Turkiye ve Hollanda arasindaki farklar neler..!

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Turkiye ve Hollanda arasindaki farklar neler..!

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadaslar,

bu baslik altinda iki ulke arasindaki farklari yazarsak, Hollandaya henuz gelmemis arkadaslarin hayal guclerini bi nebzede olsa gelistirebiliriz..! sitede bi cok arkadasim hollandaya geldi ve aradaki farki gordu..!

bu baslik altinda gorduklerinizi, hayal kirikligina ugradiginiz olaylari yazabilirsiniz.!

Not: lutfen ic karartici seyler yazip, hollandaya henuz gelmemis arkadaslarin icini karartmayalim :D (saka saka )

kolay gele

yildiz
Beginner
Beginner

Re: Turkiye ve Hollanda arasindaki farklar neler..!

Mesaj gönderen yildiz »

en onemlı fark dag yok hollandada dagsız bır yere alısmak zor oluyor yazın gunes kaybolmak bılmıyor. ve ben ılk gıttıgımde magazalarına dahı alısamamıstım carsısı cok garıp bır turlu bırsey begenemıyordum her sey garıp gelıyordu ama en fazla 1 sene zorluk cekılıyor dıl ogrenılmeye baslandımı hersey kolaylasıyor.. bırde bısıklet kullanmayanlar ıcın bısıklete bınmek bırde sogukta bısıkletle okula gıtmek cok zor gelıyor..

turankarakoyun
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: dcdsc
Yabanci_Ulke: dccsdc

Mesaj gönderen turankarakoyun »

?ZOM
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen ?ZOM »

mebarak1979
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen mebarak1979 »

el lobo
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen el lobo »

ben geleli 3 hafta oldu evet iklim olarak Trukiyeden farkli biraz nemli bir havasi var bu noktada zorlanacaksiniz bu kesin helede benim gibi icanadoludan gelenler
bisiklet burda en kral arac herkes onu kullaniyor 7den 70 e kadar herkes en kolay tasima araci derdi tasasi yok vergisi yok sadece saglam bi kilit olsun yeter hele buyuk sehirlerede trafik ayni ankara- istanbul misali o yuzden oralarada daha bi ihtiyac
oyle turkuler yazilacak falan bi cografi duruumu yok ne yazikki :D dumduz hep deniz seviyesinde 3asagi 5 yukari duzenli sehirleri sokak yapilari var alisveris merkezleri falan abartisiz ne gerekiyorsa bi bolgeye o kadar fazlasi yokk zaten saatleri belli her bolgede belli gunler sadece aksam 9 a kadar haftanin bi gunu acik fazla zorlayici bi yer degil ama bence tamam gurbettir nede olsa ama cok farketmiyor ben yillardir baba evinden ayriyim ondan zorluk cekmedim hemen alistim ama buranin bazi durumlari zor tabi yabanci olmak baslibasina bazen sorun ama bunlar zamanla asilir bence burasi bi cennet degil ama yanacaginiz bi cehennemde degil kisiye gore geldiniz aileye gore degisecek egitim durumunuz esinizin egitim durumu buldunuz sehir sizin dil ogrenme kapasiteniz yasadiginiz sokak bile cok seyde etkili olacak ama cesur olmak basarmak icin ugrasmak on kural gelin ve yasadikca ogrenin bence ve duydunuz seyleri hollandaya ucaga bindiniz andan itibvaren atin kafanizdan cunku herseyi kendiniz sil bastan yapacaksiniz bence hadi kolay gelsin :lol:
Eylul 2007 MVV basvuru
Aralik 2007 Hollanda`ya gelis
Eylul 2008 Dil kursuna basladim
Mayis 2009 NT2 diplomasi
Aralik 2010 Pasaport basvurusu
Haziran 2011 Hollanda vatandasligi

Efeler Diyarı
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: Turkiye - Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda - Noord Brabant

Mesaj gönderen Efeler Diyarı »

Kullanıcı avatarı
hafa
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen hafa »

bence en onemli bir seyi atlamissiniz ilk geldigimde benim dikkatimi elektrik direkleri cekti burda hic elektrik direkleri yok(telefon vb) onun haricinde tam bir is memleketi

kretek_roken
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kretek_roken »

Ben buraya geleli 5 seneyi gecti fakat halen alistigimi soyleyemem,cunku sevmiyorum burayi fazla.Sokaklar kopek seyinden gecilmiyor,igrenc!...
Sonra dukkanlarin 5 gibi kapatilmasindan hoslanmiyorum.Aksam 6 oldumu sokakta kimseyi bulamazsiniz,herkes inine cekiliyor,turkiyemde oylemi ya?Aksamlari bile mis gibi cik gez,dolas alisverisini yap!...Ah ah...
Sonra ev doktorlari da bes para etmez,sistem berbat cunku.Adamlarin paracetomal'dan baska birsey bildikleri yok,gebersen umurlarinda degil.

mebarak1979
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen mebarak1979 »

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön