Cift pasaport??

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Re: Cift pasaport??

Mesaj gönderen attractive01 »

sansli arkadasimi yasizini simdi okudum")))

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: vatandaslik basvurusu

Mesaj gönderen sansli »

attractive01 yazdı:arkadaslarlar vatandasligia basvurmak icin tam 3 yilin dolmasimi lasim yoksa bir ay veya 2 ay onceden basvuru yapma hakkimiz var mi? bazi arkadaslarim ben bir aya kala yaptim demisti onderzoek etc etc seyleri icin ve tam olarak sanirim 830 odeniyor bunu bir kerede mni odememiz lasim?

malesef arkdsm,ilk oturum kartinin (Onaylandigi gun) baz alinarak uc seneyi doldurman gerek pasaporta basvurmak icin mesela sen 15 mayis 2010 da gelmissindir 19 mayista ind ye basvurmussundur oturum karti icin 28 mayista oturum kartin ind tarafindan onaylanmistir ama sana oturum kartin cikti haberi 14 haziranda gelmistir sende gidip almissindir bu durumda senin uc senen 28 mayistan itibaren basliyo.yani daha iyi anlasilir olmasi icin soyle soyleyeyim suan elindeki oturum kartina bak ust kisimdaki geldig tot yazan yerdeki tarihingun ve ay bolumu seniin ilk 1 yillik oturum kartinin kabul edilis gunu buraya bakarak 3 yilini hesaplayabilirsin,umarim karisik olmamistir anlatisim :) kolay gele...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

cok anlasilir yazmissin yardimsever arkadasim benim ben 15 agustosta gelmistim simdi karta baktimda 11-09-2014 yaziyor:( yani 2.5 ay var anlican pasaport sevdalisi degilim ama ayrildim icin yasal degil iki kira birden oduyorum orda inschrijven kaldigim icin yani nerdeyse 3 ay daha 750 gidecek maalesef hayirlisi artik bu arada parayi pesin mi odemen lasim basvuru icin? yoksa taksit taksit olmuyor mu?

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

attractive01 yazdı:cok anlasilir yazmissin yardimsever arkadasim benim ben 15 agustosta gelmistim simdi karta baktimda 11-09-2014 yaziyor:( yani 2.5 ay var anlican pasaport sevdalisi degilim ama ayrildim icin yasal degil iki kira birden oduyorum orda inschrijven kaldigim icin yani nerdeyse 3 ay daha 750 gidecek maalesef hayirlisi artik bu arada parayi pesin mi odemen lasim basvuru icin? yoksa taksit taksit olmuyor mu?
rica ederim arkdsm sevindim aciklayici olmus olmasina... geldig tot kisminda 11-09-2014 yaziyosa sen
12-09 itibari ile basvuru yapabilirsin benimkide 12-05 diye yazio bende bugun kapali oldugundan yarina almistim randevumu yarin basvuruyorum allahin izniyle...ayrildigin halde esin sana zorluk cikartmamis anlasilan oturum karti acisindan buda bi arti senin acindan...biraz zorlanacaksin belki ama sonu guzel olacak ins ins ins...bildigim kadariyla (nisandaki randevumda bayanin bana dedigi) basvuru yaparken 800 euro tek kartla 1 kerede tek cekim yapilarak odeyeceksin ona gore 1 tane kart getir yaninda dedi,yani 400 u burdan cek 400 u su obur karttan yapamiyosun dedi,yani o an odersen tek kartla tek cekim seklinde odenecekmis ama taksit yapiyolarmi inan bilmiyorum bunu belediyeye bi sorabilirsin belki kesinlik acisindan...
hollandadayim(2008-5)

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

tesekkuler arkadasiim her zaman gibi gibi yine yardimini esirgememissin peki bir sey daha soracagim izninle ben 12.09 da basvurdugumda 13 undede ayrilsam bu benim pasaport alisimi engeller mi? yoksa basvurdugum tarih mi onemli

erkan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda/ Amsterdam

Mesaj gönderen erkan »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

yardimin ve cvbin icin tesekkurler arkdsm,bilen birisinin cvplamasi herzaaman daha iyi tabiki,bende bu sekil dusunmustum ama dedigim gibi emin olmadigim icin bisey diyemedim,banada adam basvuru yaparken ilk sordugu sey uc yildir ayni adresdemisin yani birlikte ayni evde kaldinizmi gibicesinden sordu bende evet dedim,hatta esimde yanimdaydi baya bi esprili gulerek gecen bi konusma oldu,esime sadece hollandalimisiniz diye sordu esimde evet dedi (cifte vatandas olma hakki nedeniyle) oyle guzel bi gorusme sonucu bende basvurumu yapmis oldum...erkan arkdsm duaalrimiz seninle ve butun onemli kagit kurek isi olan arkdslarimizla...rabbim sagsalim hayirlisi ve olumlusuyla en kisa zamanda bunuda sonuclandirmamizi nasip etsin ins ins ins...
hollandadayim(2008-5)

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

onceliikle Allah sendende razi olsun Erkan kardes Allah razisi icin verdigin icin cevap ve sanada sansli arkadasim yani bizim is yine uzun surecek gibi... su an saten iki aydir baska evde yasiyorum ama hemen hemen her gun cocugumu gorebiliyorum su an esim diyim hala aramiz iyi her sey bitsede eskisi giib hic bir sey olmayacvak ols abile en azinzan kizimiz icin o adreste inschrijven kaldigim icin onunda kirasini ve diger seylerini odiuyorum o yuzden ayrilmak ikimiz icinde hayirlisi olacakti o zaman en az bir 5 ay daha beklicez ve odeme yapacagiz gibi ayri evde kalsakda:(( Allah tan hayirlisi zor olsasada ne zorluklar ve aslinda bu zorluik bile sayilmaz ama iste insanoglu gozunu toprak doyururu tek bugun ki iyi haberimse 2.5 senedir 6 kere heyacandan gezakt oldugum ehliyeti aldim ona cok seviniyorum belkide duzelen pskikolijin etkisi neyse herkese selamlar.

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

vaayy super haber tebrikler arkdsm cok sevindim adina...ehliyet herkes icin cok cok onemli hollandada ama erkekler icin vede is arayanlar icin cok daha onemli,,,rabbim kazasiz belasiz kullanmani nasip etsin ins ins ins...
hollandadayim(2008-5)

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

saol sansli arkadasim cok iyi bilr kalbim var Yaratan sana iki tarafdada fazlasiyla versin diger yazan arkadaslarada cok tes. ehliyeti bugun aldim sonundaa arabayida ayarladim mutluyum ama bir aklima takilan bir sey var erkan di saniirm ayri adreslerde kaldigind bz onu goruruz diyoyormus ben ayri yasiyorum ama adresim hala onda yani ayri bir yhere gidim inschrijven yapmadim buda mui fark etmez?? bu arada yani ben mesala pasaport almak icin basvurdudumda bu benim basvuurmu engeller diye okudum ya dogru anladiysam peki pasaportun cikmasi kac hafta veya gun suruyor acaba? neyse hayirlisi benim icin ehliyet bin pasaporta bedeldi:)) insan oglu iste her seyin hayirlisi Allah yar ve yardimcimiz olsun.

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön