Hollandada Yada Hollanda ile Ilgili Anilariniz

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
ufoss
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: Trabzon/Tekirdag
Yabanci_Ulke: Hollanda-Breda
İletişim:

Hollandada Yada Hollanda ile Ilgili Anilariniz

Mesaj gönderen ufoss »

Bu baslik altinda Hollanda yada Hollanda ile ilgili anilarinizi paylasiniz. Eski sitemizde vardi bu !!
Once Ben baslayayim....

Polis gorunce hep bu ani aklima gelir. Dil bilmemek cok kotu sey...

Ilk gunlerim burada cok kotu gecti. Dilbilmedigimden disari cikamiyordum korkumdan biri birsey sorcak diye. Asansore binmezdimki birileri ile karsilasirdim diye. O siralar ii spor yaptim. Biz 8. katta oturuyoruz :lol:
Internettede Hollandaca ile ilgili dokumanlar bulamadigimdan dolayida bu siteyi 6 yil once kurdum.... ( cok badireler atlattik )

Bizim o zamanlar kahvemiz vardi... Kahveye ekmek almak icin bisiklet ile firina gittim.. Firina gitmek icin carsi icinden gecmem gerekiyordu. O gun yagmurda yagiyordu. Ekmekleri aldim geri donmek icin bisiklete bindim tam carsidan gecerken 2 polis durdurdu beni.
Birseyler dediler ama anlamadim. Ama lopen, lopen dediklerini ii biliyorum! :lol: bende ja ja dedim ( bilmiyosaniz ja yada nee demeyin. anlamiyorum deyin. sonra zorda kalmayin. ) Bende bisiklete bindim yoluma devam ettim. Arakama baktigimda polislerin bana baktigini gordum. o bakislari hic unutmam. Sonra hizli hizli kahveye gittim.
Amcama amca polis beni durdurdu lopen dedi. anlamadim bende bisiklete bindim geldim dedim...

Konuyu sonradan anladimki. Carsi icinde bisiklet surmek yasakmis.. Onlarda bana lopen, yuru diyolarmis. Ben Ja dedim ama yinede bisiklet surdum :lol: :lol: :lol:

Hic unutmam bunu !!!!
Uygun fiyatlarda UFOSS garantisi ile website yapilir !!!
http://www.websayfa.nl

fyesil
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Hollandada Yada Hollanda ile Ilgili Anilariniz

Mesaj gönderen fyesil »

alemsin ugur.;)) gerçekten cok önemli dil bilmek enazından 2. bir dil bilmek lazım ingilizce gibi çünkü hollandalıların %99 gibi bir oranı ingilizce ana dili gibi bilirler yardımı olur yarım yamalak ingilizcenin dahi.

Kullanıcı avatarı
ufoss
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen ufoss »

Sizde paylasin anilarinizi...
Hollandaya gelmemisseniz... Hollanda ile ilgli anilariniz vardir.. Basvuru vize esinizle tanisma vs vss

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

bence bu basligi tekrar acmak iyi olmus
tesekkurler Ugur,

senin deginmis oldugun( je veya nee) konusu hakkinda bende yasanmis bi hikaye anlatayim, bunu eski sitede de anlatmistim.. ama aklima geldikce hala gulerim..!

bizim bi aile dostumuzun oglu buraya gelmis 1990 yillarinda,
babasi oglunu bi fabrikaya vermis(e o zamanlarda dil kursuna gitmek falan yokmus tabi..)
neyse bu konuda adi gecen sahsin ismi Ahmet amca..!

babasi Ahmet amcaya, oglum kim sana ne derse ya JA de yada NEE de demis, Ahmet amca fabrikada ise baslamis, aradan bi zaman gecmis ve yanina o bolumun sefi gelmis biseyler demis, Ahmet amcada, adam ne dediyse Ja, Ja demis..! aradan bi zaman daha gectikten sonra orda calisan bi Turk arkadas, Ahmet amcanin haline dayanamamis ve sefin yanina gitmis, bu adam niye hep bu bolumde calisiyor, eskiden burda haftadan haftaya degisiyordu diye sormus,

Sefte soyle cevap vermis,
ben o adamin yanina gidp , sen burda guzel calisiyorsun, hep bu bolumde calismak istermisin diye sordum oda eJa(evet) dedi bende baska kimseyi oraya gondermedim demis..!

sonra Turk adam, Ahmet amcanin yanina gitmis demiski, Kardesim sen niye hep burda calismak istedin, burda sen yokken biz haftada bir calisirdik demis, Ahmet amcada; "vallaha gardasim nerden bilim beni hergun buraya gonderiyorlar bende burda calisiyorum. " demis. O Turk adamda iyi de kardesim sen istemisin burda calismayi deyince, Ahmet amcada benim dilim yokki, bi adam geldi bana biseyler dedi, bende babamin bana dedigi gibi Ja Ja dedim demis..!

Sonra eve gidince bu durumu babasina anlatmis, Babasida oglum arada siradada Nee, Nee diyeceksin demis..! :)

iste bi insanin dili olmazsa boyle magdur, cagresiz oluyor..!

kolay gele

Kullanıcı avatarı
ufoss
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen ufoss »

Aglanacak halimize guluyoz isde...
Insallah sonradan gelenler bunu yasamiycak. tek tememnin bu.. elimden gelenide yapiyom kendi adima bu siteyle

fyesil
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen fyesil »

prenses
Gonullu
Gonullu
Turkiye_Sehir: turkiye_mersin-tarsus
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zaandam

Mesaj gönderen prenses »

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

40 yasindaki Cetin Can devlet istegi uzerine dil okuluna gitmeye baslar..!

ders sirasinda,hollandali ogretmen Cetin Can'a yonelir ve elindeki resmi gosterir

Setin San
wat is dit ?
Resim
diye soru sorar ogretmen..!

Cetin Can'da
appel der ve ogretmenden bi aferimi kazanir daha sonra, ogretmen bi resim daha gosterir
Resim
ve sorar,
Setin San, wat is dit?

Cetin Can tekrar appel der ama bu sefer aferimi hakketmez, cunku cevap appels dir..!

Cetin can sinirlenir ve derki

ulan hemserim , 40 yillik ismimi degistirdiniz ona sesimi cikartmadim ama 40 yillik appel simdi oldu appels...!

asli
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen asli »

meraba arkadaslar ben asli hepinizin anlattiklarini okudumda dogrusu hepsi traji komik anilarmis yani hem komik hemde aci benimde bi anim var :oops: hollandaya ilk 2005 de gittim. heryer oyle yabanciydiki kimsem yoktu annem babam sadece esim vardi yanimda bende hep korkardim disari cikmaya ama ben evde hep sozcukler ogrenirdim kendi kendime e biraz kelime biliyodum bi gun yururken bi bayan arabayla onumde durdu ve ................................................ bana bunlari soyledi anlamadigim icin . yazdim bende ona dedim ki hollandaca bilmiyorum oda ok dedi bana o an kendimi nasil hissettim anlatamam yuzum kipkirmiziydi.iste bu benim ilk kotu animdi okudugunuz icin tesekkur ederim

asli
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen asli »

ya arkadaslar size bisey sorcam cevap yazarsaniz sevinirim bu sinava hazirlanirken ne gibi hazirliklar yaptiniz parayi hollandadanmi yatirmak gerekiyo bi anlatin neler yaptiniz
lutfen cevap bekliyorum en kisa zaman da
hatta simdi biri yazarsa sevinirim ben asli
:?: ha bu arada cetin can hikayesi guzeldi

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön