Cift pasaport??

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: Cift pasaport??

Mesaj gönderen sansli »

cok saol arkdsm ne guzel bi dua ne guzel bi temenni bu allahim razi olsun senden,bende yardimci veya en azindan moral olabilirsem ne mutlu bana...ehliyetini ve arabana kavusmana cok ama cok sevindim tekrar rabbim omur boyu kazasiz belasiz kullanmani nasip etsin ins ins ins...ayri adreslerde kalirsa kisiler biz bunu gorurz derken bence adres gegevens leride ayri olursa bunu anlayabilirler,yani adresin baska evde gozukurse demek istemistir sanirim ama yinede ara sira eve girip cikmanda fayda var diye dusunuyorum yani seni o cevrede goren olsun arada cocugunla bahcede dur fln komsular gorsun (eger esin problem etmesse ki umarim etmez) onun disinda dikkat cekici bi durum olmassa takip etmezler zaten sanirim...rabbim yaninda ve yardimcin olsun arkdsm bikac ayin kalmisti yanlis hatirlamiyosam hic bi problem cikmadan pasaportunu da alirsin ins ins ins...walla gun yada hafta deil pasaport icin 6 ay ile 1 sene arasi suruyo diyolar prosedur boyleymis bende 4 gun once basvurdum ayni seyi bana da soylediler 6 ay ile 1 sene suruyo dediler,,,benim arkdsm basvurdu 9 aya yakin sure sonra kralice onayladi mektubu geldi sonra 2-3 ayda oyle bekledi simdi haftaya pasaport toreni var,bi diger arkdsm 12.aydami 1.aydami ne basvurmustu onada kralice onayladi kagidi gelmis...yani sanirim en az 6 ay suruyo ama allah yuzune baksinda seninki daha kisa surede gelsin ins ins ins ...yada belki bu bekleyis suresi fikirlerinizin ddegismesine sebep olacak cocugunuzda var yarinin ne getirecegi belli olmaz rabbim seninde esininde ve cocugunuzunda hakkinizda hayirlisini versin ins ins ins...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen attractive01 »

guzel sozlerin dileklerin icin Allah da sana bin mislini versin senin gibi dusunenleri gerci kalmadi ama oyle... simdi tam bilmek istedigim soru basvuru yaptiktan sonra hemen ayrilsam bir sey olurmu yani pas engel olur mu.>>> 6 ay veya 10 ay imkani yok maddi olarak kurtaramam herhal hemide o istemez bende istemiyorum benim bir yabancilar polisindeki arkadasim basvurdugun tarih onemli dedi ama en iyisi isi bilene sormak veya avukata veya gercekten bilene... neyse ALLAH yar ve yardimcimiz olsun

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

saol arkdsm gercekten tesekkur ederim dualarin icin...simdi bu is gercekten onemli ve ciddi bi is oyuzden ben sana ne desem yanlis yonlendirmis olurum ki bunu asla istemem,ufak bi yanlis yonlendirme kisinin ileri hayatinin seklini degistirebilir ki bunun vicdanini ustume alamam ben oyuzden seninde dedigin gibi en iyisi bi avukata danismak ciddi bi is cunku bu oturum pasaport isleri fln...sen bunu en kisa zamanda bi avukata bi bilene danis bence arkdsm en iyisi bu,cunku bazen sitede de gormussundur boyle yerlerde calisanlarda bazen yanlis bilgi verebiliyolar arkdsndir yardim eder ama sen genede bi avuakata danis daha kesin ve net olsun bilgi...amin arkdsm amin rabbim cumlemizin icindede bizlerin yar ve yardimcisi olsun...
hollandadayim(2008-5)

cotton_pearls
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Bursa
Yabanci_Ulke: Hollanda-Breda

Mesaj gönderen cotton_pearls »

Merhebe benim esim Hollandali Turk degil dolayisiyla Turk vatandaligi da yok. Ben bu sene pasaport icin basvuru hakki kazaniyorum. Acaba cifte vatandaslik alabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

alabılıyosun arkdsm,benım arkdsmın esıde hollandalı turk deıl oda suan pasaport basvurusu yaptı 6 ay once oda cıfte vatandas olabılıyomus...sende alabılırsın yanı...
hollandadayim(2008-5)

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön