Turkiye ve Hollanda arasindaki farklar neler..!

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
benemsal
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Bursa
Yabanci_Ulke: Hollanda/Arnhem

Re: Turkiye ve Hollanda arasindaki farklar neler..!

Mesaj gönderen benemsal »

ozl
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Belçika_Anvers

Mesaj gönderen ozl »

gül güzeli yazdı:ben buraya geleli 6 ay oldu ama nedense daha dun gelmis gibiyim tamam ic karartici sevmeyi gerektirmeyen cok ozellikleri var mesela kopekleri harbiden sacma geliyo bana resmen kopeklerini gezdirme bahanesine siginip afedersiniz ama kendilerini gezdiriyolar baska bisey deil.carsisini hiiiccc begenmiyorum heleki kapaliysaniz cok zorlaniyosunuz hic zevk denilen sey yok eski turk filmlerinden kacmis gibiler....tek guzel seyi yesilligi bool bu cok hosuma gidiyo ve hava erken kararmiyo bence guzel cunk ben karanligi sevmiyorum....tabi baskalarini bilemem...havasi cogunlukla yagmurlu bazen guzel oluyo sevdiginizle yagmurda dolasmasi ama bazende aksi zamanlara denk gelio o iyi olmuyo.ama neyi farkettim biliyomusunuz belki bana kizicaksiniz ama benim kaldigim cevredeki yabancilar turklerden daha sicak kanli geldi bana turkler de ayri bi kendini begenmislik dislama yada ne bilim avrupaliyiz der gibi bi turkiyedekileri assagilama ben bildimcilik gozlemledim belki yaniliyorum ama simdilik hislerim bunlar yabancilar daha farkli sevecen davraniyo...gezip dolasabilecegin cok fazla bi yer yok var tabi ama bizim gibi ailesi olan ve diine yeterince bagli olan insanlara yok bizler oyle bar discolara gidemedigimize goree hayat kisitli ....ama ama amaaaaa bana sorarsanizki pismanmisin yada tekrar gelmek istermisin diyee? cevabim ewet yuzlerce kez binlerce kez ewet olur cunku benim sevdigim asik oldugum insan burda yasiyo ve benim onun icin yapamayacagim hicbisey yok deseki burcu afrikada bi cadirda yasiycagiz inanin bir kez olsun dusunmem ..eger sizinde sevdiginiz burdaysa disarisini hayatini havasini suyunu herseyi bi kenara birakin ve hic arastirmayin bile ...kim sonsuza dek ayni yerde yasamistiirki...bence hayatin tadini cikarmaya ve her guzellikten zevk almaya baklamiyiz ...ALLAH hepimizin yardimcisi olsun kardeslerim......
arkadasim soylediklerin dogru yada yanlis ona yorumum yok. herkesin durumu ve dusunceleri farkli olabiliyor ama kocami cok seviyorum o ne neresi derse oraya giderim gibi sozlerine katilmiyorum. o zaman aklima su gelio kocan senin onu sevdiginden daha mi az seviyorda sen kocanin yanina gittin o gelmedi. yani hollandaya gitmek sevgi dercesi degildir. onemli olan iki kisinin oturup konusmasi bu dogrultuda her ikisinin gelecekleri icin ortak verebilcegi bir karardir. yani birinin kesinlikle digerinin yasadigi yere gitmek istemeyisi ve digerinin esinin yasadigi yere gitmek zorunda kalmasi sevgi gosterisi degil esinin bencilligidir.
2009 Ocak :Basvuru
2009 Mayis :Ret
2009 Mayis :Solvit sikayet
2009 Haziran :Vize
2009 Temmuz :Belcika'ya gelis
2010 Ocak :5 Yillik oturum
2011 subat :Hollanda belediyeye kayit
2011 mart :Ind'ye basvuru

Kullanıcı avatarı
Sanchantal
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: ANTALYA
Yabanci_Ulke: Hollanda-Dortrecht

Mesaj gönderen Sanchantal »

21-09-2010 Evlendim...
18-10-2010 İlk Turistik Vizemi Aldım...
09-11-2010 Hollandaya Uçuyorum...
15-02-2011 Sınava Girdim...
18-02-2011 Sinavi Patlattim :) ...

cem3455
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen cem3455 »

TatarIn_Netherland
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Antalya
Yabanci_Ulke: Hollanda-Rotterdam

Mesaj gönderen TatarIn_Netherland »

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön