IND BEKLEME SURESI

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
gorretje
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: rotterdam

IND BEKLEME SURESI

Mesaj gönderen gorretje »

arkadaslar ben turist vizesiyle su anda hollanadayim ( 3.kez ) ve evlilik icin muracat etttim evraklari bu gun belediyeye teslim ettik IND ye gonderilmek uzere zarflandi... gorevli bayan prosedur geregi 3 ay dedi ama 4 hafta icindede cevap gelebilirmis IND DEN bu tamamen sans mi ? yada ne ye gore cevap suresi kisa veya uzun oluyor??? asil sorum esim hollanda vatandasi ve polis.. ben de 3 kez sorunsuz bi sekilde hollanya vize aldim giris cikislarim zamaninda yabancilar polisine kaydim var yani tum prosedurler tam. bunun IND nin kararinda olumlu bir etkisi olur mu? sizce arkdaslar ?? fikirlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler Hakkimizda hayirlisi olsun ... ayrica boyle faydali bir forum icin tesekkur ediyorum... yorumlarinizi bekliyorum arkdaslar...

gorretje
Beginner
Beginner

Re: IND BEKLEME SURESI

kimse yorum yapmamisss ?????????? bu konu hakkinda fikirlerinze ihtiyacim var arkadaslar

remixbela
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen remixbela »

arkadasım ındeye basvuru yapıyosan tam bı zaman bellı olmuyo neden dersen herkesın ıslemlerı farklı oluyo ve kımseye esın hollanda vatandası turk vatandası dıye ayrım kesınlıkle yapmıyolar, senın oraya gırıs cıkıslarınada bence bakmazlar, esının durumuna bakarlar aldıgı aylıga bakarlar... basvurun bır aydanda cıkabılır 6ayda surebılır, 3 ay dıyolar ama 6ay uzatma hakları var, ama genelde yuzde doksan 3ay ıcınde verıyolar, mesala benım arkadasım dunm vızesını aldı 5 aydır beklıyodu dun onaylandı, forumda benden bı hafta once kagıtlarını ındye veren ugur58 arkadasımız vardı onun vıze onaylanmıs bak aramızda bı hafta vardı bakalım haftaya da benımkı onaylanacakmı... neyse sen bu ara kagıtlarını bı an once ındye ver cunku 5aydan vızesı cıktı dedıgım arkadasımın esı ındyi aradıgında 7. ayın 15ine kadar elımızdekı butun kagıtları gondercez demısler galıba tatıle gırcekler. bence basvurunu bı an once yap, vızeye gelınce ben tam bır aydır beklıyorum yanı kımın ne kadar beklıycegı bellı deıl. amaa sen ıyı bı avukat tutarsan avukat 3 hafta gun verıyomus ve en fazla uc hafta ıcınde alıyomus vızenı acelen varsa bı arastır dosayayı avukata ver o senın yerıne takıp eder ve alır vızenı buda sana 1000 euroya yakın paraya mal olur. daha anlatılacak cok sey var ama anlat anlat bıtmez. kısaca sunu dıyım su gun kagıtlarımı verdım ne zaman olur dıye bısey yok 3 ay gun verıyolar 3 ay ıcınde her hangı bı gun olabılıyo cok erken veya cok gec. 5 ay bekledı dedıgım arkadasımın esı calısmıyodu saedece doktor raporu vardı yanı bı nevı genc yasta emeklıydı ondan bıraz uzatmıs olabılırler.... benım anlatacagım bu kadar ama daha tecrubelı arkadaslarda var onlarda yazar sen takıp etmeye devam et... ben beklıyorum valla gelsede bı an once ucsam....
24 kasım 2010da sınavı kazandım.
20 mayıs 2011 basvurum yapıldı nlden.
27 mayıs2011 basvrum isleme alınmıs.
28 temmuz 2011 hollandadayim///

gorretje
Beginner
Beginner

ben evraklarimi teslim ettim zaten arkadasim dun belediyede ind gonderilmek uzere postalandi ..yani pazartesi IND nin elinde olacak evraklar.. ins senin soyledigin gini 7. ayin 15 ine kadar gonderirler... ama bence bu is tamamen sans meselesiii cunku kimi arkdaslar a 2 haftada cevap geliyormus kimi arkadaslara 6 ayda dedigin cok dogru esin maas ddurumuna bakiyorlar... hakkimizda hayirlisi olsunn diyelimm Rabbim her seyin zamanin o kadar iyi ayarliyor ki onun ustun gucu sayesinde ne bir dakikaa erken ne de bir dakika gec oluyorr ... Rabbim hepimizin yar ve yardimcisi olsun...

gorretje
Beginner
Beginner

bU arada arkadaslar yanlis anlasilmasin ben daha yolun basindayim benim bu form sadece Nikah islemim icin... sinavdan sonra turkiyeye gidip sinava girmem gerek fakat 24 saat hollandaca konusuyorlar benimle bunun cok avantaji oluyor sinav dan bu yuzden korkmuyorum... bu arada ben rotterdamdayim.. yardimci olacagim bir konu olursa elimden geleni yapmaya hazirim

remixbela
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen remixbela »

kendını hıc sıkma dedıgın gıbı her sey olacagına varır...
24 kasım 2010da sınavı kazandım.
20 mayıs 2011 basvurum yapıldı nlden.
27 mayıs2011 basvrum isleme alınmıs.
28 temmuz 2011 hollandadayim///

gorretje
Beginner
Beginner

evet hersey olacagina varir kismet meselesi hayirlisi olsun

cigdem20
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: denizli
Yabanci_Ulke: arnhem-nl

Mesaj gönderen cigdem20 »

TAm olarak islemlerinin ne oldugunu bilmiyorum ama faydasi olur mu bilmiyorum ben ind basvuru yaptiktan sonra 18 gun sonra oturum kartini alabilirsin diye mektup geldi.Evet islemden isleme hersey degisiyor ben mesela vize icin cok fazla bekledim ama oturum karti rekor sayilicak surede geldi.Allah yardimcin olsun.Seninde dedigin gibi sinavdan korkulacak hic bir sey yok onemli olan sakin olmak herseyin basi o bence.bol sans:)

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön