1987 Hollanda dogumluyum pasaport alabilir miyim?

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Magnificent
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Konya
Yabanci_Ulke: Ingiltere

1987 Hollanda dogumluyum pasaport alabilir miyim?

Mesaj gönderen Magnificent »

Arkadaslar merhaba ben 1987 Hollanda dogumluyum kucuk yaslardayken babam vefat ettigi icin ailemle birlikte geri Turkiye'ye donduk, benim Hollanda pasaportuna basvuru yapma hakkim var mi? Basvuru yapsam olumlu sonuclanma ihtimali nedir? Bu konular hakkinda bilgisi olan birisi yardim ederse sevinirim. Bu konularda nerelerden bilgi alabilirim hic bilmiyorum beni biraz aydinlatici cevap verebilecek arkadas varsa ve bunu yaparsa cok tesekkur ederim. Iyi gunler.

m.m
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: rotterdam

Re: 1987 Hollanda dogumluyum pasaport alabilir miyim?

Mesaj gönderen m.m »

konsoloslugu arayabılırsın

erkan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda/ Amsterdam

Mesaj gönderen erkan »

ozl
Mezun-BE
Mezun-BE
Yabanci_Ulke: Belçika_Anvers

Mesaj gönderen ozl »

Anne yada babanin Hollanda pazaportu var miydi ? eger yoksa zaten hollanda da dogsan bilebu seni vatandas yapmaz. yani nerde dogdugunun onemi yok. benim kizim istanbulda dogdu ama babasi hollanda vatandasi oldugu icin kiziminda hollanda pasaportu var. kizim hem turk hem hollanda vatandasi.
eger seninde ebevenylerinden biri hollanda vatandasiysa turkiyedeki bagli bulundugun konsolosluga mail yazabilirsin yada telefon acabilirsin.

(amerikada dogdu isen oranin vatandasligini alabilirsin. ama hollanda da dogmak hollanda vatandasligi saglamiyor malesef)
2009 Ocak :Basvuru
2009 Mayis :Ret
2009 Mayis :Solvit sikayet
2009 Haziran :Vize
2009 Temmuz :Belcika'ya gelis
2010 Ocak :5 Yillik oturum
2011 subat :Hollanda belediyeye kayit
2011 mart :Ind'ye basvuru

Magnificent
Beginner
Beginner

Babam Hollanda vatandasiydi, hatta bende hollanda vatandasiydim ama 95 yilinda babamin vefatindan sonra Turkiye'ye dondugumuzde vatandasliktan dusuruldum mu yoksa vatandasligim devam ediyor mu onu bile bilmiyorum henuz, yalniz benim ve kardesimin yasi 18 olana kadar NL Hukumeti bize belli bir para gonderdi bunu neden yaptiginida bilmiyorum belkide su an hala Hollanda vatandasiyim bunlari sorgulamak icin Hollanda baskonsoloslugunu arasam onlar Turkce konusuyorlar mi? Ben bir kelime bile dutch bilmiyorum.

erkan
Mezun-NL
Mezun-NL
Yabanci_Ulke: Hollanda/ Amsterdam

Mesaj gönderen erkan »

Magnificent
Beginner
Beginner

Su anda hala kendi durumumu ve olaylari inceleme asamasindayim sonuca ulasinca tum asamalariyla anlaticam burda. Sizinde bildiginiz, akliniza gelen biseyler olursa buradan paylasirsaniz sevinirim.
Iyi gunler...

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön