Bosanma

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Bosanma

Mesaj gönderen attractive01 »

Selamu aleykum herkese boyle baslamak daha guzel gerci baslik cok acici degil gibi gorunsede bosanmakda bazen cok hayirli oluyor neyse konuya girim en iyis:) bu ayin sonunda sanirim veya eylul yedisinde 3 sene once ilk oturum kartimi aldigim gun olacak o zamanda kismetse Allah kismet ederse pasaporta basvurcam buraya kadar her sey guzel; gorunuyor ama soru su ki arkadaslar esim hala bosanma davasi acti hatta deurwaarde seklinde 4 tane mektup geldi bes sanirim mektuplati okudum ama cevap vermedim nereye gidecegimide bilemedigim icin esimin tatilden tr den donmesini bekledim mektupta iste sart;ar nafaka konusu benim 1 mayistan berli baska bir adreste yasadigimi ama adresimin hala esimin yaninda gorundugu her sey detaylica avukati tarafinda yazilmis bana kagitlari imzala bir sey olmaz dedi oku seni zormalmiyorum kendi hur irade bu saadece bosanma formalitesi falan dedi ama henuz imzaladim bazilarina sordum kaynanam diyelim oda bana beraber okudu aynisi dedi ona cokta guveniyorum ama yinede imzalamaidm hala kagit yanimda su an sorun su aslinda bilmek istedigim
Ben NL Pasaportu basvurdugumda ki ertesi gun buyuk iktimalle bosanmis olacagim bu benim pasaport almami engeller mi? ve benim verblijfvergunning in durumu ne olur ? sonucta bosaniyor belkide arastirma 3 ay surer bu benim vatandasligi engelleri mi? bu konuda kesin bir cevap kimseden alamadim eskimin avukati kesinlikle engellemez basvurdugun tarig gecerlidir dedi ama diger yandan bunlar kagiita bosanma kagitlarinda 1 may itaberen baska adreste yasadigimi belirtiyor
Bu konuda kesin bir bilgiye sahip olan arkadas var mi?> veya kagitlari imzalama konusunda cok akilci bir bilgisdi fikri olan veya bana bir sey oneren olursa dinlerim.. Herkese iyi hafta sonnlari Allah yar ve yardimcimiz olsun.

Kullanıcı avatarı
serdariscan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: bursa
Yabanci_Ulke: breda

Re: Bosanma

Mesaj gönderen serdariscan »

Kullanıcı avatarı
justitie
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Amsterdam
Yabanci_Ulke: Amsterdam

Mesaj gönderen justitie »

attractive01 yazdı:Selamu aleykum herkese boyle baslamak daha guzel gerci baslik cok acici degil gibi gorunsede bosanmakda bazen cok hayirli oluyor neyse konuya girim en iyis:) bu ayin sonunda sanirim veya eylul yedisinde 3 sene once ilk oturum kartimi aldigim gun olacak o zamanda kismetse Allah kismet ederse pasaporta basvurcam buraya kadar her sey guzel; gorunuyor ama soru su ki arkadaslar esim hala bosanma davasi acti hatta deurwaarde seklinde 4 tane mektup geldi bes sanirim mektuplati okudum ama cevap vermedim nereye gidecegimide bilemedigim icin esimin tatilden tr den donmesini bekledim mektupta iste sart;ar nafaka konusu benim 1 mayistan berli baska bir adreste yasadigimi ama adresimin hala esimin yaninda gorundugu her sey detaylica avukati tarafinda yazilmis bana kagitlari imzala bir sey olmaz dedi oku seni zormalmiyorum kendi hur irade bu saadece bosanma formalitesi falan dedi ama henuz imzaladim bazilarina sordum kaynanam diyelim oda bana beraber okudu aynisi dedi ona cokta guveniyorum ama yinede imzalamaidm hala kagit yanimda su an sorun su aslinda bilmek istedigim
Ben NL Pasaportu basvurdugumda ki ertesi gun buyuk iktimalle bosanmis olacagim bu benim pasaport almami engeller mi? ve benim verblijfvergunning in durumu ne olur ? sonucta bosaniyor belkide arastirma 3 ay surer bu benim vatandasligi engelleri mi? bu konuda kesin bir cevap kimseden alamadim eskimin avukati kesinlikle engellemez basvurdugun tarig gecerlidir dedi ama diger yandan bunlar kagiita bosanma kagitlarinda 1 may itaberen baska adreste yasadigimi belirtiyor
Bu konuda kesin bir bilgiye sahip olan arkadas var mi?> veya kagitlari imzalama konusunda cok akilci bir bilgisdi fikri olan veya bana bir sey oneren olursa dinlerim.. Herkese iyi hafta sonnlari Allah yar ve yardimcimiz olsun.

Uzulerek yaziyorum ama pasaporta basvuru yapman icin 3 yil yasamis olman lazim. Esin Ind ye bildirdigi gunden itibaren hesaplama yapilir. yani diyelimki 2 yil 10 ay oturdun esin 10. cu ayda ihbar ettiyse o tarihten sonrasi sayilmaz.

Hersey istedigin gibi olmasi dilegiyle.
Student Rechtsgeleerdheid.

Hukuk Fakultesi Ogrencisi.

Mvv vize basvulari ve takip islemleriniz uzman bir sekilde yapilir.Her turlu sorunlariniz icin ozelden yazabilirsiniz. ( Vize , Vergi , Odenek vs vs )

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Selam arkadaslar saolun zahmet edip bir seyler yazdiginiz icin ama esim Ind ye bise bildirmedi sadece prosedur baslatii 15 agustos 2008 yani 15 agustosta 3 sene olcak daha bir sey imzalamadik imzamaladimda gerci en iyisi bilene sormak ben avikatina sordum esimin hic bir sorun yok dedi burda guven meselesi en onemli sorun oldugun icin sanirim bir avukat bulmak lasim maalesef... neyse Allah yar ve yardimcmiz olsun

remixbela
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen remixbela »

ben sana bu konu hakkinda cok iyi bi avukat onerebilirim ejder kose rotterdamda daha once bosanmadan dolayi sinir disi edilecek iki kisinin oturumlarini aldi; hic vakit kaybetmeden ona ver davayi yoksa basin cok agrir...
24 kasım 2010da sınavı kazandım.
20 mayıs 2011 basvurum yapıldı nlden.
27 mayıs2011 basvrum isleme alınmıs.
28 temmuz 2011 hollandadayim///

attractive01
Mezun-NL
Mezun-NL

Tesekkurler e mail icin kardes ben gerci lelystad da yasiyorum ama rotterdam 2 saat ama neden olmasin var mi sende adresi veya nasil randevu alabiliriz burda iyi bir avukat var ml lelystad ve almere civarinda onu bilmiyorum sundn hayirlisiyla en az zararla bir kurtulsan kafam cok rahatlicak.

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön