Sonunda basvurdum meslek okuluna !!!

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Sonunda basvurdum meslek okuluna !!!

Mesaj gönderen sansli »

evet arkdslar baslikdanda anlasilicagi gibi diplomayi alir almaz meslek okuluna gittim(aradaki yilbasi tatilini saymassak kosa kosa gitmis sayilirim :lol: )
gecen hafta sali gunu gittim okula..
inloopbaancentrumdaki bayan bana istenilen belgeleri yanimdaysa hemen yukari kata cikip verebilicegimi yazilabilicegimi soyledi..benimde yanimda sadece diploma fotokopisi aanmelden yaptigima dair gelen mailin fotokopisi ve oturum kartim vardi,,,onlar;
oturum karti (yada varsa pasaport) fotokopisi onlu arkali
uitreksel fotokopisi
son gidilen okulun raporlari,,,fln istiyolardi mailde ama ben yinede yukari cikip sansimi :) deneemek icin belgeler yanimda yukari cikmak istiyorum dedim giris kartini aldim ve ciktim yukari beveiliger bolumune gittik ve bayana dedim ben A2 aldim simdide beveiliger olmak icin yazilmak istiyorum kadin oturum kartini istedi verdim,diplopma fotokopisini ve bbana gelen mailin fotokopisini verdim uitreksel ve 2 fotograf dedi aaa unutmusm onlari ben dedim,,,,siz islemleri baslatsaniz ben alsam gelsem olurmu dedim olur dedi,,,,intake gesprek icin gelirkende getirebilirsin dedi tamam dedim kadin kagitlari aldi bekleme listesine yazdi beni belediye 2 de kapandiggi icin uitrekseli ogun alamadim ertesi gun yni carsamba gittim aldim 2 de foto aldim gittim okula baska bi kadin denk geldi anlattim ben dun buraaya yazilmistim ama uitreksel ve foto vermem lazmmis onlri getirdim dedim,,,neydi isminiz dedi soyledim aa dur bakim hatirladim senin kagidin az once bendeydi intake gesprek mektubu yolluyodum sana dedi bakti su kagidin altinda olmasi lazim dedi cekti buldu heeh tamam burda dedi verdim uitrekseli fotokopisini cekti orjinali bana geri verdi fotolarida aldi ekledi evrakllarin yanina dedi bende simdi sana mektup yolluyodm soylim hemen burdan tarihi dedi 22 ocakda intake gesprek in var dedi 9 da burda olman lazim dedi eve bi mektp yollyorum icinde forml var onlari doldurman lazim dedi ondan sonra gewoon bekliceksin intakegesprege kadar dedi,,,neyse
persembe gunu de mektup geldi icinde bi mektp ve bikac sayfalik formul var ,,,9 dan 11 e kadar konsma varmis 11 de spor salonnda hazir olmamiz lazimmis yaninizda temiz spor ayakkabisi ve spor kiyafetleri getirin demisler orda ne yapicaz henuz bilemiyorum,,,gidince grucez intake gesprek sonucuda konsmadan sonraki 2 hafta icinde geliyomus olumlu yada olumsz diye sizlerden dualarinizi esirgememenizi istioyurmm arkdslar lutfn dua edinde olumlu gecsin benim icin de alsinlar beni okula,,,,

biraz fazla uzn oldu kusura bakmayin arkdslar,,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

ikra
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Sonunda basvurdum meslek okuluna !!!

Mesaj gönderen ikra »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

sansli yazdı:evet arkdslar baslikdanda anlasilicagi gibi diplomayi alir almaz meslek okuluna gittim(aradaki yilbasi tatilini saymassak kosa kosa gitmis sayilirim :lol: )
gecen hafta sali gunu gittim okula..
inloopbaancentrumdaki bayan bana istenilen belgeleri yanimdaysa hemen yukari kata cikip verebilicegimi yazilabilicegimi soyledi..benimde yanimda sadece diploma fotokopisi aanmelden yaptigima dair gelen mailin fotokopisi ve oturum kartim vardi,,,onlar;
oturum karti (yada varsa pasaport) fotokopisi onlu arkali
uitreksel fotokopisi
son gidilen okulun raporlari,,,fln istiyolardi mailde ama ben yinede yukari cikip sansimi :) deneemek icin belgeler yanimda yukari cikmak istiyorum dedim giris kartini aldim ve ciktim yukari beveiliger bolumune gittik ve bayana dedim ben A2 aldim simdide beveiliger olmak icin yazilmak istiyorum kadin oturum kartini istedi verdim,diplopma fotokopisini ve bbana gelen mailin fotokopisini verdim uitreksel ve 2 fotograf dedi aaa unutmusm onlari ben dedim,,,,siz islemleri baslatsaniz ben alsam gelsem olurmu dedim olur dedi,,,,intake gesprek icin gelirkende getirebilirsin dedi tamam dedim kadin kagitlari aldi bekleme listesine yazdi beni belediye 2 de kapandiggi icin uitrekseli ogun alamadim ertesi gun yni carsamba gittim aldim 2 de foto aldim gittim okula baska bi kadin denk geldi anlattim ben dun buraaya yazilmistim ama uitreksel ve foto vermem lazmmis onlri getirdim dedim,,,neydi isminiz dedi soyledim aa dur bakim hatirladim senin kagidin az once bendeydi intake gesprek mektubu yolluyodum sana dedi bakti su kagidin altinda olmasi lazim dedi cekti buldu heeh tamam burda dedi verdim uitrekseli fotokopisini cekti orjinali bana geri verdi fotolarida aldi ekledi evrakllarin yanina dedi bende simdi sana mektup yolluyodm soylim hemen burdan tarihi dedi 22 ocakda intake gesprek in var dedi 9 da burda olman lazim dedi eve bi mektp yollyorum icinde forml var onlari doldurman lazim dedi ondan sonra gewoon bekliceksin intakegesprege kadar dedi,,,neyse
persembe gunu de mektup geldi icinde bi mektp ve bikac sayfalik formul var ,,,9 dan 11 e kadar konsma varmis 11 de spor salonnda hazir olmamiz lazimmis yaninizda temiz spor ayakkabisi ve spor kiyafetleri getirin demisler orda ne yapicaz henuz bilemiyorum,,,gidince grucez intake gesprek sonucuda konsmadan sonraki 2 hafta icinde geliyomus olumlu yada olumsz diye sizlerden dualarinizi esirgememenizi istioyurmm arkdslar lutfn dua edinde olumlu gecsin benim icin de alsinlar beni okula,,,,

biraz fazla uzn oldu kusura bakmayin arkdslar,,,,
Sanslı beden egitimi ögretmeni okulunuma yazıldın ? :-)
Saka saka insallah istedigin gibi gecer.dualarımız seninle allah hepimizin yardımcısı olsun.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hahahaha bilemiyorumki arkdsm yanlis bolumemi kaydettiler acaba beni hahah neyse gidince bakicaz artik ,,,amin amin amin arkdsm rabbim hepimizin yardimcisi olsun,,,
hollandadayim(2008-5)

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Den Haag

Mesaj gönderen helin »

hadi bakalım sansli hayırlısı.

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

saol ablacim allah razi olsun,,,
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
gulnur55
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Nederland-Zoetermeer
Yabanci_Ulke: Turkiye

Mesaj gönderen gulnur55 »

hayirlisi olsun arkadasim simdi hangi bolumde okumayi dusunuyorsun ?
-Sinavi kazandim=2009-04
-Vizem cikti=2009-07
-Hollandadayim=2009-07
-Oturum kartimi aldim=2009-07
-5 yillik oturum kartimi aldim.=2010-07
-Ik ben geslaagd voor mijn praktijkexamen
-ik ben geslaagd voor mijn inburgeringsexamen 6/8/2011

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

hayili olsunnnn sans getirsin :D ismin gibi darisibize
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

gulnur55 yazdı:hayirlisi olsun arkadasim simdi hangi bolumde okumayi dusunuyorsun ?
saol canim,,,simdi ilk basamak beveiliger(guvenlik gorevlisi) buna basvurdumsonra hollanda pasaportu
sonra esas istedigim meslek polislik,,,

darısıbasima yazdı:hayili olsunnnn sans getirsin :D ismin gibi darisibize
saol arkdsm ins ins ins sans getirir gercektende,,,evet darisi size :)
hollandadayim(2008-5)

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön