vallaha kafayı yiyecem!!!!! ( hollanda kotumu? iyimi? )

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: vallaha kafayı yiyecem!!!!!

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Saltuk
NT1
NT1

Mesaj gönderen Saltuk »

İk wist niet wat liefde betekende, maar toen ik jou zag voelde ik het meteen.

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen attractive01 »

philliaa
NT1
NT1

Mesaj gönderen philliaa »

el lobo
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen el lobo »

Aslinda bu konuyla ilgili daha onceden cok soruldu cok cevap verildi ben geleli 8 ay oldu sana soyle cevap vereyim ben buraya geldigimden beri yuzlerce turkle konustum aynen bu konulari hepsi ayni seyi soyluyor : *ne var burda bi firsatini bulayim hemen gidicem burasida memleketmi *vb.. ben geldigimden beri bulundugum sehirde turk nufusu %2 artmis ayni durum aile birlesimi ve diger yollar ile hollandadaki nufus icinde gecerli gelen var ama giden az cok az ...

O sebebten GELIN GORUN YASAYIN ve yorumu kendiniz yapin kimsenin dedigine kulak asmayin zaten herkes ayni durumda olmaz bu imkansiz geldiginiz aile, evlediniz kisi ,yasayacaginiz sehir, aldiginiz egitim , hayata bakis aciniz hepsi durumunuzu beliryecektir yani bu adam gitmis soyle olmus bende boyle olurum demek yanlis olur burasi ne yanacagiz bi cehennem nede kollarini acmis sizi bekleyen bir cennet tam ortasi cennet veya cehennem olmasi size sizi getirine bulungunuz ortama gore degisir mesela ben burda yasamak istemiyorum ama benim sorunum hollanda veya insanlari degil ben kendi ulkemi cok seviyorum ve orda olmak istiyorum kendimi hazirladiktan sonra geri donmeyi cok istiyorum ama buraya kadar gelmisken neden birsey ogrenmeden gideyim burasi multikulturel bir yer cok sey ogrebilirsiniz mesela burda ingilizcem gelisti simdi yeni dil ogreniyorum yakinda okuluma kaldigim yerden devam edicem bunlari tamamladiktan dunyanin neresinde olursan ol biseyler yaparsin bu benim fikrim

bir diger sorun da bu size gelmeyin diyenler genelde hep ayni yerde kalmis insanlardir ve onlar buraya geldikleri yerde kalmislardir siz gelin ve burda kendinizi gelistirin
bakin 300 milyonluk abd de kac turlu milletten insan var gidenler gorenlen daha iyi bilirler orda her milletten gelenleri arkasinda kac kisiyi getirmistir dahada getirmekteler yani koreliler italyanlar ruslar vb.. onalr kadardami olamiyoruz bu devletin yeni gelenlere bisey dedigi yok ama onyargilari var bunlari kirmak lazim ben mesela geldigimden beri calisiiyorum ingilizce konustugumda nerelisin dediklerimde Turkum dedigimde sasiriyorlar cunku oncaki gelenlerde bunu fazla gormemisler yeni gelen Turkler hep ayni islere layik gorulmus ve orda kalmislar ve yeni gelecekleride oyle olacaklar saniyorlar oyle kalmayalim dil ogrenip ilerleyelim insallah
Eylul 2007 MVV basvuru
Aralik 2007 Hollanda`ya gelis
Eylul 2008 Dil kursuna basladim
Mayis 2009 NT2 diplomasi
Aralik 2010 Pasaport basvurusu
Haziran 2011 Hollanda vatandasligi

gül güzeli
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen gül güzeli »

yenibirhayat
NT1
NT1

Mesaj gönderen yenibirhayat »

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul-izmir
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Re: vallaha kafayı yiyecem!!!!! ( hollanda kotumu? iyimi? )

Mesaj gönderen kimene »

Hollanda duzenli bir ulke yapilan isler genelde mantikli havasi hep yagmurlu diyorlar soguk diyolar ama hci de ole abartili bi soguk yer degil konya gibi sehirler turkiyede daha soguk izmirden geldim ben hollandaya hemen alistim havayla ilgili bi sorunu niye olsun ki insanin yagmur sik oluyor ama yollar duzenli batip cikmiyosun hem genelde herkes evinde olur burda aile hayati baya var diye dusunuyorum cogu kisi uyusturucu ve sex serbest diye burasi kotu diye dusunuyor bunlar heryerde var zaten kotu bi hayat istersen ole yasarsin iyi istersen ole yasarsin kimse kolundan zorla cekip goturmuyor burda olmanin hic bi kotu tarafi yok bana gore hastanelerde resmi dairelerde gorevliler saygili davraniyor burda oldugun surece sigortali olmak zorundasin sansa kadere kalmiyor yasli lar icin eger evinin isini yapamiyorsa temizlikci bile yolluyor devlet evine bedava sosyal haklar onemli bence turkiyede olmusun paran sigirtan isin olmamis havasi guzel olmus napcan gider cimlerde oturur cigdem citlersin ustunede su icersin :) buraya gelmenin en kotu kismi aileni geride birakmak zorunda olman cocugun olursa buyumesini ailen goremiycek sana bi aksam yemegine gelemiycek bu konuda dusunmelisin sadece burasi kotu diye bise yok degilse ama harikalar diyarida degil sokakta genelde kimse yoktur herkes evinde evinde mahalleler bos bi tek merkezde insanlar oluyor hep oda saat 5 e kadar ozgur bi ulke burda olmak iyi ama keske ailemde burda olabilseydi onlari getirmem cok zor ...
28 temmuz 2009 Hollandaya geldim
3 ayda Oturum kartim cikti
14 aralik 2009 dil okuluna yazildim okula yazildim
2 april 2011 inburgering kursu bitti

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul-izmir
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Re: vallaha kafayı yiyecem!!!!! ( hollanda kotumu? iyimi? )

Mesaj gönderen kimene »

ayrica Hollandaya evlilik yoluyla geleceksen hollanda iyimi kotumu diye sormuycaksin esin iyimi ailesi iyimi onemli olan o hollandaya cok gelipde evinden disari adim atamayanlar var onlar icin hollandada olmak bise farketmiyor :) disariyi bi tek markette gordukleri icin sonra bide sunu sormak lazim kac kisi turkiyede normal bi iste calisip da bi cok ulkeyi gezebilir ? cevap turkiyede bodrumda tatile bile zor cikar ama burda esinle berabar calisirsan bi cok ulkeyi gezip gorme sansin var cocuklarinda iyi bir okulda kulturlu bi cevrede dunyada gecerliligi olan universitelerde okuyabilir
28 temmuz 2009 Hollandaya geldim
3 ayda Oturum kartim cikti
14 aralik 2009 dil okuluna yazildim okula yazildim
2 april 2011 inburgering kursu bitti

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön