KA-ZAN-DIMMMMMMMM!!!!

Uyum Sinav tecrubeleriniz. Uyum sinavindan sonra; kazanmissaniz yada kaybetmisseniz neler yapmalisiniz...

Moderatör: sansli

thoby
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: hollanda

KA-ZAN-DIMMMMMMMM!!!!

Mesaj gönderen thoby »

Sinavdan 97 ve 31 puan aldim :) yani kazandimmmm!! oncelikle ben sinava kursa gitmeden ve dort gunluk bir surede gercekten SIKI bir calismayla basladim ve sonunuda iyi getirdim. sinava 15 :30 idi. ama ben kimse olmadigi icin sanirim oradaki gorevli sayesinde erken girdim sinava. ilk bolum gayet iyiydi,, yani herksesin kolayca yapacagi bolum.ses 1 bolum olarak gercekten de CD deki sesin aynisi. gayet anlasilir ve sakin bir duzeyde gitti. ikinci bolumde cumle tekrari kolay olmasada eger forumdaki cumle tekrarlarindan ve baska yerlerden alinip calisilmissa, gercekten yapilacak cinstendi, ancak gercekten 2. bolumde cok hizli konusuyorlar. bunun icin bol bol cumle tekrari yapmak gerekir. cikan cumlelerden bazilari ise soyle:
bent u getrouwd?
hoe gaat het ?
gibi kolay olanlardi. digerlenirik anlamak ses boguk geldigi icin biraz zordu. zit anlamli kelimeler bolumunde ise kolay denecek kadar iyiydi. tabi yine de kulak asinaligi olmasi onemli. bu kelimelerden bazilari ise:
huilenx luchen
binnenlandx buitenland
schuldigxonschuldig
zachtxhard gibi kelimlerdi.
benim soylemeye calistigim sey, 2. bolum gercekten boguk ses ile yapiliyor. bunun icin kulak asinaligi yapmak.hikaye bolumunde ise 1.hikaye bir adamin severek yaptigi bir is idi. cok kolay olmasada anlasilir cinsten ama 2. hikayede ise ben hic birsey anlamadim, cunku F-16 bile daha yavas geciyor. konusan makina sanki anlatigi hikayeyi kendine soruyo gibi konusyor,cok hisliydi ve bende susmak yerine forumdada inceleyip gorurseniz VINCENT will niet naar school diye baslayan hikayeyi anlattim.. size tavsiyem oradaki gorevlinin dedigi gibi, sakin SUSMAYIN! ne biliyorsaniz, yeterki anlamli bir kelime, cumle olsun soyleyin.. hersey puandir arkadaslar. bilmediginizde ik weet het niet yada ik begriep je niet, yada eger makina cok hizli konusuyorsa: je praten te snell deyin ama sakin susmayin! cunku sustugnuzda puan vermiyorlar haliyle!
sinav kisa surdu ara vermek istemedim cunku konsantre olmustum ve gelen sese odaklanmistim, gerek duymadim ara vermeye. sinav sonundada gorevli olumlu gecti yada iyiydin gibi kelimeler soylemisti, aslinda onlar da biliyor kazanip kazanmadigimizi. ben sordum umumtlaniyimmi? diye gorevli bayan ben olsam umutlanirdim dedi ancak emin olmak icin 2 gun sonrasini bekle,, bende oyle yaptim,sinav sonuc belgem bugun elime ulasti ve KAZANMISTIM. arkadaslar dedigim gibi, zit anlamli kelimeler,yada cumle tekrari yada hikaye bolumuyle ilgili anlamdiginizi fark ettiginizde, sakin susup ta ``allah kahretsin`` deyip kalmayin. ne biliyorsaniz soyleyin ki sinavi degerlendirenler sunu soylesinler: biz soruyu sorduk , analamdigini soylemis, yada bilmedigini,, yada buhikayeyi anlamamis ama kendisi bir hikaye anlatmis desinler. benim soylemek istediklerim bu kadar.. bu arada arkadaslara da tesekkurlerimi sunuyorm. sizlerede sinavda basarilar..

`eger isterseniz, basarirsiniz` !

basarilar...
bu arada BENIM YESILIM NERDEEE :) oley oley oley !!! :ugeek: :ugeek: :ugeek:

acemi
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: turkiye mersin
Yabanci_Ulke: hollanda-haarlem

Re: KA-ZAN-DIMMMMMMMM!!!!

Mesaj gönderen acemi »

thoby
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen thoby »

tesekkur ederim acemi kardesim,, darisi gerkcekten girecek olanlarin basina.. umarim herkes sevdigine kavusur..
herkese basailar...

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

Tebrikler arkadasım darısı vizene..ben sınava girmeden önce herkes diyordu 2. bölüm kötü diye ama bende iyi gecti.Cünki ben 5 yıldır profesyonel dj lik yapıyorum..gece 11 den sabah 03,00-,04,00 kadar kulagımdan kulaklık cıkmazdı ve müziklerde gecis yapabilmen icin ritmi yakalaman lazım her neyse ben sınava girdigimde ses gayet iyi geldi bana :D cünki sarkı mix lerken 4 ayrı ses üst üste binerdi ama burda tek ses vardı ben rahat duymustum ilk bölüm 100 2.ci bölüm 44 alarak gecmistim...Allah herkesein yardımcısı olsun darısı tüm bekleyenlere.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

hahahah supersin bee helal bee ALLAHCC digerlerinide nasip etsin ...
boyle kurs a gitmeden kazanan arkadaslarima o kadar cok seviniyorum ki anlatilmaz yasanir :))
bende otobusde calismisdim ankaraya giderken :D:D:D daha oncede biraz asinalik olusmusdu .
diger evraklarinda basarilar ve ALLAHCC yardimcin olsun ... yapamadigin aklina takilan bisey olursa sor bizler burdayiz ....

Kur(T)slari sivri sinege benzetiyorum ... insanin zayif anindan faydalaniyorlar...
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

Kullanıcı avatarı
Esra70
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Karaman
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zaandam

Mesaj gönderen Esra70 »

zeyna
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: Belgium

Mesaj gönderen zeyna »

tebrik ederim...
12 ekim 2009 iks'ye evraklarımı teslim ettim.
12 ocak 2010 vizem cikti...

thoby
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen thoby »

sevgli ufoss kardesim, herkese yesili verdin :P bizimki kirmizi isikta kaldi galiba :P neyse.. benimde yesilim gelsede bizim findik dallari da yesillensin :P

yine yesillendi findaik dallari ,, oley beeee!!!

herkese basarilar arkadaslar..

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

tebrikler arkdsm cok sevindim,,,rabbim tamamina erdirsin(vizeye yani)
tekrar hayirli olsun,,,gozunaydin,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

“Sinav Sonrasi ve Tecrubeleriniz” sayfasına dön