Eglenelim birazda degilmi? Fikralar. Komik resimler. Karikaturler.. Hikayeler. Guzel Yazilar.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Konulari uygun basliklar altinda yayinlamaya ozen gosterelim. Ornek =Fikra ise fikrada Siirse siir bolumunde
Kullanıcı avatarı
acer
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: yozgat cayiralan
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam

Re: beynimizi ve gözlerimi yormaya ne dersiniz?

Mesaj gönderen acer »

allah kolaylik versin abi ozomdan senin hakkinda bilgi aliyordum tabi bukadar yogun tempoda oldunu bilmiyordum sn cok etkindin gercekten stres atiyordum ama olsun herseyin vakti zamani vardir allah yar ve yardimcin olsun

fyesil
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen fyesil »

acer yazdı:allah kolaylik versin abi ozomdan senin hakkinda bilgi aliyordum tabi bukadar yogun tempoda oldunu bilmiyordum sn cok etkindin gercekten stres atiyordum ama olsun herseyin vakti zamani vardir allah yar ve yardimcin olsun
allah razi olsun guzel dileklerin icin. haftayada nasipse ise basliyorum. yani sabah okula gidecem ogleden sonrada ise gidecem. aksam saat 10 civarina kadar 40 saatlik kontrat ile. haftaya dahada yogunlasacak umarim hersey istedimiz gibi giderde allah yuzumuzu karartmaz buralarda. ama sukurler olsun en azindan simdiye kadar dili epey ogrendik. 8 ay oldu geleli artik kendi islerimi kendim hallediyorum dedigim gibi kelime eksimiz var ona yuklendim. kelime hazinesini gelistirmek icin. bide hayat bu allah hakkimizda hayirlisini versin. ama sukurler olsun rabbime hersey yoluna girdi suana kadar bu hafta ind ye 5 yillik icin kagitlarida yolluyoruz artik onumde bi sinav kaldi suan insallah onuda verecegim.

sunhorse63
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: gaziantep
Yabanci_Ulke: arnhem

Mesaj gönderen sunhorse63 »

fatıh kardes senden bı rıcam olacak acaba ınd sızden 5 yıllık kart ıcın hangı evrakları ıstedı yazarsan burda sevınırım

fyesil
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen fyesil »

sunhorse63 yazdı:fatıh kardes senden bı rıcam olacak acaba ınd sızden 5 yıllık kart ıcın hangı evrakları ıstedı yazarsan burda sevınırım
GBA (oturdugun belediyeden aliniyor) onlara soyledinmi veriyorlar. giderken yaninda turk pasaportun ve oturum kartini gotur.
fotokopi pasaportun
fotokopi identy card. (oturum kartinin )
kontrat ve uzerinde maas yazili kagit isyerinden aliniyor.
3 aylik maas cizelgesi.
sigorta kagidinin fotokopisi ve foto 1 adet.
bunlari istediklerini yazmislar insallah p.tesi yolluyacaz cunku yarin foto cektirecem. bi foto kaldi eksik yani sizlerden farkli kagit isteyebilirler. benim oturumun bitmesine hala 5 ay gibi bi sure var biz IND yi aradik ertesi gun basvuru kagitlarini yolladilar. sizlerde ararsaniz onlar yolluyorlar onlarin yollamasini beklemeyin

“Eglenelim, Gulelim ve Stres Atalim” sayfasına dön