bende kazandimmmmmmm ( detayli sinav tecrubem )

Uyum Sinav tecrubeleriniz. Uyum sinavindan sonra; kazanmissaniz yada kaybetmisseniz neler yapmalisiniz...

Moderatör: sansli

_black_
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Yozgat
Yabanci_Ulke: Hollanda- hengelo (ov)

bende kazandimmmmmmm ( detayli sinav tecrubem )

Mesaj gönderen _black_ »

evet arkadaslar bugun itibariyLe bende sinavi kazandim,yeni girecek arkadasLar bari okurda biraz morel depolarlar
benim sinavim saat 15.30 daydi saat 15 de konsolosluga gittim 2.30 da giren arkadaslarin cikmasini bekledik asiri bi heyacan yapmadim ama icerden cikacak arkadaslar kazandimi cok merak ediyordum,bir an once ciksalarda kazandilarsa az moreL versinler diye dusunuyordum,ve sinavlari bitti bir bay cikti icerden gectinmi dedim gectim dedi cekti gitti hic bi aciklama morel vermeden,benimde morel bozuLdu tabi
sonra bir bayan cikti yanimiza geldi arkadaslar ben kazandim kolay gecti 2 nci bolumde susmayin anlamazsan geveleyin dedi azda oLsa morel oldu bize tabii.bu arada yanimda bir cocuk varda oda sinava gelmis o 1 kere kaybetmis bu 2 nci sinaviymis bir kere kaybettim deyince ben kotu oLdum sahsen
ve beklenen yesil isik yandi ve gunlerdir sitresini yaptigim sinav sonunda baslayacakti,nedendir bilmiyorum agzim kurudu konusamaz duruma geldim,gorevli bayana soyledim saolsun bir bardak su ic dedi bir bardakta yanina aL dedi soruyu sorarken icersin cvp verirsin dedi,
bazi sorular sordular tabi,hollandaca biliyomusun felan dedi az dedim bunun gibi sorular,
neyse 100 resimli kitapdan olusan 30 bolumluk kitabi verdi ve ses kontrolu yaptik turkeji ankara dedim sinav basladi
ilk soru belgie :)) hepsine cvp verdim ben 30 unuda soledim 10 dk mola verdikve korkulu ruyamiz 2 nci boLum basLadi
arkadasLar Allah sizi inandirsin ses sanki ıraktan geliyo konusan adami sanki 10 kisi hirtlaklamis,ses o kadar kotu ve boguk tek bir kelimemi anlamaz insan,a bolumunde tekrar boLumunde ilk soruya verdigim cvp sole bisidi nasil yazsamki galulaıgu buna benzer bisi cikardim agzimdan:))
sonra ki sorulara ise
1:ik weet het niet
2:ik begrijp het niet
3:ik versta het niet
4:ik kan het wel
5:ik end nederland leuk
6:ik mis mijn vrouw
7:ik snap het niet
bunlari soyledim her soruya cvp olarak cunku birsey anlamadim
B bolumunde ise kisa sorulara cvp larda 3 tane of lu sordu hep ofdan sonrakini soyledim,cvp olarak ja dedim yukarda yazdigim cvp lardan verdim buda boyle gecti
C bolumde ise yine kesat hicmi bir sey anlamam sacmalamaya devam bogazdan oyle kelimeler cikariyom ki ne turkceye benziyo nede hollandacayaa
zitlarda ise 3 tane bildim gerisine on koyup soleyim dedim maalesef kelimeleri anlamak mumkun degil ses cok kotu bogazdan halıhulu demeye devam
hikaye boLumunde ise 1 nci hikayeden bir kelime bile anlamadim hikayeye verdigim cvp suydu
ik hep veel erg zenuwachtig,ik leer nederlands,ik wil meer nederlands leren,als ik in nederland ben,wil ik met graag nederlands kunnen praten,ik wil graag contackt hebben met nederlands mensen
bunu soyledim sustum.
2 nci hikayeyi okudugunda ise anladigim 4 kelime vardi kind,klein,vrouw,man bu dordunu anladim soledim ve sunlarla devam ettim
ik heet erdem,ik ben vijv en twenteg jaar,ik woon in yozgat,ik mis mijn vrouw,ik wil graag mijn vrouw gaan,ik ben heel veel van mijn vrouw,mijn vrouw en ik zijn drufeg zonder elkaar,dank u wel dedim bitirdim
boylece sinavim bitti arkadasLar,yan tarafta sinava giren cocuk memurla konusuyordu sesi duyulurdu duydugum ise memur cocuga 2 nci boLumden 10 aLdin gecemedin deyince ben yikildim o kaybettiyse 2 nci sinavi mutlak bende kaybettim dedim kendi kendime
ayaga kalktim ve memur dediki bekle bakayim dedi bakmaniza gerek yok ses berbatti dedim nasiL bir ses bu dedim biz daha az nl ce biliyoz dedim bus es imkansiz anlasilmaz dedim
napalim sistem boyle dedi
gitti baklti 1.bolum:100 2:bolum:26 kazandiniz dedi
ben dondum kaLdim inanamiyom gercekmi diyom :)))
yani anlayacaginiz arkadaslar susan kaybeder 100 resimli soruya dikkat 30 da 30 yapmaya calisin ben suna eminimki ilk boLumden 97 100 alan bu sinavdan kalmaz,anlamadiginiz yerde yapacaginiz tek sey gevelemek ve bildiginiz kelimelerle yatistirmak hikaye bolumlerinde ise benim yaptigim gibi telafuz hazirlayin ve soleyin susmayin yeterki,selametle
eee artik banada yesil gider dimi ufossss
11.01.2011 sinava girdim kazandim
04,02,2011 vizeye basvuru
04,03,2011 vize onaylandi
07.04.2011 hollandadayim
20.04.2011 1 yillik oturum karti aldim

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: bende kazandimmmmmmm

Mesaj gönderen sansli »

_black_ yazdı:evet arkadaslar bugun itibariyLe bende sinavi kazandim,yeni girecek arkadasLar bari okurda biraz morel depolarlar
benim sinavim saat 15.30 daydi saat 15 de konsolosluga gittim 2.30 da giren arkadaslarin cikmasini bekledik asiri bi heyacan yapmadim ama icerden cikacak arkadaslar kazandimi cok merak ediyordum,bir an once ciksalarda kazandilarsa az moreL versinler diye dusunuyordum,ve sinavlari bitti bir bay cikti icerden gectinmi dedim gectim dedi cekti gitti hic bi aciklama morel vermeden,benimde morel bozuLdu tabi
sonra bir bayan cikti yanimiza geldi arkadaslar ben kazandim kolay gecti 2 nci bolumde susmayin anlamazsan geveleyin dedi azda oLsa morel oldu bize tabii.bu arada yanimda bir cocuk varda oda sinava gelmis o 1 kere kaybetmis bu 2 nci sinaviymis bir kere kaybettim deyince ben kotu oLdum sahsen
ve beklenen yesil isik yandi ve gunlerdir sitresini yaptigim sinav sonunda baslayacakti,nedendir bilmiyorum agzim kurudu konusamaz duruma geldim,gorevli bayana soyledim saolsun bir bardak su ic dedi bir bardakta yanina aL dedi soruyu sorarken icersin cvp verirsin dedi,
bazi sorular sordular tabi,hollandaca biliyomusun felan dedi az dedim bunun gibi sorular,
neyse 100 resimli kitapdan olusan 30 bolumluk kitabi verdi ve ses kontrolu yaptik turkeji ankara dedim sinav basladi
ilk soru belgie :)) hepsine cvp verdim ben 30 unuda soledim 10 dk mola verdikve korkulu ruyamiz 2 nci boLum basLadi
arkadasLar Allah sizi inandirsin ses sanki ıraktan geliyo konusan adami sanki 10 kisi hirtlaklamis,ses o kadar kotu ve boguk tek bir kelimemi anlamaz insan,a bolumunde tekrar boLumunde ilk soruya verdigim cvp sole bisidi nasil yazsamki galulaıgu buna benzer bisi cikardim agzimdan:))
sonra ki sorulara ise
1:ik weet het niet
2:ik begrijp het niet
3:ik versta het niet
4:ik kan het wel
5:ik end nederland leuk
6:ik mis mijn vrouw
7:ik snap het niet
bunlari soyledim her soruya cvp olarak cunku birsey anlamadim
B bolumunde ise kisa sorulara cvp larda 3 tane of lu sordu hep ofdan sonrakini soyledim,cvp olarak ja dedim yukarda yazdigim cvp lardan verdim buda boyle gecti
C bolumde ise yine kesat hicmi bir sey anlamam sacmalamaya devam bogazdan oyle kelimeler cikariyom ki ne turkceye benziyo nede hollandacayaa
zitlarda ise 3 tane bildim gerisine on koyup soleyim dedim maalesef kelimeleri anlamak mumkun degil ses cok kotu bogazdan halıhulu demeye devam
hikaye boLumunde ise 1 nci hikayeden bir kelime bile anlamadim hikayeye verdigim cvp suydu
ik hep veel erg zenuwachtig,ik leer nederlands,ik wil meer nederlands leren,als ik in nederland ben,wil ik met graag nederlands kunnen praten,ik wil graag contackt hebben met nederlands mensen
bunu soyledim sustum.
2 nci hikayeyi okudugunda ise anladigim 4 kelime vardi kind,klein,vrouw,man bu dordunu anladim soledim ve sunlarla devam ettim
ik heet erdem,ik ben vijv en twenteg jaar,ik woon in yozgat,ik mis mijn vrouw,ik wil graag mijn vrouw gaan,ik ben heel veel van mijn vrouw,mijn vrouw en ik zijn drufeg zonder elkaar,dank u wel dedim bitirdim
boylece sinavim bitti arkadasLar,yan tarafta sinava giren cocuk memurla konusuyordu sesi duyulurdu duydugum ise memur cocuga 2 nci boLumden 10 aLdin gecemedin deyince ben yikildim o kaybettiyse 2 nci sinavi mutlak bende kaybettim dedim kendi kendime
ayaga kalktim ve memur dediki bekle bakayim dedi bakmaniza gerek yok ses berbatti dedim nasiL bir ses bu dedim biz daha az nl ce biliyoz dedim bus es imkansiz anlasilmaz dedim
napalim sistem boyle dedi
gitti baklti 1.bolum:100 2:bolum:26 kazandiniz dedi
ben dondum kaLdim inanamiyom gercekmi diyom :)))
yani anlayacaginiz arkadaslar susan kaybeder 100 resimli soruya dikkat 30 da 30 yapmaya calisin ben suna eminimki ilk boLumden 97 100 alan bu sinavdan kalmaz,anlamadiginiz yerde yapacaginiz tek sey gevelemek ve bildiginiz kelimelerle yatistirmak hikaye bolumlerinde ise benim yaptigim gibi telafuz hazirlayin ve soleyin susmayin yeterki,selametle
eee artik banada yesil gider dimi ufossss
bide burdan tebrik edeyim arkdsm...gozunuzaydin rabbim en kisa zamanda esinize yeni hayatiniza kavusmayi nasip etsin...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

_black_
NT2
NT2

Mesaj gönderen _black_ »

amin amin Allah razi oLsun sansLi,bu siteyi kuran herkesten Allahtan razi oLsun burdaki sinav tercubelerini okumasak zordu isimiz;)
07.04.2011 hollandadayim

Kullanıcı avatarı
ufoss
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: Trabzon/Tekirdag
Yabanci_Ulke: Hollanda-Breda
İletişim:

Mesaj gönderen ufoss »

Tebrikler :ugeek:
Ayrica bu kadar detayli anllattigin icinde ayrica tesekkur ettim sana..
Allah vize islemlerindede utantirmasin ins. :geek:

YESILDE YAKISDI YANI :lol:
Uygun fiyatlarda UFOSS garantisi ile website yapilir !!!
http://www.websayfa.nl

_black_
NT2
NT2

Re: bende kazandimmmmmmm ( detayli sinav tecrubem )

Mesaj gönderen _black_ »

ufos cok tsk ederim ayrica boyLe bir site kurdugunuz icin insanlari yonlendirdiginiz icin ve insanlara bu sinavin kolay oıLdugunu gosterdiginiz icin size sonsuz tsk ederim,sizin siteyi ilk buldugumda istanbula kursa gitmistim 3 milyardan cikiyordum otel kurs yeme icme felan ama kursumun 2 nci gununda sizin siteyi buldum cantayi aldim geldim eve kendim calistim :))
cok tsk ler Allah razi oLsun
07.04.2011 hollandadayim

turku
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: yozgat
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen turku »

_black_
NT2
NT2

Mesaj gönderen _black_ »

saol hemserim darisi senin basina isallahhh,sende kazanacaksin,yardimci olacagim bi konu varsa her zaman olabilirimm,hic cekinmene gerek yok,selametle
07.04.2011 hollandadayim

turku
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: yozgat
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen turku »

_black_
NT2
NT2

Mesaj gönderen _black_ »

valla bende 3 tane deneme icin pin mi tin mi ne koduysa ondan vardi hic deneme yapmadim denemede ses cok kotuymus morelimi bozmayim dedim,ama siz yapin iyi oLur ben yapmadim,2 nci boLumde Allah ne verdiyse konusun susmayin yeterki,100 resimli soruyu cd si ile takip edin dinleyin ses ayni ses o sese kendinizi alistirin ama sorulari ezberlemek icin ugrasmayin sakin,sadece resim ve cvplarini ogrenin,isallah kazanacaksiniz sizde,selametle
07.04.2011 hollandadayim

“Sinav Sonrasi ve Tecrubeleriniz” sayfasına dön