Cifte vatandaslik

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
alles38
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Cifte vatandaslik

Mesaj gönderen alles38 »

dogru soyluyon 3 yıl kalma sartı ve sınavları kazan dıploma ıle beledıye aanvragen yap 800£ pesın odeyınce artık hollanda vatandası oluyorsun

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

830 euro oduyosun arkdsm 800 deil...hatta dahada pahalilasma ihtimali vardi ama bu aralar hukumette dusme olaylari fln varken bununla ugrasamazlar sanirim...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

ayhandari
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Adana
Yabanci_Ulke: Breda-Hollanda

Mesaj gönderen ayhandari »

Selam Arkadaslar ,

Benim sorum mavi kartla ilgili , kafama takilan bagzi sorunlar war , ben hollanda vatandasligina gecis yaptim ve turk vatandasligindan ciktim mecburi olarak ve birkac gun icinde mavi kart alacagim benim sorum ben su anda tr ye geri donmeyi istesem mavi kartla turkiyede ikamet hakkim olabiliormu ? bu durumda hollanda hukumeti bana zorluk cikartirmi ve turkiyede mavi kartla ikametin belli bir zamanla sinirlimi yoksa istedigimiz kadar kalabilirmiyiz ? ben aslinda biraz arastirdim ama tatmin edici derin bir bilgiye sahip olamadim belki aramizda biraz daha genis capli bilgisi olan bi arkadasim yardimci olabilir diye dusundum.. Saygilar

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön