonderdik ondandolayi retgelirmi???? BILEN VARSA LUTFEN YAZSIN

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön