FIKRALAR BOLUMU :)

Eglenelim birazda degilmi? Fikralar. Komik resimler. Karikaturler.. Hikayeler. Guzel Yazilar.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Konulari uygun basliklar altinda yayinlamaya ozen gosterelim. Ornek =Fikra ise fikrada Siirse siir bolumunde
Kullanıcı avatarı
ufoss
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: Trabzon/Tekirdag
Yabanci_Ulke: Hollanda-Breda
İletişim:

FIKRALAR BOLUMU :)

Mesaj gönderen ufoss » 26 Eki 2007, 13:55

iLK FIKRA BENDEN. SIZDE EKLEYIN
Fikralarla Dolu Bir site http://fikra.ufoss.com

Hayırsız Evlat :))
--------------------------------------------------------------------------------
Adamın 4 oğlu varmış ve bir evde oturuyorlarmış.
Bir akşam beraber televizyon izlerlerken babası
susamış ve büyük oğluna:
- OÄŸlum bir bardak su getirirmisin, demiÅŸ.
Oglu duymamış bile. Adam ümidini yitirmemiş ve bir
küçüğüne söylemiş. Aynı tepkiyi alınca ondan bir
küçüge dönecek olmuş o da hiç oralı olmamış.
Bütün bunları izleyen en küçük evlat babaya
bağlılığını göstermiş ve:
- Baba bunların hepsinin Allah belasını versin,
bunlardan sanahayır gelmez. Kalk git suyunu iç de
bir bardak da bana getir demiÅŸ.
Uygun fiyatlarda UFOSS garantisi ile website yapilir !!!
http://www.websayfa.nl

elif
Mezun-NL
Mezun-NL

Re: FIKRALAR BOLUMU :)

Mesaj gönderen elif » 27 Eki 2007, 13:40

CENNETTE 3 KADIN
Üç kadın arkadaş bir kaza sonrasında hayatlarını kaybedip cennete giderler. Cennetin kapısında onları karşılayan
melek : "Bizim burada uymanız gereken tek kural var..O da ördeklere dikkat edin sakın üstlerine basmayın" der.
Sonra kapı açılır üç kadın cennete girerler. Gerçekten de etrafta ördek doludur. Üstlerine basmamak adeta imkansızdır.
Dikkat etmesine rağmen kadınlardan biri kazayla bir ördeğin üstüne basar.Hemen Cebrail belirir.Yanında son derece çirkin bir adam vardır. Kadını kolundan adama kelepçeler ve "Ördeğin üstüne basmanın cezası olarak sonsuza kadar bu çirkin adama
kelepçeli olarak yaşayacaksın" der. İkinci gün kadınlardan biri yine kazayla bir ördeğin üstüne basar ve Cebrail anında yanında çok çirkin bir adamla gelip onları kadına ceza olarak birbirlerine kelepçeler. Üçüncü kadının gözü bu olaylardan çok korkar.
Diğerlerinin akıbetine uğramamak ve sonsuza kadar çirkin bir adama kelepçelenip yaşamamak için her attığı adıma acayip dikkat etmeye başlar.Aradan aylar geçer ve hiçbir ördeğin üstüne basmaz. Derken bir gün Cebrail belirir.Bu kez yanında boylu poslu inanılmaz derecede yakışıklı bir adam vardır.Cebrail hiçbir şey söylemeden yakışıklı adamla kadını kelepçeler ve yine birşey söylemeden çeker gider. Kadın artık mutluluktan uçmaktadır. O güne kadar gördüğü en yakışıklı adamla kelepçelenmiştir. Adama döner ve "Ben acaba ne yaptım da sonsuza kadar senin gibi güzel bir adamla birlikte olmayı hak ettim" der. Adam suratı asık bir şekilde cevap verir. >"Vallahi seni bilmem ama ben az önce bir ördeğin üstüne bastım" der. :lol:
16-07-2007 sınavı geçtim
04-09-2007 belediyeye nikah başvurusu yaptık
01-11-2007 belediyeden onaylanma mektubu geldi
08-11-2007 mvv isteği yollandı
14-11-2007 ind ye başvurumuz ulaştı
19-11-2007 işleme alındı
20-12-2007 vizem çıktı:):)

elif
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen elif » 27 Eki 2007, 13:45

BAŞKA ÇİMSE YOK Mİ:)
Temel, bir gün tarlasından eve dönmektedir. Karadeniz bölgesinin sarp arazisindeki patikada ilerlerken, birden ayağı kayar ve yüzlerce metre derinlikteki uçuruma yuvarlanır. Can havliyle, uçurumdaki bir ağacın dalına tutunur. Aşağıya bakar, metrelerce derinlikte ve dibinde de sivri kayalar. Belki duyan olur da kurtarmaya gelir diye avazı çıktığı kadar bağırır:
-Çimse yok miiii!
Bir kaç kere daha bağırır. Sonunda, ta yukarılardan, gökten bir ses duyar:
-Ey kulum Temel! Düşüp ölsen ne var ki? Seni cennetime koyarım. Eğer emirlerimi yaptıysan, yasaklarımdan kaçındıysan, kul hakkı yemediysen hiç korkma!
Temel şöyle bi düşünür, emirlerden hemen hiçbirini yapmamış, yasakların neredeyse tamamını yapmış, kul hakkı desen sadece Fadime'nin hakkını ödeyemez. Başını kaldırıp, tekrar bağırır:
-Başka çimse yok miiii!
16-07-2007 sınavı geçtim
19-11-2007 işleme alındı

prenses
Gonullu
Gonullu
Turkiye_Sehir: turkiye_mersin-tarsus
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zaandam

Mesaj gönderen prenses » 08 Kas 2007, 22:45

Adamın biri en iyi arkadaşının karısının cenazesine gitmiş.Cenazede bir bakmış tabutun üzerınde bir olta.Cenaze merasiminden hemen sonra taziyelerini bildirmek üzere arkadaşının yanına gitmiş.Baş sağlıgını diledikten sonra,
-tabutun üzerinde bir olta gördüm...Herhalde eşinle ilgili özel bir anısı vardı? diye sormuş.
Adamda:
-yoooo, cenazeden sonra balığa gidicem de.. diye cevap vermiş.. :lol:
<<<Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kutsaldır>>>

fyesil
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen fyesil » 10 Kas 2007, 09:03

Fransız, İngiliz, Alman, Rus, İranlı, Holandalı, bir de bizim Temel barda sohbet ederlerken sıra gelmiş memleketlerini övmeye..

Ä°ngiliz,
"Arkadaslar. ." demiş "Bizim biramız cok meşhurdur.. içmeye kıyamazsınız

Fransız hemen girmis konuya
"Bizim kızlarımız meşhurdur.." demiş, "öpmeye kıyamazsınız"

Alman içini cekip " Hey gidi memleketim.. " demiş,
"Biz öyle arabalar üretiriz ki binmege doyamazsınız. ."

Holandalı hemen atılmış, "Evlerimiz.. " demiş,
"Bizim dünya şirini evlerimiz meşhurdur.."

Bizim en meÅŸhur ÅŸeyimiz KGB'dir.." demiÅŸ Rus,
"Dünyanın bir ucunda sinek havalansa haberdardır ! ..

Sıra ona gelince İranli ya
" Halılarımız. ." demiş, "Yumuşacıktır ve çok meşhurdur.."

Sonra hepsi birden suskun oturan Temele dönmüşler..
Sakin sakin bakmış onlara ve gülerek baslamış söylemeye..

"Bizim delikanlılarımız meşhurdur.

Öyle ki ;

Alır Fransızın kızını , içer ingilizin birasını , Atar Almanın arabasına , Götürür Holandalının evine , Yatırır iran halısının üzerine , Degil kocasının, KGB'nin bile ruhu duymaz.
En bahtiyar odur ki,dünya için ahireti unutmasın, ahiretini dünyaya feda etmesin, hayat-ı ebediyesini hayat-ı dünyaviye için bozmasın, faydasız şeylerle ömrünü telef etmesin; kendini misafir telakki edip misafirhâne sahibinin emirlerine göre hareket etsin

arar_55
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen arar_55 » 14 Kas 2007, 21:16

KaraDenizli ,,Temel Avrupa Gezindeyken Meshur Lale Ulkesi,,Holanda ya da Ugramis Ugramis Ama Ceske UgramasayDim , Burada Benim Dilden AnlaYan Da Varmis Demekk i,,,(Ha Bende Size OgretTim Da... DuyMadiginiz KElimeYi)
http://search.live.com/results.aspx?mkt ... ORM=TOOLBR
Gelir gelmez HAP HAP HAP der ken YEL DEgirMenlerine Her BakMakDa , Karsimina Cikan Bayan ,,, Hemem ...de HAPotheek !e Getirmis, Kapi Girisinde de Su BuyuK Yaziyi Gorunce ,, HarfE Ne Yaziyorda Bir YaKinDan Bir UzakDan Okumus>>>>>
Gorunce HAPSIiiiiiiiii Demesin MI? HAP , HAP , HAP, (HuisArtsenPost)..... Kisaltilmis Halini Gorunce, HAP.........
Ha Bunlar Saglam Adamlari Da Hasta Gorup Tedavi Ediyorlar.......HA bEN De GideYum DAAAAAAAAAAAAAA
Benim Doktorum Evde Bekleyur Da!!!!!!! FAdIMe,,,,, Demis........... Hazirlayan...Bir Kelime Ogretenin Kolesi Olurum, arar_55
HAP HAP Yani HABUNU BIR YERDEN TANIYURUM AMA NERDEN KI<<? AcaBa DA>>>!!!!Kendisini Nobetci Saglik Ocaginda EczanesInde :idea: BulmUs..!!!NIET verstaan(!) Fistan Mi? DeDun ,,,Yaaaaa , Ah Hatun AhhhhH ,Senin Fistani Burda DA BiliYorLar Baska Fistan AluRum SaNa BurDan DAAAAAA,, FATIMEM BENIM>>>>>@@@@Onu Hic BilemezLer !!!!
En son arar_55 tarafından 15 Kas 2007, 12:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

elif
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen elif » 14 Kas 2007, 22:51

ellerinize sağlık arkadaşlar..fatih senin fıkrayı okumuştum ama benim okuduğumun sonu biraz farklıydı :lol: :lol: ayıp olmasın diye koymadım bende :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:
16-07-2007 sınavı geçtim
19-11-2007 işleme alındı

mebarak1979
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen mebarak1979 » 19 Oca 2008, 18:31

BUSH PULU

Başkan Bush'un yeni talimatı:

- Üzerinde resmim olan pul bastırdım, bundan böyle başkanlığın bütün mektuplarında bu pullar kullanılacak.

Bir süre sonra görülmüş ki pullar zarfa bir türlü yapışmıyor.

Başkan Bush küplere binmiş ve yetkilileri çağırıp sormuş;

- Üstünde resmim olan pullar yapışmıyor, arkalarına zamk sürmediniz mi?

- Sürdük efendim, demiş yetkili ve eklemiş;

- Yapışmamasının nedeni, herkesin pulun arka yüzüne değil de ön yüzüne tükürmesi efendim..."
Beni Bana Bırakma Allah'ım.

Ben Sevgililerin Sevgilisi'ne aşığım... Var mı bundan üstün aşk?

fyesil
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda

uyanık tilki

Mesaj gönderen fyesil » 26 Oca 2008, 21:09

eTİLKİ VE ORUÇ
Tilki ormanda gezmekdedir. bir agacin dalinda asili bir geyik budu görür.
Açtir ama süphelenir kontrol etmeye baslar ve görür ki bu bir tuzak.
Geyik budu bir iple bombaya baglidir. Epeyce uzaÄŸa gider
ve başini kollarinin üzerine koyarak yatar, biraz sonra kurt
gelir, budu görür ve yatan tilkiyi de tabi... Tilkiye sorar "napiyorsun dostum"
Tilki cevap verir "hiiiiç... yatiyorum"
-Burda bir but var
-Evet var
-Neden yemedin ? Tilki sakince cevap verir ;
-"BU GÃœN ORUCLUYUM" Kurt kendinden emin ;
-"Ben yiyeyim o zaman" Tilki "Buyur afiyet olsun" der.
Kurt but 'a uzanir uzanmaz bir patlama, ortalik toz duman, kurt
yarali, hareketsiz, 10 metre uzakta perisan halde yatarken tilki
sakince budu yemeye baslar. Bunu gören kurt ;
-"LAN ŞEREFSİZ HANİ ORUÇLUYDUN???"
Tilki piÅŸkin piÅŸkin ;
-"Biraz önce top patladi duymadin mi ?"
En bahtiyar odur ki,dünya için ahireti unutmasın, ahiretini dünyaya feda etmesin, hayat-ı ebediyesini hayat-ı dünyaviye için bozmasın, faydasız şeylerle ömrünü telef etmesin; kendini misafir telakki edip misafirhâne sahibinin emirlerine göre hareket etsin

Kullanıcı avatarı
sinoeko
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen sinoeko » 09 Mar 2008, 20:59

Öğretmen öğrencilere soru soruyor: - "Ağaçta 7 kuş var. Avcı ateş ediyor, 3 tanesini vuruyor. Ağaçta kaç kuş kaldı?" Biri cevap veriyor: - "4 kuş kalır." Başka bir çocuk da hemen atılır: - "Hayır öğretmenim ateş edince bütün kuşlar uçar, ağaçta hiç kuş kalmaz..." Öğretmen bunun üzerine: - "Cevap yanlış ama stilini sevdim", der. Çocuk buna karşılık verir: - "Öğretmenim, ben de bir soru sormak istiyorum... Karşıdan 3 bayan geliyor, ellerinde dondurma var. Biri yalayarak yiyor, biri emerek, biri de ısırarak... Bu bayanlardan hangisi evlidir?" Öğretmen düşünüyor, düşünüyor... - "Emerek yiyen evlidir", diyor... Çocuk cevap veriyor: - "Hayır öğretmenim, parmağında alyansı olan... Ama ben de sizin stilinizi sevdim.."
>>Sino = Eko<<

“Eglenelim, Gulelim ve Stres Atalim” sayfasına dön