Hollandaya yeni gelen ve belastingdienst aylik para almak

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
pyschoo28
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: giresun
Yabanci_Ulke: HOLLANDA

Hollandaya yeni gelen ve belastingdienst aylik para almak

Mesaj gönderen pyschoo28 »

Merhaba arkadaslar sizlere biraz yardimci olmak istedim 6 ay once hollandaya geldim ve belastingdienst aylik para verdigini ogrendim be bunun icin belastingdienst basvurdum bu parayi herkes alabilir.Esime orda bana aylik 144 euro vereceklerini soylediler ve gecen aylik parayida vereceklerini soylediler.Gecen hafta zarf geldi belastingdienstden size 1772euro verecekleri yaziyordu bugunde para hesabima yatti 1772 lira paranin fazla oldugunu dusunduk ve belastingdienst gittik orda normal oldugunu soylediler ama esinizin yillik 21.000eurodan fazla kazanmasi gerekiyor asagi olursa esinizin kazanci vermiyorlarmis ve evli oldugun yillarin parasida veriliyor yapmaniz gereken belastingdienst gidip loonheffing almak istediginizi soyliyeceksiniz onlar hemen yardimci oluyorlar boyle bir hakkimiz var diye bilgilendirmek istedim herkese iyiforumlar

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: Hollandaya yeni gelen ve belastingdienst aylik para almak

Mesaj gönderen sansli »

sitede bicok kez tartisildi konusuldu,nedir ne degildir diye basliklardada mevcut ama yinede tesekkurler bilgilendirmen icin...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

pyschoo28
NT1
NT1

tartisacak birsey yok herkesde eksik bilgi vardi ben bu eksik bilgiyi tam tamamladim isin asli aynen anlattigim gibi suan belastingdienst yeni bir zarf daha geldi aylik 130 euro oduyeceklerine dahil ben 144 saniyordum olsun 130da iyi hic yokdan bide eksradan 1772 gelecek neyin kotusu:)herkesin yararlanmasini isterim yillik gelirin 21.000eurodan dusuk 29binden yuksek olmamasi gerekiyor galiba esimin yillik geliri 27.440 bu kisiler kira yardimida alabilirler ayriyetten

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

tartisildi derken bi arkdsmz baslik acmisti o baslik altinda herkes bilgisini bildigini paylasmis tecrubelerini anlatmisti demek istedim kavga manasinda deil...ama yinede tesekkur ettigimide bildirmistim...evet bu seviyede gelir oldugunda algemeenheffingskorting, zorgtoeslag ve huursubsidie alabiliyosunuz...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

pyschoo28
NT1
NT1

yok estafurullah oyle seymi olur yanlis anladiniz beni

jasmine
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda- zaandam

Re: Hollandaya yeni gelen ve belastingdienst aylik para alma

Mesaj gönderen jasmine »

peki arkadaslar benim esim sirket sahibi muhasebecisi alabilecegini soylemis.... ama yillik geliri 29.000 yuksek o zaman ne olur..

remixbela
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen remixbela »

ben 3 sendir evliyim galıba ben gelince bi 6000 euro alırım gıbıme gelıyo 3 senedır nıkahlıyız....
24 kasım 2010da sınavı kazandım.
20 mayıs 2011 basvurum yapıldı nlden.
27 mayıs2011 basvrum isleme alınmıs.
28 temmuz 2011 hollandadayim///

_black_
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Yozgat
Yabanci_Ulke: Hollanda- hengelo (ov)

Mesaj gönderen _black_ »

valla bende geleli 3 ay oLdu vergiden form geldi duruyor doldurup gonderemedik daha dogrusu ansil dolar onu bilmiyoz bilen biri var ama oda biraz nazlaniyor gelmek icin kismetse yakinda bendegonderecem.ben 3 ay oldu burdayim gecen 2 ayinda parasini vereceklermi_?eger vereceklerse biz bisi yapiyozmu yoksa onlar kendileri direk verecezmi diyolar yani onceki 2 ay icinde form felan istiyozmu
11.01.2011 sinava girdim kazandim
04,02,2011 vizeye basvuru
04,03,2011 vize onaylandi
07.04.2011 hollandadayim
20.04.2011 1 yillik oturum karti aldim

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön