Arkdslar is basvurusu hakkinda fikirlerinize ihtiyacim var,,

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Arkdslar is basvurusu hakkinda fikirlerinize ihtiyacim var,,

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

hatice25
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: Erzurum
Yabanci_Ulke: Rotterdam
İletiƟim:

Re: Arkdslar is basvurusu hakkinda fikirlerinize ihtiyacim var,,

Mesaj gönderen hatice25 »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

saol cnm fikirleriniz yazman bile yeter,,,ben de bu yasima kadar sadece portfoliomu hazirlamak icin 2 ayligina bi kiyafet magazasinda calistim okadar,,,ama calismayi cok istiyorum,,,hep boyle duzenli bi isim olsun gidim gelim istiyorum ama birazda macerali heyecanli bi is olsun istiyorum oyuzden bu bisikletle gezerek posta dagitma isi cazip geldi bana,,,ama asil istegim polislik onun icin ugrasmam gerek malesef hemen olmuo...tekrar tskr ederim arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)

hatice25
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: Erzurum
Yabanci_Ulke: Rotterdam
İletiƟim:

Mesaj gönderen hatice25 »

brrnyksl
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: HollÀndÀ - RoosendÀÀl
İletiƟim:

Mesaj gönderen brrnyksl »

slm ÀrkÀdÀsim . bence mutlÀkÀ o isi kÀbul et ve cÀlis, ben geldim geleli esmin cÀfede gÀyri resmi cqlisiyorum ÀmÀ en ufÀk bi ileiye donuk sigortÀm felÀn yok . dusunsene 2,5 yil olmus ve emeklilik hÀkkim felÀn biseyim olmuyor. simdiki Àklim olsÀydi gelir gelmezkotude olsÀ bir ise girer ve en ÀzindÀn hollÀndÀ dÀ sigortÀ bÀslÀngicim olurdu . 1 gun bile olsÀ bence mutlÀkÀ cÀlis, resmi evrÀklÀrin olur elinde . ilerde cÀlismÀsÀn bile emekli olurken yil hesÀbi yÀpilÀcÀgindÀn bÀslÀngic tÀrihi gerekecektir.

bi diger onemli konudÀ esin ne kÀdÀr iyi olursÀ olsun isler Àzicik ters gitse cqlisip pÀrÀ getirenin kenisi oldugunu dile getirip bÀsinÀ kÀlkÀcÀktir. sen sen ol ÀblÀm bi erkegin eline bÀkmÀ. ben cocugumu yÀtirip gece yÀrisinÀ kÀdÀr esimin yÀnindÀ cÀfede durdugum , getir gotur isleri yÀptigim temizligini yÀptigim hÀlde bir mÀÀsimolmÀdigi icin cqlismiyor olÀrÀk goruluyorum esim ve Àilesi tÀŸÀfindÀn . siginti gibi dÀvrqnmÀyÀ cqlisiyorlÀr . siz Àkilli olundÀ bi erkegin isini yuceltecemdiye yirtinmÀyin , kendinizi yuceltin

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

brrnyksl yazdı:slm ÀrkÀdÀsim . bence mutlÀkÀ o isi kÀbul et ve cÀlis, ben geldim geleli esmin cÀfede gÀyri resmi cqlisiyorum ÀmÀ en ufÀk bi ileiye donuk sigortÀm felÀn yok . dusunsene 2,5 yil olmus ve emeklilik hÀkkim felÀn biseyim olmuyor. simdiki Àklim olsÀydi gelir gelmezkotude olsÀ bir ise girer ve en ÀzindÀn hollÀndÀ dÀ sigortÀ bÀslÀngicim olurdu . 1 gun bile olsÀ bence mutlÀkÀ cÀlis, resmi evrÀklÀrin olur elinde . ilerde cÀlismÀsÀn bile emekli olurken yil hesÀbi yÀpilÀcÀgindÀn bÀslÀngic tÀrihi gerekecektir.

bi diger onemli konudÀ esin ne kÀdÀr iyi olursÀ olsun isler Àzicik ters gitse cqlisip pÀrÀ getirenin kenisi oldugunu dile getirip bÀsinÀ kÀlkÀcÀktir. sen sen ol ÀblÀm bi erkegin eline bÀkmÀ. ben cocugumu yÀtirip gece yÀrisinÀ kÀdÀr esimin yÀnindÀ cÀfede durdugum , getir gotur isleri yÀptigim temizligini yÀptigim hÀlde bir mÀÀsimolmÀdigi icin cqlismiyor olÀrÀk goruluyorum esim ve Àilesi tÀŸÀfindÀn . siginti gibi dÀvrqnmÀyÀ cqlisiyorlÀr . siz Àkilli olundÀ bi erkegin isini yuceltecemdiye yirtinmÀyin , kendinizi yuceltin
evet ablacim sigorta baslangici olarak dusunmemistim ben bu isi ama haklisin bunun icinde iyi olur dedigin gibi...yok simdiye kadar hic oyle bi basa kakma olayimiz olmadi esim tarafindan(allaaha sukur ins ins ins da olmaz)esimin ailesi kesinlikle ve kesinlikle oyle bisey diyemezler hem benden hem esimden cekinirler ama esimden daha cok cekinirler kalkipda bana oyle bi basa kakmayi soylemeyi ima bile etmeye cesaret edemezler o konuda hic sorun yok ,,,suan ben zaten esimin eline bakmiyorum kendi ihtiyaclarimi kendim karsiliyorum(kisisel ve zevki ihtiyaclarimi) aldigim algemeen heffingskortingle...o konudada problem yok yani...hatta bazen ben esime biseyler ismarliyorum disarda yada alisveerise katki sagliyorum ,,,umarim senin icinde hersey guzellesir hayatin icinde ablacim,,,ama esim cok israr etmisti calis die 1 yllik direk kontrat veriolar ama simdi parasini hesapladiigmizda askim yazik sana okadar sokagi 45 euro fazla almak icinmi dolascaksin yorulmana degmez okuluna git dilini gelistir meslege baslicaksin diyo,,,bilmiyorum oda o yonden hakli ama 5 gun icinde karar vermem lazim yoksa randevum iptal olucak...fikirlerin icin tskr ederim ablacim,,,
hollandadayim(2008-5)

brrnyksl
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: HollÀndÀ - RoosendÀÀl
İletiƟim:

Mesaj gönderen brrnyksl »

Àhh Àhhh keske hersey senin dedign gibi guzel olsÀ. hÀyÀtimÀ bÀkiyorum burÀyÀ gelmeden oncesine ve simdiye, gelmeden once vÀŸlikli bi Àilenin sozu gecen kiziydim. ÀltimdÀ ÀrÀbÀm , cÀlismÀdÀn bÀbÀmin bÀnÀ tÀhsis ettigi 3000 ytl her Ày bÀnkunÀ, hesÀbinÀ yÀtÀn, neyi nerey e hÀrcÀdin diye sormÀyÀn . her konudÀ ozgur olÀn gezdiginé giydigine yediginé kÀrisilmÀyÀn biriydim. sevdik birini , qskin gozu kormus gercekten herseye kÀtlÀnÀbilirim dedim sevgim ugrunÀ kÀlktim geldim burÀyÀ. ne sosyÀl duzeyi bÀnÀ uygun ne mÀddi duzeyi bÀnÀ uygun . olsun dedim nsÀn olsun yeter bÀnÀ. hÀyÀttÀ hersey ÀllÀhin emÀneti nÀsilsÀ bugun vÀr yÀrin yok herseyi tÀdmÀk gerek dedim . gerci ÀllÀh vÀr mÀddi olÀrÀk kÀybettiklerime okÀdÀrdÀ cok uzulmuyorum ÀmÀ benden dÀhÀ yuksekte degillerdi bunÀ rÀgmen sÀnki ben onlÀrÀ muhtÀcmisimdÀ onlÀr beni kÀlkindiriyorlÀrmis gibi pozlÀrdÀlÀr . sevgi fÀlÀn hikÀyeymis , ben b unu ogrendim , kimseye hÀkkindÀn fÀzlÀ deger vermeyecekmissin , verince seni degersiz goruyorlÀr
oglum bÀbÀsinÀ bu kÀdÀr duskun olmÀsÀ bi Àn bile durmÀzdim burdÀ. boynum oglumÀ bukuk

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

aayy ablacim yaaa walla ne desem bilemiyorum gercekten ailenin senin gibi fedakar birinin cok cok iyi bilmesi lazim kiymetini ,,,cok uzuluyorum boyle herseylerini arkada birakarak eslerinin yanina gelip sonrada boyle uzulen kisileri gorunce inanki bak,,,keske hic boyle olmasaymis,,,simdi calisma sansin yokmu ablacim kendini iyi hissetmen vede herseye karsin garantiye alman icin,,,resmi ve baska biyerde,,,gercekten senin icin hersey daha iyi olsun diye dua ediyorum ablacim,,,
hollandadayim(2008-5)

muratbodrum
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: turkıye bodrum
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen muratbodrum »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

ben bos seylerle ilgilenmiyorum arkdsm,,,haftanin uc gunu okula gidiyorum gonullu olarak ve hollandaca calisiyorum,okullarla ilgili bilgilendirme gunlerine katiliyorum, bos vakitlerimde baska yardim isteyen arkdslara yardimci oluyorum (elimden geldigince dil konusunda) onun disinda surekli sitede olmami kastediyosan ''hayat hep boyle pc le gecmez '' derken,,,burda bi gorevim var siteyi duzenli tutmam gerek yetkili oldugum konularda ve bildigim surece sorusu olan arkdslarima yardimci oluyorum,,,

ha bide oldu olacak kuzu deseydin bayan olunca koc biraz abes kaciyo,,,
(tabi bu bi espri bu sekildede hitap edilmesini tercih etmem acikcasi)...
yinede fikrin icin tesekkur ederim arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön