Hollanda'da Türk koruyucu ailelere ihtiyaç var

Avrupada Dunyada Turk Gurbetcilerle ilgili haberler. Kisaca Gurbetcileri ilgilendiren Haberler...

Moderatör: sansli

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Hollanda'da Türk koruyucu ailelere ihtiyaç var

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Lefaz
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: Hollanda

Re: Hollanda'da Türk koruyucu ailelere ihtiyaç var

Mesaj gönderen Lefaz »

yani tabiiki asiri siddete maruz kalmasindan iyidir diye dusunuyorum bende uygulamada bir sakinca yok bence caydirici ve guzel bir dusunce en azindan insanlar kendi cocuklarina nasil davranmalari gerektigini nasil buyumesi gerektigini daha iyi boylelikle ogrenmis olurlar biraz igneleyici bir uygulama olmus yani sanirim duyanlar daha cok dikkat etmeye baslamislardir bile: )

egerki konus bir aile kendi cocugundan fazla bir cocuga deger veriyor da cocuguna bakmayi goze aliyorsa diger insan ise kendi cocuguna iskence edip zulum edebiliyorsa yaziklar olsun derim ne deyim:)

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen nederlands »

Cocugun cinsel istismari haricinde ailesinden alinmasina kesinlikle karsiyim. Cocuga dayak anne ve baba terapisi ile tedavi edilmeli,, cocuk alinmamali. Biz turkler cocukken hic dayak yemedikmi, genede canciger kuzu sarmasi olarak buyumedikmi,, siddet hakli gorulemez ,,fakat cezasida cocugun alinmasida olamaz.

Lefaz
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen Lefaz »

Cinsel istismar demissin kardes.. korktum ki o durumda bile alinmasina karsiyim demenden .. siddet derken masumhane tokatlardan bahsetmiyoruz hepimizin illahaki kulaklari cekildi egitim alirken bile tokatlar yedik amenna

ama bazi insan suretinde hayvanlar varki cocuklarina kizgin yag kaynar su dokup elini yuzunu taninmaz hale getiriyorlar
bu serefsizler allahin verdigi bir emaneti boyle iskence ederek koruyacaksa hic korumasin!!!
elin kafiri ondan daha iyi bakar emin ol hersey inanmakla olsa inanan allahi temsil eden bir insan onunda bir emanet oldugunu bilir
ve en guzel sekilde korur bu yalnizca cocuklar icin gecerli degil kadinlar icinde gecerli bir erkekde kadini en guzel sekilde korumali gozetmeli ..

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen nederlands »

Ornekler cogaltilabilir, binlerce iskence ornegide verebilirsin. Extrem ornekler vererekte benim dusuncemden korkmana gerek yok. Bunu Turkiye capina indirgeyerek Hollanda ornegi vermen cok masumane senin icin. Hollandada ki cocuk birakki hayvanlarin bile haklari Turkiyeyi epeybir sollamis durumdayken boyle canilere yuzde oraninda bizim ulkemizde karsilasmak oldukca fazla. (Ozellikle su anki kadin olumlerini katmiyorum bile,, gidecek coook yolumuz var insan haklarinda)...Ben yakin bir aile dostlarimiza jeughzorgun nasil davrandigini gordum, aileyi tanimasam soyleyecek sozum olmaz. Hollanda da yabancilarin elinden cogu zaman basit nedenlerle de turk cocuklari aliniyor,, buna karsiyim , iskenceci canileri katmiyorum bile dusunceme.

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

Not:lutfen haberin icerigi karsilikli atismaya veya tartismaya dondurulmesin,haberin amaci,eger cocuklar (gercek ve hakedilen sebeplerle) cocuklar ailelerinden aliniyorsa yada alinacaksa verildikleri koruyucu aile neden turk bi aile olmasin neden yinede kendi kulturlerinde buyuyecekleri ailelerin yaninda kalmasinlar,bu yonde turk ailelere ihtiyacimiz var vurgulamasi yapilmak isteniyor...yoksa diger taraftan konusulacak cok sey olabilir ama haberin amaci bir acigi ortaya cikartmak...
saygilar...
sansli...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Lefaz
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen Lefaz »

Durmak yok yola devam: )

“Gurbetci Medyasi” sayfasına dön