dil bilmiyorum ama calismak istiyorum nasil bi is olabilir ?

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul-izmir
Yabanci_Ulke: Rotterdam

dil bilmiyorum ama calismak istiyorum nasil bi is olabilir ?

Mesaj gönderen kimene »

Dil okuluna baslamayi bekliyorum ama bi yandan part time da olsa calismak istiyorum nasil islerde calisabilirim sizce ? kotu bir is olcagini biliyorum ama benim icin onemli olan disardaki kisilerle dialog olmasi hemde harclik fikirlerinizi yazarsanizi sevinirim
28 temmuz 2009 Hollandaya geldim
3 ayda Oturum kartim cikti
14 aralik 2009 dil okuluna yazildim okula yazildim
2 april 2011 inburgering kursu bitti

leonardo06
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara

Re: dil bilmiyorum ama calismak istiyorum nasil bi is olabilir ?

Mesaj gönderen leonardo06 »

www.werk.nl de yapmak istedigin isi aratip is ilanlarina ulasabilirsin. ilk etapta temizlik yada productiewerk bulabilirsin. Bu tur islerde bazen dil sarti aramiyorlar. hollanda disinda baska dil konusabiliyorsan bir arti olur sana. middelharniste bir fabrika eleman aliyordu en son. hollandaca onemli degil. polenler vs calisiyor ve zaten kimse hollandaca bilmiyor. ulasim sorunun yoksa middelharnisdeki adeccodan ogrenebilirsin.
selamlar

Leonardo

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

okul haftada 3 gun 3 er saat oluyor genelde sabaha aldirirsin fuul time isde calisabilirsin .. is bulunur zamanla ...
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kimene »

cok tesekkurler arkadaslar esimi ikna etmeye calistim baya bi bugun biraz ikna ettim gibi kotu isllerde calismami istemiyor benim icinse farketmez nasilsa birgun iyi bi isim olacagina eminim gecici bi sure kotu iste calisabilirim esimden harclik almak cok zoruma gidiyor her ne kadar bayanda olsam bole iste turkiyede icmimarlik firmasinda teknikerdim cizim ve tasarim yapiyordum boluk porcuk bi ingilizcem var hollandaca da anlatilanlari biraz anliyorum biraz cevap veriyorum doru bi imla olmasada ne demek istedigimi anlatiyorum iste yarin biraz is ariycam bana sans dileyin

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

ama diyalog icin is ariyosan hollandaca konusulmayan bi is senin ne isine yarayacak degilmi ???oyuzden biraz arastir derim canim ben nacizane fikrim bu...umarim iyi bi is bulabilirsin dilini gelistirebilecegin,,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

kimene yazdı:cok tesekkurler arkadaslar esimi ikna etmeye calistim baya bi bugun biraz ikna ettim gibi kotu isllerde calismami istemiyor benim icinse farketmez nasilsa birgun iyi bi isim olacagina eminim gecici bi sure kotu iste calisabilirim esimden harclik almak cok zoruma gidiyor her ne kadar bayanda olsam bole iste turkiyede icmimarlik firmasinda teknikerdim cizim ve tasarim yapiyordum boluk porcuk bi ingilizcem var hollandaca da anlatilanlari biraz anliyorum biraz cevap veriyorum doru bi imla olmasada ne demek istedigimi anlatiyorum iste yarin biraz is ariycam bana sans dileyin

Alnının teriyle helal para kazandıgın isin kötüsü olmaz arkadasım...Allah hepimizin yardımcısı olsun...
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kimene »

hollandaca konusulmuyan bi ortamda ne dili gelistircen demissiniz de ole bi ortamdan bahsetmedim ama bi turk firmasi olursada yine musterileri hollandali olacak illaki heryerde konusmak zorundayim hollandaca mecburi ama simdi evin icinde hep turkce herkes turk cevremdeki iyice turkiyede yasiyor gibiyim zaten pazara gidiyoz rotterdam da pazarcilarda turk cogu abi bi kilo versene diye konusuyom baya baya yani insan kendini bise ogrenmek zorundada hissetmiyor baya bi her isimi hallediyorum disarda gecen bi postaci geldi paket vermeye oda turk tu iyimi posttaa diyo adam komedi hollandalilar nereye saklanmis acaba?

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

ben onu sana demedim arkdsm leanordo arkdsmmz demisya zaten kimse hollandaca konusmuyo o isyerinde onemsemiyolar oraya sor diye,,,onun icin senin acindan dedimki oyle bi is neyine yarar sen hollandacani gelistirmek istiyosun demi demek istedim...sen boyle diyosun demedim yanlis anladiniz heralde,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

candyman
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: ORDU
Yabanci_Ulke: HOLLANDA-HOORN

Mesaj gönderen candyman »

albert heijn,aldi,deka,action gibi buyuk alisveris merkezlerinin depolarinda orderpicker olarak baslayabilirsin en azindan baslangic icin ideal ben oyle yapmistim ...bu sekilde hem dili daha cabuk ogreniyorsun hemde para kazaniyorsun neyse allah yardimcin olsun bu benim fikrim daha cozumlerde olabilir tabiki...neyse kolay gelsin

sempatic_
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: bingöl
Yabanci_Ulke: hollanda-breda
İletişim:

Mesaj gönderen sempatic_ »

peki oralarla nasil irtibata gececn orda calismak icin candyman

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön