Hollanda'da toplu taşımada grev

Avrupada Dunyada Turk Gurbetcilerle ilgili haberler. Kisaca Gurbetcileri ilgilendiren Haberler...

Moderatör: sansli

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Hollanda'da toplu taşımada grev

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

kocadeli
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: ..Kastamonu..
Yabanci_Ulke: ...Hollanda / Lemmer..

Re: Hollanda'da toplu taşımada grev

Mesaj gönderen kocadeli »

sansli arkadasim konudan alakasiz sana bisi sormak istiyorum ehliyetini cok erken surede alabilmissin bunu nasil yapabildin bi anlatabilirmisin bana lutfen ? :) cunku bende ehliyeti bir an once almak istiyorum...
#kocadeli#

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

kocadeli yazdı:sansli arkadasim konudan alakasiz sana bisi sormak istiyorum ehliyetini cok erken surede alabilmissin bunu nasil yapabildin bi anlatabilirmisin bana lutfen ? :) cunku bende ehliyeti bir an once almak istiyorum...

walla bana sorarsan gec bile aldim benim amacim hedefim ilk seferde almakti ama bi sanssizlik sonucu alamadim ikinciye kismet oldu ,,,nasil yapabildigime gelince can kulagiyla hocami dinledim,,,hocamin ne zaman bos zamani varsa hemen bana vermesini istedim cunku nekadar sIk araliklarla ders alirsam okadar cabuk sinava girebilicektim...hocam ne derse aynen uygulamaya calistim,,,hatta artik cbr deki butun hocalar beni tanir olmuslardi hocamin yaninda beni gorduklerinde yinemi sen diye takiliyolardi :lol: :lol: :lol: ...hatta ogrenciden bile fazla hocayla vakit gecirdigimden artik beni tanimayan ama herzaman hocanin yaninda gorenler kizinizmi diye soruyyoalrdi hocamda evet benziomu dediginde benziyo walla ondan sordum zaten dediklerinde bizi bu gulme krizi aliyodu...neyse konuyu dagittim biraz kusura bakma arkdsm,,,dedigim gibi kendi derslerimi can kulagiyla dinledim dersim bittiginde yine arka koltukda oturup diger ogrencilerin derslerini izledim,takip ettim ne hatalar yapiolar otoban cikislari girisleri nasil nerde nasil davraniyolar onlari gozlemledim...o sekilde halloldu...

ozellikle bilmek istedigin bisey olursa yinede cvplamaya calisirim genel olarak bahsetmeye calistim ama,,,
hollandadayim(2008-5)

kocadeli
Mezun-NL
Mezun-NL

bilgilerin icin cok teskkr ederim arkadasim ama benim ogrenmek istedigim cok kisa surede dili nasil hallettin :D yani dil bilmeden hocayla nasil iletisim sagladin ?
#kocadeli#

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hee benim hocam turktu,,,o anlamda bi problem olmadi yani,,,examende ise mentorlu ciktim sinava yani biri cbr in sefi gibi bi examenator digeride yeni examenator olmus biriydi iki kisiyle ciktim onlarda zaten saga don sola don ikinci isiktan sola donceksin ilk isiklardan saga yada iste sinyal hangisi dortlu lamba hangisi klimalarin dugmesi nerde fln gibi basit sorular soruyolar yada basit komutlar veriyolar gerci biz biraz sohbet etmistik hatta soyledigim bisey examentorun cok hosuna gitmis gelip hocama anlatmisti gulmustuk beraber oyle konusabildigim kadariyla sohbet ettik en onemlilerden biri guleryuzlu olmak sinavda somurtup oturmamak...sen ne zaman giriceksin sinava yada ders almaya ne zaman baslicaksin...
hollandadayim(2008-5)

kocadeli
Mezun-NL
Mezun-NL

benim yasadagim yer cok kucuk burada turk hoca olmasi imkansiz gibi bisi lemmer hic duydun mu bilmiyorum ben en kisa zamanda almak istiyorum fakat dil sorununa takiliyorum suan okula gidiyorum keske biyerde turk hoca olsada bende bir an once alabilsem..
#kocadeli#

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

anladim arkdsm lemmer duymadim ama nereye bagli yani bi sehirin bagli oldugu biyermi yoksa kendi basli basina bi sehirmi ona gore bi bakabiliriz oturdugun yerde turk hoca varmi yokmu diye,bide eger buyuk sehirlere yakinda biyerdeysen oralardaki hocalardanda ders alabilirsin,,,benim hocamin amsterdam ve rotterdamdan ogrencileri vardi gidip centraal stationdan aliyoduk onlari derslerini yapip geri trene binip gidiolardi...
hollandadayim(2008-5)

kocadeli
Mezun-NL
Mezun-NL

arkadasim bura frisland bolgesin hereeveene 20 dk falan orayi bilirsin her halde orada bitane ders veren turk hoca var ben bisi daha sormak istiyorum senide soru yagmuruna tutuyorum k.bakma .. ben simdi o turk hocadan ders aldim digelim okula gidiyorum dilim cok iyi degil suan icin sinava giridigim zaman yanimda ki turk hoca bana atiyorum saga don geri don vs gibi konularda yardim edebiliyor mu yoksa ben hollandali gozetmen olarak katilan kisinin sozlerini suan icin anlayacak seviyede degilim...
#kocadeli#

“Gurbetci Medyasi” sayfasına dön