yeni gelenler icin hollandada askerlik erteleme

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
dervis unal
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: nevsehir
Yabanci_Ulke: hollanda-zwolle

yeni gelenler icin hollandada askerlik erteleme

Mesaj gönderen dervis unal »

slm arkadaslar

ismim dervis 1986 dogumluyum ve hollandaya geleli yaklasik 2.5 ay oldu. turkiyede askerligimi yapmadim lise mezunuyum. simdi hollandada oturum kartimi aldim 1 senelik.buraya gelis sebebim samenwonen ile yani patner yoluyla geldim.sevgilim cifte vatandas.

sizden yardimci olmanizi istedigim konular;

1- bu konumda askerligimi nasil erteletebilirim.

2-sevgilimle evlenmek istiyoruz nasil gerceklestirebiliriz.

yardimlarinizi bekliyorum.simdiden cok tesekkurler...

izmirli3473
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: holanda

Re: yeni gelenler icin hollandada askerlik erteleme

Mesaj gönderen izmirli3473 »

issizsen issizlik kurumundan cwi dan kagit alacanissiz olduguna dair calisiyorsan maat kagidlarini goturuyon pasaport un oturum ve 6 adet foto ertelemeye gidiyon evlenmek icinde belediyeden gun aliyon iki saitinde olacak parasiz olan gunlerde var belediyeye sor yoksa 200 veya 250 euro para veriyon umarim yardimci olmusumdur

dervis unal
Beginner
Beginner

izmirli3473 kardesim tesekkurler bilgiler icin.evet suan calismiyorum bi yerde.bu dediklerinle askerligimi tecil ettirebiliyorum degilmi.konsoloslugu aradim ben bana dovizle askerlikten bahsetti ve en az 1095 gun calisman gerek vs dedi..bu yuzden cok tedirgin oldum.acil bi durum icin tr ye gitmem gerekse havaalaninda yakalanabilirim.acaba sizdemi benim gibi yaptiniz...

evlilik konusunun konsoloslukla ilgisi yokmu yani.direk belediyeylemi hallediyoruz?

askerlik konusunda icim hic rahat degil

Kullanıcı avatarı
golgece
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: uskudar
Yabanci_Ulke: rotterdam

Mesaj gönderen golgece »

kardes sen buradan tr den gıderken askerlıkle ılgılı bır ıslem gerceklestırdın mı tecıl muayne falan vs.

Kullanıcı avatarı
golgece
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: uskudar
Yabanci_Ulke: rotterdam

Mesaj gönderen golgece »

kardes sen buradan tr den gıderken askerlıkle ılgılı bır ıslem gerceklestırdın mı tecıl muayne falan vs.
suan kı durumun ne asker kacagı yoklaama kaca gı bakaya?

dervis unal
Beginner
Beginner

slm golgece arkadasim..

ben bi defa askerligi tecil ettirdim.2o yasinda sanirim dah sonrasinda acik ogretime kayit oldum okul tecil ettiriyordu benim askerligimi...ve bu aya kadar okuldan tecilliydim ama acik ogretime kayiti yenilemedigim icin otamatikmen okulla iliskim kesilmistir. cunku be geleli 2.5 ay oldu..durumum bundan ibaret.bakaya ne demek onuda bilmiyorum...

barakabeat
NT1
NT1
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: hollanda-amsterdam

Mesaj gönderen barakabeat »

arkadasim selam. bende senin gibiydim. on celikle sunu soyliyim oturum kartin varsa evet erteletebiliyorsun. konsoloslugun sana dovizle askerlik yap demesi gayet dogal adamalrin isi gucu para. dovizle askerlik cok farkli bise ona kafan takilmasin. ben daha gecen gun askerligimi tecil ettirdim. once bi issiz olduguna dair kagidini al . sonra eger devletten yardim parasi aliyorsan onun belgesi ve son aldigin paranin makbuzu al. herbirinin 2 sertanede fotokopilerini cektir. tc nufuz kagidinida yanina al. pasaportunu 2 yada 4 fotograf unuttum kactanbe oldugunu ama sorun degil orda zaten konsoloslugun icinde fotograf cekiyorlar istersen. saat 12 den oncede git rotterdam da konsolosluga cunku numara kalmiyor. sonra 6 euro veriyorsun sana gecici bi belge veriyorlar onunla giris cikis yapabiliyorsun. asil belgende evine geliyor senin turkiyede bagli oldugun askerlik subesinden benimki 2 haftada geldi ve askerligin tecil oluyor...

dervis unal
Beginner
Beginner

cok tesekkur ederim barakabeat arkadasim.... hepsine ok hepsi var ama issiz olduguma dair belgeyi nerden temin etmem gerekiyor acaba burda faaliyet gosteren bi is isci bulma kurumumu var oraya kayit olup belgemi almam gerekli.?

izmirli3473
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: holanda

Mesaj gönderen izmirli3473 »

cwi denen bir kurum var issizlik kurumu nerde oturuyorsan google dan bak en yakin yere oraya git kayit yaptir onlar sana bir kagit veriyolar kayit yaptigina dair o kagidi al 6 fotograf oturum karti pasaport ikiser fotokopileri baska bisey yok enkonsolosluga gidiyon tecilini yapiyon

dervis unal
Beginner
Beginner

anladim izmirli kardesim yardimlariniz icin tesekkur ederim

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön