Hollanda seçimlerinde aşırı sağ korkusu

Avrupada Dunyada Turk Gurbetcilerle ilgili haberler. Kisaca Gurbetcileri ilgilendiren Haberler...

Moderatör: sansli

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Hollanda seçimlerinde aşırı sağ korkusu

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
zafer_ak
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda - utrecht

Re: Hollanda seçimlerinde aşırı sağ korkusu

Mesaj gönderen zafer_ak »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

kesinlikle dediklerine katiliyorum burdaki turklerin yaptiklarindan dolayi insanlar bu sekil dusunuyolar turkler hakkinda ama hicbisey bi esi karisindan kocasindan yada cocuklarindan ayri biraktirma hakkini vermez kimseye,,,burdaki turkler boyle boyle yapiyolar oyuzden falanca ailenin karisiyla kocasiyla aile birlesimi yapmasina vize vermiyoruz deme hakki olmamali,,,aksine bu sekil yasayan(haksizlik yapan) kisilere yonelik baska cozumler olmali...yada birisinin yapitigi gibi bukadar agir hakaretler edilmemeli,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: balikesir
Yabanci_Ulke: turkije

Mesaj gönderen umuder »

Zafer-ak ve sansli sizin goruslerinize aynen katiliyorum...
Buraya hollandaya geleli bijna 6 ay oldu...gozlemlerim tanistiklarim gorduklerim:eskiden tebesir tozu yutanlar- zeytin cekirdegi yutanlar vs vs vs boylelikle hastaliktan alanlar 25 senedir alani gordum:S vs...Evet bizden oncekiler almis verdiklerine gelincede herhalde gordugum bol bol donerciler firincilar vs...oz elestri yapmaya kalkarsak neden bizlere cikarilan zorluklarin diger ulkelere cikarilmadiginada bakmak gerekir..yani turk deyince buradaki gocmenleri biliyor hollandalilar....ki tukiyeden 30 yilda 450 bin insan gocmen olarak gelmiss Polonyadan ise 3 yilda 150 bin....bulgalarlari bilmiyorum ama bir o kadarda onlar var....wildersden nefret eden biriyim sevmem...katildigim tek fikri afro muslumanlar yani afrikalilari istememesi...yani geldigimde(rotterdama)ben sarisin uzun boylu insanlar gorucegimi sanirken tam tersine afrikali-zenci-surinam-fasli insanlar gordum...Burda yasayanlar biliyor zaten ayrintilari....Asiri sagin yukselmeside normal....insallah biz ve yeni gelen 3. nesil turkler -bize karsi olusan on yargiyi kirarizz...
14 Eylul 2009 sinava girdim
15 Ekim 2009 Hollandadan basvuru
17 Ekim 2009 vize kabul edildi(rekor)(Masallah)
5 Kasim HOLLANDADAYIM:)))

“Gurbetci Medyasi” sayfasına dön