1 senelik oturumla 6 ay turkiyede kalabilirmiyim??

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
nazi
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: van
Yabanci_Ulke: hollanda

1 senelik oturumla 6 ay turkiyede kalabilirmiyim??

Mesaj gönderen nazi »

slm arkadaslar ben bir senelik oturumu yeni aldim sayilir , oturumumu alir almaz turkiyeye geldim turkiyede 6 ay kalma imkanim varmi yoksa 3 ay mi kala bilirm, benim oturum surem 30.03.2011 de bitiyo oturumu yenilemk icin ne zamn basvurmam lazim , ocagin 1 de bas vurmam gerektigini biliryorum uc ay onceden bildirmek gerekiyormus , dogrumu?? ,,, bazi nedenlerden dolayi turkiyede kalmam gerekiyo korkuyorum fazla kalirsam oturumu kaybederim,,, bilgilendirirseniz sevinirim,,,,

ha bu arada turkiyeye ye 28.07.2010 da giris yaptim ,,,ne kadar kalsam sorun olmaz

eemayda
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: rotterdam

Re: 1 senelik oturumla 6 ay turkiyede kalabilirmiyim??

Mesaj gönderen eemayda »

arkadasim en fazla bir yil icerisinde 3 ay kalabilirsin 1 yillik oturum karti ile..
5 yillik oturum karti ilede 9 ay kalabiliyorsun turkiye de .

Not: 1 yillik oturum kartini aldiktan sonra devam eden 6 ayin sonunda 5 yillik oturum karti icin basvuruda bulunabiliyorsun.

tenten
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: amsterdam
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: 1 senelik oturumla 6 ay turkiyede kalabilirmiyim??

Mesaj gönderen tenten »

MERHABA arkadasim simdi benim 5 yillik oturumum var turkiyede 9 ay kalabilirsin diyorsun peki anlamadim 9 ay kaldim diger 3 ayda hollandada mi kalmak zorundayim yoksa giris cikis yapsam yeterlimi ben bunu anlamadim cunki insallah giris cikis yapmak yeterlidir isim geregi 3 ay hollandada kalmak zor olur bana bunu bilmek istiyorum giris cikis yapsam yeterlimi

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön