Bol Detaylı Sınav Tecrübem :))

Uyum Sinav tecrubeleriniz. Uyum sinavindan sonra; kazanmissaniz yada kaybetmisseniz neler yapmalisiniz...

Moderatör: sansli

Mezun-NL patlicani
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda

Bol Detaylı Sınav Tecrübem :))

Mesajgönderen patlicani » 23 Haz 2010, 23:47

Arkadaşlar sınav öyle sanıldığı gibi çok zor değil. Ben bile geçtiysem geçilir yani :))
Uzun lafın türkçesi böle. Sabah 06:30 gibi ankaraya indim. ordan direk kızılaya giden metro var aştide ona bindim son durak olan kızılayda indim. metrodan çıkar çıkmaz zaten dolmuşları görüyorsunuz hertaraf dolmuş. yıldıza giden dolmuşa bindim hollanda konsolosluğunun yakınında indiriyor azcık yürüyünce o biçimsiz binayı görüyorsunuz.

Çatısı filan bi enteresan yada bana öyle geldi.Konsolosluğun önünde güvenlik görevlileri var onların yanına gidince "BEN SINAV İÇİN GELDİM ABİ" diyorsunuz onlarda ismiinzi soruyor haliyle. sonra sınava 15 dakka kala gel diyorlar. benim sınavım saat 10 daydı ben 8 de orda olunca bana saat 09:45 te gel dediler. Erken gitmeyin yani oturacak bi yerde yok öle sap gibi kalırsınız. Tecrübeylen sabittir. Bide Ankaranın hertarafı yokuş yokuşlardan inip çıkarken yoruldum valla:)

Neyse saat geldi güvenlik görevlileri aradılar tamam gidebilirsin dediler. Nasıl heyecanlıyım anlatamam. konsolosluğa girdim direk kargo bölümüne yönlendiriyorlar 15 lira bayıldıktan sonra bekleme yerine alıyorlar. Ben bayaa büyü bi yer sandıydım ama küçük bi yer. 2 tane sınav yeri var 7 ve 8 numara 7 numara aktif değildi zaten. Bana dediler yeşil lamba yanınca girebilirsin. Başladım beklemeye. elim ayağım şaştı heyecandan yaşayınca bana hak vereceksiniz. yeşil andı içerden bi arkadaş çıktı. sordum nasıl geçtii iyiydi dedi. girdim içeriye bayan hoşgeldiniz dedi hoşbulduk dedik artık bizde. bu arada bayan orta yaşlı çok iyi halden anlayan bi bayan.

Sınava ilk girişinizmi diye srdu. Sonram heyecanlımısınız diye soruyor dedim aşırııı. heyecan yapacak bişey yok filan diyor yani sizi konuşturarak heyecanınızı alıyor. pasaportunuzu istiyor bişeyler dolduruyor zaten cam var arada altta küçük bi cep var ordan alıyor pas. filan. sonra parmak izlerinizi alıyor tek tek bide fotonuzu çekiyor. TAAMAAM.

Hazırmısınız diye soruyor sizde hıhııı deyince sınav başlıyor.kulakcağı takıyorsunuz önünüzde ki kağıtta yazılı olanları hollandaca okuyor. kağıtta hem türkçe hemide hollandaca yazıyor. bi yerde land staat yazıyor orda ses denemesi için ANKARA\TURKIJE diyorsunuz. duyduğuma göre onu yerinde söylemek bile puan kazandırıyormuş. ondan sonra başlıyor gari foto een diyor aynı fotoboek daki adamla gadın. Dikkat edin sayfalar bizim kitabın aynısı yani sayfalar ince bi sayfa değiştirmede 2 yaprak birden atlayabiliyorsunuz. sayıları takip edin yani. Foto zes diyorsa hemen bakın sağ altta 6 mı yazıyor diye. kitap bittikten sonra ses gidiyor haliyle çıkarıyorsunuz kulakcağı. bayan soruyor ara verelimmi yoksa devammı diye. Bende sordum çoğunluk ne yapıyor diye kendine güvenen ara vermiyor dedi bende hemen bi ara alayım dedim

sonra bi kağıt daha verdi 2. bölümle alakalı. sigara içebilirsiniz dedi kağıdıda okursunuz. çıktım dışarıya sigara eşliğinde kağıdı okudum sonra girisingeri indim aşağıya. Bi yeşil lamba faslı daha yeşil yandı içeriye girdim. kadın dedi bu bölüm biraz daha hızlı. Anlamayabilirsin ama anladığın kadarını söyle. Tamam dedim gari. Kulakcağı taktım başladık gene ankara turkaay sonra 12 tane nazeggen yani tekrar cümlesi kısa cümlelerdi Allahtan çat pat tekrarladım. sonra 14 tane kısa soru geldi. Valla kusura bakmayın hiçbirini hatırlamıyorum. ofluları salladım bi tane renk sordu geel dedim bende sonradan öğrendim bana havanın rengini sormuş :oops: oda bitti zıtlara geçtik 10 tanede ondan var. oma çıktı sterk çıktı bide huisbinnen çıktı gerisini anlamadım niet koydum önlerine. oda bitti gene tekrar 12 tane daha.

Bu arada tekrarı söyleyen kişi bi kişi değil bi kadın söylüyor bi adam bi genç kız değişik değişik yani. Sesde gayet netti benimkinde çoğu kişiye net gelmemiş şans işte. neyse anlayabildiğimi söyledim uzuun uzuun olanlara ik weet het niet dedim. hikayeye geçtik bi başladı anlatmaya anooow uzattıda uzattı. anladığım paard dedi peter dedi. sustu sıra bendeydi atıyorum ben peter paard 3 - 5 te ben ekledim için hollandaca kelime zaman dolmayınca adımı filan söyledim. Seninki 2. hikayeye geçti ben gene anladığım 3 -5 kelimeyle saçmaladım. onra teşekkür etti telefondaki bayan tabi hollandaca. sonra sen kesildi bayana döndüm çıkarabilirsin dedi. Velhasılı BİTTİ.

Bayana sordum nasıldım diye güzeldii dedi. dedim herkes benden haber bekliyor. sırıttı sonra ben sevinebilirmiyim dedim sevin sevin dedi hafta içi sonucunn gelir dedi. 13 gün sonra geldi mikrop sonuç özümü ömrümü tüketti ;)

Bugün itibariyle sonucu aldım çok şükür BİRİNCİ BÖLÜM 100 İKİNCİ BÖLÜM 36 Yeşerecezdir zahir bundan sonra :)) Kusura bakmayın bayaa bi uzun oldu. Bu formu bayadır takip ediyorum. Ama sınavı kazananlar güzelcene bi yazmadı genellemiyorum tabi:) ondan biraz uzatayım dedim Allahım sınava girecek olan herkesin yardımcısı olsun.

Hepiniz Allaha emanetsiniz.

SAYGILAAAR
Hani küçükken top oynarken mahallenin En İyi top Oynayan Çocuğu Çıkıpta SöyLer Ya.. "Siz Hepiniz BEN Tek" İşte Aynen öyLe...

Mezun-NL conhoney
Mezun-NL offline

Turkiye_Sehir: Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Groningen

Re: Bol Detaylı Sınav Tecrübem :))

Mesajgönderen conhoney » 24 Haz 2010, 00:54

Hadi hayırlısı kardeş,vize sürecinde böyle neşeli geçer inşallah,
19-05-2010 SINAVI KAZANDIM
31-08-2010 IND BAŞVURUMU ONAYLADI
27-09-2010 ELÇİLİK VİZEMİ IND'YE GERİ YOLLADI
07-10-2010 IND"DEN IKINCI ONAY
20-10-2010 VİZEMİ ALDIM
26-10-2010 HOLLANDAYA GELDIM
08-12-2010 1 YILLIK OTURUM KARTIMI ALDIM

NT3 hatice25
NT3 offline

Turkiye_Sehir: Erzurum
Yabanci_Ulke: Rotterdam
İletişim:

Mesajgönderen hatice25 » 24 Haz 2010, 01:09

Hayırlı uğurlu olsun kardeş öyle neşeli anlatmışsınız ki sınava gircek arkadaşlara moral olucak inşaallah. darısı vizenize inşaallah kardeş.
ALLAH 3 şekilde cevap verir;

1) Evet der ve istedigini verir..

2) Hayır der ve daha iyisini verir..

3) Bekle der ve en iyisini verir...

http://www.forumanadolum.com

Beginner perik
Beginner offline

Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Amsterdam-Netherlands

Mesajgönderen perik » 24 Haz 2010, 06:03

tebrikler :)

Beginner tewester
Beginner offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: adana
İletişim:

Mesajgönderen tewester » 24 Haz 2010, 06:08

rahatlattin beni kardes strees kalmadi bende bole yazilar okuyunca darisi vizene olsun hayirli mutlu haberinide alirsin ins vizede

NT3 xmultecix
NT3 offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: Turkiye
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesajgönderen xmultecix » 24 Haz 2010, 06:27

Evet arkadaşım en küçük bir detayı bile kaçırmamışsın,tebrik ederim. :)

Site Admin ufoss
Site Admin offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: Trabzon/Tekirdag
Yabanci_Ulke: Hollanda-Breda
İletişim:

Mesajgönderen ufoss » 24 Haz 2010, 07:35

Tebriklerr....... :ugeek:

Detayli tecruben dolayi; sinava girecekler adina tesekkur ederim...
Iki tane tesekkur butonumu yapsam. Bu tecrubeye 1 tesekkur az :lol:

Yesilde Cok yakisti
Uygun fiyatlarda UFOSS garantisi ile website yapilir !!!
http://www.websayfa.nl

Ogretmen sansli
Ogretmen offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesajgönderen sansli » 24 Haz 2010, 10:56

tebrikler arkdsm gozunaydin,,,keske kendini biraz daha azicik daha zorlasaydinda 1 puan daha alsaydin sInIrda kaybetmissin buraya geldiiginde bi sinavdan muaf tutulma hakkini neyse tr deki zor olan fasli atlattin burdakinide yaparsin allahin izniyle...tekrar tebrikler...darisi vizene ins ins ins...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Mezun-NL patlicani
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen patlicani » 24 Haz 2010, 15:56

Eyvallah arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Maksat sınava girecek olan arkadaşlar birazda olsun morallanmesiydi heralde amacıma ulaştım :) Pişman değilim sınava yine giriyim yine böyle anlatırım. :) :) diğer arkadaşlardanda bekliyoruz böle açıklamalar. Yeşilde pek bi yakıştı canıım.
Hani küçükken top oynarken mahallenin En İyi top Oynayan Çocuğu Çıkıpta SöyLer Ya.. "Siz Hepiniz BEN Tek" İşte Aynen öyLe...

Mezun-NL patlicani
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen patlicani » 25 Haz 2010, 22:35

Yokmu yaw başka beğenen. Cevap patlaması bekliyordum böyle bir yazıya :roll: :roll:

“Sinav Sonrasi ve Tecrubeleriniz” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir