Hollandada kanunlar ile ilgili ltf bakarmisiniz??? ACILLL

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Sevin
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: Almanya

Hollandada kanunlar ile ilgili ltf bakarmisiniz??? ACILLL

Mesaj gönderen Sevin »

Selamlar arkadaslar benim bir sorunum var... dilerim bana yardimci olabilecek birileri cikar..

ben evlendim ve Almanyadan Hollandaya geldim Ben hollandaya gelmeden once esim hypotek cekmis ve ev almis
hypotekte benim hic bir imzam yok daha sonra yeniden hypotek anvaregen yapti ve bas vurusu kabul olmadi o hypotekte yani ikinci kabul olmayan hypotekte benim imzam vardi... simdi ayrildik ve esim avukat tutmus evi istemedigini soylemis biz evli oldugumuz icin evin borcunun bir kismini benim uzerime yikmaya calisiyor.. ben ayrilinca Hollandada kalmadim yeniden almanyaya dondum.. 3 ay oldu ayrilali esim calisiyor ve ben istemiyorum bu evi diyerek bankaya olan taksidi odememezlik yapabilirmi??

ikinciisi benim imzam olmayan bir borcu benim uzerime yikmaya calisabilirmi??
Benim bildigim kadari ile evlenmeden once alinan mallar herkezin kendine ait evlendikten sonra alinmis olan mallar eslere arasinda ortak dogrumu biliyorum???

Bilgisi olan arkadaslar beni bilgilendirirseniz cok sevinecegim

simdidden cok tesekkurler

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: balikesir
Yabanci_Ulke: turkije

Re: Hollandada kanunlar ile ilgili ltf bakarmisiniz??? ACILL

Mesaj gönderen umuder »

Mrb benim bildigim kadariyla : Benim bildigim kadari ile evlenmeden once alinan mallar herkezin kendine ait evlendikten sonra alinmis olan mallar eslere arasinda ortak dogrumu biliyorum??? ---evt evlendikten sonra alinan mallar esler arasinda ortak ve tabiki borclarda ortak.
14 Eylul 2009 sinava girdim
15 Ekim 2009 Hollandadan basvuru
17 Ekim 2009 vize kabul edildi(rekor)(Masallah)
5 Kasim HOLLANDADAYIM:)))

Sevin
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: Almanya

Re: Hollandada kanunlar ile ilgili ltf bakarmisiniz??? ACILL

Mesaj gönderen Sevin »

Sayin umuter cevabiniz icin cok tesekkur ederim..
ben bu gun hollandadan bir avukatla konustum
sorunumu onada anlattim.. bana soyledigi mal evlenmeden once alinmis olsada
su anki borc ikinizin uzerine dedi ama senin bankada paran araban yanii kisaca mal varligin yoksa hicbir sey alamazlar dedi bekleyip gorecegiz bakalim sonuc ne olacak
cevap verdigin icin cok tesekkur ediyorum

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön