Veee ben de kazandımmmmm !!!!!

Uyum Sinav tecrubeleriniz. Uyum sinavindan sonra; kazanmissaniz yada kaybetmisseniz neler yapmalisiniz...

Moderatör: sansli

NT1 barakabeat
NT1 offline

Turkiye_Sehir: eskişehir
Yabanci_Ulke: hollanda-amsterdam

Veee ben de kazandımmmmm !!!!!

Mesajgönderen barakabeat » 14 Ara 2010, 09:02

başlamadan önce bu siteye tüm kurucularına şanslı , ortaköy, _black_ , conhoney ve adını sayamadığım daha birsürü arkadaşıma burdan çok çok teşekkür ediyorum.. sizin emekleriniz olmasaydı ben bu sınavı geçemezdim... Allah sizden razı olsun .. ve ortakoy arkadaşımızın verdiği bütün kaynaklar çok yardımcı burdan sınava gircek arkadaşlara sölemek isterim alın o kaynakları çalışın biraz mantık ve birazda şans ile o sınav ölekolay oluyorki :))) tekrar tekrar teşekkür ederim .. minnettarım.
sabah erkenden gittim ankaraya hızlı tren ile , saat sabah 8:30 da oradaydım. sonra benim bi arkadaşım var orda onu aradım sabah kalktı geldi o da.. ilk önce kızılaya gittik orda kafelere oturduk bişeler yedik. sonra saat öğle 12 gibi dedim ben hadi gidelim anca gideriz ben işimi garantiye alayım dedim. sonra kalktım yıldız minibüslerine bindik bi tahmini yarım saat sonra geldik.. caddenin başında indik.. sonra aşşağı doğru gittik kapısının önünde 1 tane güvenlik vardı ben gittim '' bugün sınava girecektim biliyorum erken ama adımı teyyid etmek için soruyorum deidm !! o d a adımı sordu gitt baktı 2:15 te burda ol dedi. ben '.30 da sınava girecektim. sonra gittik deidk napalım cafe aradık.. ama işte orda doğru dürüst kafe bile yok :S tam 45 dakika kafe aradık.. girişimci arkadaşlar oraya bi kafe şart.. sonra gözlemeciye orturduk ben o ara ufak ufak çalışıyordum tekrar ediyordum. çok stresliydim çünkü. neyse iki gözleeme 2 çay 10 lira verdik :D çıktık saat geldi çattı . ben gittim adımı soyadımı söyledim. pasaportumu istedi sonra aşşağıya doğru indim. içerisi boştur sandım. çünkü daha önce oraya girmişmiştim ben öleydi. maa bi girdim ana baba günüydü.. uhh dedim bukadar insan varsa vize işlemleri bayaa yoğun demekki dedim. sonra kargo parasını verdim. sınavla ilgili kimseyi göremedim o an. sonra banasınav kabinleri arkada dedi gösterdi girdim .. 2 kabin var.. iki tanede dış kabinnde oturma yeri.. ben gittim bi bayan arkadaşta yanıma geldi. neyse muhabbet ettik. bana kursa gittinmi dedi arkadaş bende hayır gitmedim dedimç sonra o kursa gidiyormuş.. içeridede arkadaşı şu an sınav oluyormuş.. ondan sonrada ben giricem dedi. ilk önce 8. kabinden orta yaşlı nerdeyse 38 40 yaşlarında bir beyefendi çıktı. nasıldı dedik tabi hemen biz.. o da biraz kötüydü ne biliyorsam söledim sonucu sölemediler bana .. asimile ediyorlar bizi dedi . sonra kolay gelsin naprsanız yapın soğuk kanlı olun dedi gitti. sonra o kızın arkdaşıda çıktı .. kız gülüyordu.. '' çok kolay dı yaa bunun içinmi stres yaptım ben diyince ben de ne stress ne heyecan hiç bişe kalmadı :) ama dedi ki kız kursla pek bi alakası yoktu dedi.. ben tam orda diyecektim sen forum.dilöğreni biliyormusun. :D sonra demedim .. beledim yeşil ışık yandı ikimizde aynı anda girdik. bayan 7 ye en 8 e girdim. içeri girdim bi telaş içerisinde olan bayan bana adımı soyadımı sordu. sonra kağıt veri bunu doldururmusuz dedi bende doldurdum.. sonra hattı açtı hiç ne hazırmıısn heyecanlıısmın yada ona benzer sorular sormadı.. direk işleme geçti. bana senin parmak izlerini sonra alıcam çünkü eşzamanlı sınav başlıcaz yan tarafla dedi bende tamam dedim. sonra açıldı hat deneme yapıldı ülke ve şehir ismini söledim..sonra 1. kitabı verdiler sınav başladı. tak tak diye yaptım. sonra teşekkür etti hat gitti .. bekledim bayan hemen geldi 2. bölümü anlattı hemen geçtik ara istiyormusun filan demedi. hemen geçtik tekrarlar geldi kadın ve adamın sölediğini aynen tekrar etmeye çalıştım 7 cümle sordular. hemen ardında of lu sorular ofluları karışık söledim ama genelini of tan sonrasını söledim.. of olmayanlarada bildiğim hollandaca kısa cümleler söledim. maksat hollandaca anlamlı şeyler sölemek.sonra tekrar bölümü 2. kez geldi. ardından zıt anlamlılar burda direk moralim bozuldu çünkü 150 200 e yakın kelime ezberlemiştim 1 tanesi anca çıktı :S ama bende başlarına un koymadım bilmediklerimi diğer bildiğim aklımdaki zıt kelimeleri söledim. başkaları ile eşleştirdim yani.. sonra hikaye geldi anlattı anlattı arabalarla ilgili idi sanırım trafikte olan bi konuydu ama ben yinede kendimi anlattım teşekkür ettim. 2. hikayeden hiç bişeanlamadım ordada hollandayı anlattım teşekkür ettim. ve bu arada şansmıdır bilmem 2 etaptada sesler gayet düzgün ve netti bi ara kısılır gibi oldusonra yine geldi geri çok netti sesler... sanırım şans..sonra ben bi 5 dakika bekledim kimse gelmedi. başka bi bayan geldi. bana sorular sordu...form doldurdu. parmak izimi aldı. sonra ben çok üsteledim . lütfen dedim biraz acıtasyon birazda sevimli görünmeye çalıştım :) bayan durdu bilgisayara baktı gülümsedi pasaportumu verdi '' tamam geçmişsin sınavdan'' dedi ve gidebilirsiniz kargo ile sonuç belgeside gelicek dedi :D ve güle oynaya çıktım ordan hemen ankaradan gitmek istedim . çünkü soğuktu :D neyse böle işte sonuçta şöle diyebilirimki o kadarda sinir stres ve kafayı yedirtecek bişe deilmiş bu sınav sadece '' SUSMAYIN'' diyorum ben .. herkese teşekkürler...

NT1 yaseff
NT1 offline

Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Veee ben de kazandımmmmm !!!!!

Mesajgönderen yaseff » 14 Ara 2010, 10:21

hayırlı uğurlu olsun kardeşim çok sevindim..

Mezun-NL conhoney
Mezun-NL offline

Turkiye_Sehir: Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Groningen

Mesajgönderen conhoney » 14 Ara 2010, 10:24

Tebrik ederiim kardes :ugeek: :ugeek:
Azmin sonucunda basariyi elde ettin.
Boyle mutlu haberler duymak bizleri cok sevindiriyor.
Allah vize yolunda kolaylik nasip etsin insallah :geek:
19-05-2010 SINAVI KAZANDIM
31-08-2010 IND BAŞVURUMU ONAYLADI
27-09-2010 ELÇİLİK VİZEMİ IND'YE GERİ YOLLADI
07-10-2010 IND"DEN IKINCI ONAY
20-10-2010 VİZEMİ ALDIM
26-10-2010 HOLLANDAYA GELDIM
08-12-2010 1 YILLIK OTURUM KARTIMI ALDIM

Mezun-NL ortakoy
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: Türkiye_Aksaray
Yabanci_Ulke: Hollanda
İletişim:

Mesajgönderen ortakoy » 14 Ara 2010, 11:00

kardeşim gozun aydın hayırlı ugurlu olsun rabbım vıze ıslemlerındede yardımcın olsun ınsallah hayırlısıyla vızen cıkarda esıne kavusursun kardeşim rabbım sendende razıolsun hersey gonlunce olsun kardesım yenıden tebrık ederım darısı tum sınava gırecek kardeşlerıme olsun ınsallah
sınav arşivim viewtopic.php?f=19&t=6525#p39195
30.12.2010askima kavustum tek derdim annem seni cok ozluyorum
vedalasma viewtopic.php?f=3&t=6629#p40408
Rabbım sen yardımcım ol...

NT3 hatice25
NT3 offline

Turkiye_Sehir: Erzurum
Yabanci_Ulke: Rotterdam
İletişim:

Mesajgönderen hatice25 » 14 Ara 2010, 11:12

Hayırlı olsun kardeşim darısı vizene inşaallah
ALLAH 3 şekilde cevap verir;

1) Evet der ve istedigini verir..

2) Hayır der ve daha iyisini verir..

3) Bekle der ve en iyisini verir...

http://www.forumanadolum.com

NT1 barakabeat
NT1 offline

Turkiye_Sehir: eskişehir
Yabanci_Ulke: hollanda-amsterdam

Mesajgönderen barakabeat » 14 Ara 2010, 12:59

saolun arkadaşlarrr :)) eee hani benim yeşilim :D

Mezun-NL patlicani
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: konya

Mesajgönderen patlicani » 14 Ara 2010, 14:33

Kardesiim hayirli mubarek olsun. Allahim vizeninde bir an once cikmasini saglar ins.
Hani küçükken top oynarken mahallenin En İyi top Oynayan Çocuğu Çıkıpta SöyLer Ya.. "Siz Hepiniz BEN Tek" İşte Aynen öyLe...

Mezun-NL nederlands
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: istanbul karaman

Mesajgönderen nederlands » 14 Ara 2010, 15:34

hayirli olsun kardes daha nice sevincli sinav tecrubeleri ins herkese nasip olur!

NT2 _black_
NT2 offline

Turkiye_Sehir: Yozgat
Yabanci_Ulke: Hollanda- hengelo (ov)
İletişim:

Mesajgönderen _black_ » 15 Ara 2010, 22:03

kardeş Allah ayni mutLuLugu vize isLemLerindede yasatsin.Allah yar ve yardimcin oLsun.ben 2 nci sinava girecem kismetse bugunLerde ama is doLayisiyLa calisamadim sinava 2 sene once girip kazanmistim o zamanki aklimda kalanlarla girecem sinava bakaLim noLacak.Allah bu siteyi kurandan bin kez razi oLsun cunku bu sinavi kazananlarin 100 de 70 i yada daha fazlasi bu sitede tecrube kazaniyor.yoksa biz sinava giderdik bilmedigimiz yerde susardik aval aval beklerdik.nerden bilecez anlamadigimiz zitin basina on koyup solemeyi.diyomya bu site on numara bir siteeeee.herkese tsk ler
11.01.2011 sinava girdim kazandim
04,02,2011 vizeye basvuru
04,03,2011 vize onaylandi
07.04.2011 hollandadayim
20.04.2011 1 yillik oturum karti aldim

NT3 xmultecix
NT3 offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: Turkiye
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesajgönderen xmultecix » 15 Ara 2010, 22:19

hayirli olsun umarim en kisa zamanda vizenizde cikar. Kolay gelsin.

“Sinav Sonrasi ve Tecrubeleriniz” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir