Sonunda hollanda pasaportu basvurumdan cvp geldi :))

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
reisbey2008
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: oss/hollanda

Re: Sonunda hollanda pasaportu basvurumdan cvp geldi :))

Mesaj gönderen reisbey2008 »

tebrikler gozun aydin olsun guzel gunlerde kullanirsin insallah.Bende bugun belediyeden pasaportumu ve kimlik kartimi alicagim.benimde yaklasik 5.5 ay surdu.imkani olan herkese almasini tavsiye ederim.cifte vatandaslik hakki cunku suan halen devam ediyor.2012de kaldirmayi planliyorlarmis.

one2one
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: afyonkarahisar
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen one2one »

reisbey2008 yazdı:tebrikler gozun aydin olsun guzel gunlerde kullanirsin insallah.Bende bugun belediyeden pasaportumu ve kimlik kartimi alicagim.benimde yaklasik 5.5 ay surdu.imkani olan herkese almasini tavsiye ederim.cifte vatandaslik hakki cunku suan halen devam ediyor.2012de kaldirmayi planliyorlarmis.

cifte vatandaslik devammi ediyor? sen nerde yasiyorsun kardes ya :) cifte vatandaslik kaldirilali han oldu :))

reisbey2008
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: oss/hollanda

Mesaj gönderen reisbey2008 »

one2one yazdı:
reisbey2008 yazdı:tebrikler gozun aydin olsun guzel gunlerde kullanirsin insallah.Bende bugun belediyeden pasaportumu ve kimlik kartimi alicagim.benimde yaklasik 5.5 ay surdu.imkani olan herkese almasini tavsiye ederim.cifte vatandaslik hakki cunku suan halen devam ediyor.2012de kaldirmayi planliyorlarmis.

cifte vatandaslik devammi ediyor? sen nerde yasiyorsun kardes ya :) cifte vatandaslik kaldirilali han oldu :))
nerdemi yasiyorum? uzayda yasamiyoruz herhalde bende hollandada yasiyorum.bugun pasaportumu aldim.cifte vatandasim bu konuda herkes farkli seyler soyluyor ama bizzat kendim canli ornegiyim.Madem kaldirildiysa bana herhalde cifte standart uyguladilar.Ama su varki pasaporta aanvraag yapilirken dikkat edilmesi gereken belediyede formulde yaziyor kendi vatandasliginida tutmak istiyormusun diye bazi memurlar onu kendi dolduruyormus bu nederece dogru bilmiyorum.Yani cifte vatandaslik hakki suan gecerli 2012de bu kaldirilabilinirmis kesin degil daha.

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

evet dogru banada basvuru yaptigim sirada sordular iki vatandasliginida tutmak istiyomusun yoksa sadece nl vatandasligimi diye,bende eger mumkunse tabiki ikisinide tutmak isterim elimde dedim...adamda evet mumkun dedi oraya biseyler imzaladi...kanun halen yururlukte eger esiniz hollanda vatandasi ise sizdde hollanda vatandasligina basvuruyosaniz eger bu durmda ikisinede sahip olabilirsiniz...ayrica reisbey arkdsm guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim...seninde pasaportun ve kimligin hayirli ugurlu olsun,iyi gunlerde iyi islerde iyi yerlerde kullanmani nasip etsin rabbim ins ins ins...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

ismailuysal
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda-zaandam

Mesaj gönderen ismailuysal »

sansli yazdı:Basliktanda anlasilacagi gibi arkdslar 5.5 aylik bir bekleyisin sonunda pasaport basvurum onaylanmis ve kralice onay icin imzayi atmis,simdi ceremonie icin bi mektup daha beklemem gerekyomus oda geldiginde allahin izniyle gidip vatandaslik islemleriini tamamlayip pasaportumu ve kimligimi alabilicem,,,rabbim butun isteyen basvuran basvuracak olan arkdsslarimiza nasip etsin ins ins ins...
Hayirli olsun allah gonlune gore versin insaallah

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

tskkurler arkdsm darisi tum bekleyenlere olsun ins ins ins ...
hollandadayim(2008-5)

zeyna
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: Belgium

Mesaj gönderen zeyna »

sansli canim hayirli olsun.cok sevindim senin adina.cok uzun zamandir giremiyodum foruma.bi goz atip cikiyorum hemen.malum ev isi cocuk yemek bulasik derken nete pek firsat kalmiyo.senin guzel haberini gorunce cok sevindim.darisi butun isteyenlere olsun insallah..
12 ekim 2009 iks'ye evraklarımı teslim ettim.
12 ocak 2010 vizem cikti...

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

Cok saol canim benim,,,allah razi olsun rabbim dileyen isteyen basvuran basvuracak olan herkese nasip etsin ins ins ins...Allahim sanada bolbol kolayliklar versin cnm benim ev ve bebis islerinde...
hollandadayim(2008-5)

zeyna
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: Belgium

Mesaj gönderen zeyna »

sansli yazdı:Cok saol canim benim,,,allah razi olsun rabbim dileyen isteyen basvuran basvuracak olan herkese nasip etsin ins ins ins...Allahim sanada bolbol kolayliklar versin cnm benim ev ve bebis islerinde...
saol canim.bu arada okula da gidiyorum.ama yanlizca haftasonlari bebekten dolayi.esim saolsun bakiyo cocuga.hem okul hem bebek ve ev biraz zor oluyo ama yinede guzel.
12 ekim 2009 iks'ye evraklarımı teslim ettim.
12 ocak 2010 vizem cikti...

barakabeat
NT1
NT1
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: hollanda-amsterdam

Mesaj gönderen barakabeat »

hadi hayirli olsun... artik vizeydi suydu buydu ugrasmayacaksin :) cok sevindim senin adina hayirli ugurlu olsun bu yeni yila boyle guzel bir haberle girdin insallah bundan sonrada devami gelir :)

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön