Sınavvv:(

Uyum Sinav tecrubeleriniz. Uyum sinavindan sonra; kazanmissaniz yada kaybetmisseniz neler yapmalisiniz...

Moderatör: sansli

Beginner Schizophrenia
Beginner offline

Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda Amsterdam

Sınavvv:(

Mesajgönderen Schizophrenia » 14 Oca 2011, 16:55

Merhaba arkadaslar bugun sınava gırdım 2.bölüm çok kötü geçtı ve cok hızlı gecıyordu calısmama rağmen sorulara cevap veremedım sacmaladım dıyebılırım ama susmadım.:( sizler puan sistemini biliyormusunuz baraj kaç olması lazım 2 bölüm puanlama sistemi nasıl oluyor??

NT1 yaseff
NT1 offline

Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Sınavvv:(

Mesajgönderen yaseff » 14 Oca 2011, 17:08

kardeşim 1 bölüm baraj puanı 70 yani en az 30 sorudan 21 ini doğru yapman gerekiyor 2.bölüm barajıda 16 puan kardeş bildiğim kadarıyla her bölümden ez az 2 doğru cevap yapman gerekiyormuş...inşallah geçmissindir kardeşim hakkında ne hayırlıysa o olsun..

Mezun-NL Sanchantal
Mezun-NL offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: ANTALYA
Yabanci_Ulke: Hollanda-Dortrecht

Mesajgönderen Sanchantal » 14 Oca 2011, 17:36

Yasef bence senin dedigin ilk bolum %70 lik puan ikinci bolum %15 lik puan olayi degilmi ?

Valla kardes sinavi coook kotu gecenlerinde kazandigini coook duyduk vee sinavi iyi gectigini soleyipte sinavi veremeyen arkadaslarda oldu. Ne kadar emin yada supheli bile olsa sonucu belirliycek kisi rabbim ve sonucu sana aciklikcak kurum ind beklemekten baska care yok.

Dualarimiz Seninle Kardes Ins Kazanmissindir...
21-09-2010 Evlendim...
18-10-2010 İlk Turistik Vizemi Aldım...
09-11-2010 Hollandaya Uçuyorum...
15-02-2011 Sınava Girdim...
18-02-2011 Sinavi Patlattim :) ...

Beginner Schizophrenia
Beginner offline

Mesajgönderen Schizophrenia » 14 Oca 2011, 17:50

Çok Saol'un Arkadaslar Ya Insallah Kazanmışımdır Rabbim Cümlemizin yardımcısı olsun...

Mezun-NL deryaozkan
Mezun-NL offline

Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda-ede

Mesajgönderen deryaozkan » 14 Oca 2011, 18:43

Schizophrenia yazdı:Merhaba arkadaslar bugun sınava gırdım 2.bölüm çok kötü geçtı ve cok hızlı gecıyordu calısmama rağmen sorulara cevap veremedım sacmaladım dıyebılırım ama susmadım.:( sizler puan sistemini biliyormusunuz baraj kaç olması lazım 2 bölüm puanlama sistemi nasıl oluyor??

arkadasım aynı bende sen gibi sınavdan cıktıgımda oyle dusunmustum
sen susmayıp sacmaladıysan korkma arkadasım kazanmıssındır insallah
iyi haberlerini bekliyoruz insallah
26.09.2010 PASAPORTUMU ALDIM
03.11.2010 SINAVA GİRDİM
09.11.2010 SINAVI KAZANDIM
23.12.2010 VİZE BAŞVURU (NL DEN)
03.01.2011 İŞLEME ALINDI MEKTUBU
11.01.2011 VİZEM ONAYLANDI
21.02.2011 VIZEMI ALDIM
01.03.2011 HOLLANDADAYIMM.....

NT1 ecrinn
NT1 offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda den haag

Mesajgönderen ecrinn » 14 Oca 2011, 22:56

kesinlikle geçmişsinizdir.şimdiden hayırlı olsun ..darısı vizeye insallah
Gönül çalamazsan aşkın sazını,ne perdeye dokun ne teli incit..
.Eğer çekemezsen gülün nazını ,ne dikene dokun ne gülü incit. . . ! Hz Mevlana

15 ekim Sınavı kazandım

Beginner Schizophrenia
Beginner offline

Mesajgönderen Schizophrenia » 15 Oca 2011, 08:54

Rabbim duysun sesimizi inşallah çok saolun ya gercekten.

NT1 Gekkie_n.s
NT1 offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: manisa
Yabanci_Ulke: hollanda,utrecht

Mesajgönderen Gekkie_n.s » 15 Oca 2011, 09:03

arkadaşlar benim bildiğim ; ilk bölüm baraj :70 ikinci bölüm : 25 baraj puanı..ama eğer susmadıysan iyi bişey..Nl ce saçmaladıysan problem yok =) hangimiz saçmalamadık ki ikinci bölümde ?? hepimizde geçtik şükür.sen de geçersin inş.
08.01.2011 - İşleme alındı mektubu Geldi
29.01.2011 - VIZEM ÇIKTIIIIII
04.02.2011 - Randevu ankaraya
05.02.2011 - Vizem eve geldi
09.02.2011 KAVUŞUYORUMMMMMM(İNŞALLAH)

NT1 yaseff
NT1 offline

Turkiye_Sehir: ankara

Mesajgönderen yaseff » 15 Oca 2011, 15:27

kardeş yanlış olmuş 1.bölüm barajı 71 miş k.bakma hakkını helal et. vede ben geçen ayın 8 de girdim puanlama sistemi hala aynı...
ortaköy kardeşten..
Sınav puanı:1. bölüm : 100 puandan ,71 puan almalısınız yanı 30 foto sorusundan 21'ını dogru yapmalısınız.

2. bölüm: 80 puan üzerinden 16 baraj puanını aşmalısınız.Yanı her bölümden ıkı tane soruyu dogru yapmalısınız.Not : Sınavda puanlama eşit degildir bazı sorular bir puan olurken bazı sorularda 28 puan degerinde olabiliyormuş. Ve bunun için sız her soruyu elinizden geldigi kadar yapın susmamaya çalışın ve her söyledıgınız kelıme için puan aldıgınızı unutmayın ve inaşallah rabbımın sayesınde herkes bu sınavı kazanır inşalah.Bide sınav esnasında bizlerin seslerini ölçmek için aynı kalp atışını öncen bı alet gıbı alet takıp seslerimizi ölçüyorlar ve bunun için ses tonumuz çok iyi olmalı ve duyduklarımızı elimizden geldiği kadar güzel bir şekilde söylemeliyiz.

Birinci bölüm :100 kns soruları yanı hollanda toplumu hakkındakı sorular : bu bölümde 100 foto sorusundan size 30 tane karişık ama hepsı bır kıtap içinde düzenli bir şekılde sıze sorulacaktır.Ve bu 100 foto sorusunu beş,altı kere iyice dinleyip takıp ettıgınızde hemen öğrenırsınız ve herkes bu bölümü çok rahatlıkla yapabilir inşallah.Rabbımın ıznıyle 1. bölüm foto sorularını cebimizde biliyoruz.

İkinci bölüm: A Nazeggen (tekrar etmek): bu bölümde size belkı 14 belkıde 8 tane tekrar gelecektır.Uzun cumlede kısa cumlede gelecektır şanşınıza artık.Sız nazeggen yanı tekrar edecegınız cumlelerı bırebır yapmanıza gerek yok, çok iyi dinleyın ve aklınızda ne kaldıysa onu söyleyın.Sakın bu bölümde anlamaya çalışmayın ,çoğu arkadaşımız anlamaya çalışırken soruları yapamamışlardır.İnşallah kısa nazeggenları yaparız ve uzun nazeggenlardada aklınızda kalanları soyleyın yada 5 ,6 kelıme yakalayın söyleyın bu sıze yeterlıdır.Yada aklınızda bırsey kalmadımı anlamadınız o an hemen tek bır cumle bıle yakaladıysanız onu söyleyin ve Ik weet het niet(bilmiyorum) Ik begrijp het niet(anlamadım) bunları diyebılırsınız.

B korte vragen : bu bölümde yıne can kulagınızla dınleyın ve zaten cogu sorunun cevabı içinde veriyolar mesela: Heeft een mens twee handen of vier handen? twee yada twee handen(bır ınsanın ıkı elımı yada dort elımı var?ıkı yada ıkı elı ) bundada bırını yakalayın soyleyın.

C nazeggen :A bölümüyle aynıdır.

D tegenstellingen(zıt anlamlı kelımeler):Bu bölüm için ezber şartır ama ezber yaparken anlayarak ezber yapın ve öyle fazla zıt anlamlı kelımelerı ezberlemenıze gerek yok en az 50 tane ezberleyın yeterlıdır Bu bolumun kolayıda var arkadaşlar duydugunuz zıt kelımenın önüne ''ON'' yada''NİET' koyun söyleyin bu ekler kelimeyı olumsuzlastırır mesela:gewoon =(bijzonder)ongewoon,gezond=(ziek) ongezond bunun gıbı.

E VERHALEN(HIKAYE)= NOT:arkadaşlar hıkaye bolumu puanlamaya dahil değildir.Bu bölümde size iki tane hikaye anlatacaklar ve 30 sanıye içinde ne anladıysanız anlatmaya calısacaksınız.Mesela =DİT VERHAAL GAAT OVER(bu hıkayenın konusu )= Henk en Jan, voetballen ,strant, harde wind... o an ne duyduysanız söyleyebılırsınız.DAT İS EEN MOOİ VERHAAL (bu guzel bı hıkayeydı. yada IK HEB NİETS KUNNEN BEGRİJPEN.(hiç birsey anlamadım.) veya IK HEB HET VERHAAL NİET BEGRİJPEN OMDAT HET TE SNEL WAS.(hıkayeyı anlamadım cunku hızlı gectı) dıye bılırsınız yada çogu arkadaşımızın yaptıgı gıbı ılk bolumde kendınızı tanıtabılırsınız ,Ikıncı bolumde hollandayı tanıtabılırsınız.

NT1 imyourmiracle
NT1 offline

Kullanıcı avatarı

Turkiye_Sehir: izmir

Mesajgönderen imyourmiracle » 09 Nis 2011, 12:20

cok tesekurler.. gercekten içimi rahatlattın.. bir dünya soru bir dünya ezber gerektiren gereksiz seyler.. en azından sınavı gecene kadar.. sonra zaten bunlar öğrenilicek ama bu kadar kısa sürede insan panikliyor..dediğin gibi resimler kolay onları ezberledim bile üç günde.. arkadaşlara söyliyceğim birşey var ,eğer resimlerin altına yada soruların altına türkçe olarak anlamlarını yazarsanız öğrenmesi cok daha kolay olur akılda kalmasıda..ben daha sınava girmeyeceğim kasım ayında inşallah evlenicez.. ilk önce turist olarak gidip en az bir iki kalıp bu dile kulak dolgunluğumun olmasını istiyorum.. sınava için cok faydası olucaktır die düşünüyorum.ç. hoşçakalınnn
GÖZTEPELİ

“Sinav Sonrasi ve Tecrubeleriniz” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir