Ik begin met mijn shool..En sonunda :)

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
gulnur55
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Nederland-Zoetermeer
Yabanci_Ulke: Turkiye

Re: Ik begin met mijn shool..En sonunda :)

Mesaj gönderen gulnur55 »

zeyna yazdı:
gulnur55 yazdı:Arkadaslarrr .. en sonunda okuldan (roc id college) mektup geldi ;) vrijdag 19 maart ta test icin cagirdilar :cry:
het intakegesprek en de toets duren ongeveer 2 uur ..
Simdi tecrubeli arkadaslardan rica ediyorum ne yapmaliyim ? testte bana neLer soracaklar nelerle arsi karsiya gelcem hic bir bilgim yok bana yardimci olursaniz sevinirim arkadaslar
canim cok sevindim senin adina cok bekledin nihayet istedigin oldu.yakin olmasida sevindirici.bende kayit yaptircam okula insallah cok beklemem.eve yurume mesafesiyle 2 dakikalik bi okul var insallah orayi verirler.

tesekkur ederim arkadsim..bana eve yakin ve kaliteli bir okul verdiler eve uzakligi 6 dakika 8-) saka gibi kis aylarini da gectik okula baslamak icin bahar en guzel mevsim bu acidanda aslina bakarsan beklememe degdi .. umarim seninde en yakin zamanda okuldan mekubun gelir ..
ve okulumuza baslariz .. cok tesk ederim kendine dikkat et .. ;)
-Sinavi kazandim=2009-04
-Vizem cikti=2009-07
-Hollandadayim=2009-07
-Oturum kartimi aldim=2009-07
-5 yillik oturum kartimi aldim.=2010-07
-Ik ben geslaagd voor mijn praktijkexamen
-ik ben geslaagd voor mijn inburgeringsexamen 6/8/2011

Kullanıcı avatarı
xxELAxx55
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: Belcika

Mesaj gönderen xxELAxx55 »

canım ıns dıleklerıne kavusursun ıns kıbkolaay gele
29 haziran 2010 vizem cikti
18 eylul 2010 1.ci dugun oldu:)
21 eylul 2010 belcikadayim...
26 eylul 2010 2.ci dugun:):);)
05 ekim 2010 dil okuluna basladim...
10.10.2010 dogum gunum:P...

Kullanıcı avatarı
gulnur55
Mezun-NL
Mezun-NL

Test Tecrubem :
evet arkadaslar buyuk gun bugundu test icin gercekten cok endiseli stresli ve heyecanliydim. son bir hafta gercekten anlatilanlar dogrultusunda calistim.
esimle birlikte okula gittik fazla beklemeden bizimle ilgilenen bayan geldi . .
benim hakkimda esimden gerekli bilgileri aldi ve sohbete bende katildim utanmadan sikilmadan .. anladigim herseye cevap verdim. bana ismimi soyismimi nerden geldigimi yasimi dogumtarihimi evli olup olmadigimi cocugum olup olmadigimi trdeki diplomalarimi ne okumak istedigimi tek tek anlasili bir sekilde sordu bende sabirla yanitladim. cok guzel dedi ..
daha sonra teste basladik.
testte . ilk once bana 100 tane liste halinde kelime okuttu kolaydan zora dogru siralanmisti. 2 dakika icinde bitirmemi istedi ben 1 dakika dolmadan tumunu telaffuz ettim.
daha sonra kisa okuma metinleri gosterdi yaklasik bir sayfa fakat ayri ayri konulardan bahs ediyordu . daha sonra bir kart okuttu. bana cok basarilisin dedi daha once bu kadar kisa surede bitirn olmadi dedi tabiki bu sozler benim motivasyonumu arttirdi.
testin ikinci bolumu kavrama yetenegi ile ilgiliydi . IQ testi gibi birseydi ilk once anlatti tek tek bole yapacaksin falan diye daha sonra beni yalniz birakti bende basladim cozmeye sekiller sayilar harfler bosluk doldurmacalar ghersey vardi yaklasik 2 ser sayfadan 20 sayfa ben 11 dakikada bitirdim. bana dedi supersin cok guzel dedi ..
2 ay sonra neau 2 ay sonra alabilirsin dedi cok genc ve basarilisin dedi tebrik ederim dedi .
tabi bende cok sevindim ama istedigim bolum icn en az neau 3 yapmam gerektigini de soyledi .
Okuldan ciktigimda cok cok mutluydum.
Ustumden buyuk bir yuk kalkmis gibi hissdiyordum.
2 hafta icinde haber verecegini ve kontrat imzalamak icin cagrilacagimizi soyledi.
kazasiz belasiz bol dua ederek bu gunude atlattik . cok sukur. .. Herkeze yardimlari icin cok cok tesekkur ederim.
en guzel haberler geldiginde yine yazarim .. 8-) simdilik bu kadar ..
Hersey gonlunuzce ozel ve guzel olsun arkadaslar
-Sinavi kazandim=2009-04
-Vizem cikti=2009-07
-Hollandadayim=2009-07

zeyna
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: Belgium

Mesaj gönderen zeyna »

gulnur55 yazdı:Test Tecrubem :
evet arkadaslar buyuk gun bugundu test icin gercekten cok endiseli stresli ve heyecanliydim. son bir hafta gercekten anlatilanlar dogrultusunda calistim.
esimle birlikte okula gittik fazla beklemeden bizimle ilgilenen bayan geldi . .
benim hakkimda esimden gerekli bilgileri aldi ve sohbete bende katildim utanmadan sikilmadan .. anladigim herseye cevap verdim. bana ismimi soyismimi nerden geldigimi yasimi dogumtarihimi evli olup olmadigimi cocugum olup olmadigimi trdeki diplomalarimi ne okumak istedigimi tek tek anlasili bir sekilde sordu bende sabirla yanitladim. cok guzel dedi ..
daha sonra teste basladik.
testte . ilk once bana 100 tane liste halinde kelime okuttu kolaydan zora dogru siralanmisti. 2 dakika icinde bitirmemi istedi ben 1 dakika dolmadan tumunu telaffuz ettim.
daha sonra kisa okuma metinleri gosterdi yaklasik bir sayfa fakat ayri ayri konulardan bahs ediyordu . daha sonra bir kart okuttu. bana cok basarilisin dedi daha once bu kadar kisa surede bitirn olmadi dedi tabiki bu sozler benim motivasyonumu arttirdi.
testin ikinci bolumu kavrama yetenegi ile ilgiliydi . IQ testi gibi birseydi ilk once anlatti tek tek bole yapacaksin falan diye daha sonra beni yalniz birakti bende basladim cozmeye sekiller sayilar harfler bosluk doldurmacalar ghersey vardi yaklasik 2 ser sayfadan 20 sayfa ben 11 dakikada bitirdim. bana dedi supersin cok guzel dedi ..
2 ay sonra neau 2 ay sonra alabilirsin dedi cok genc ve basarilisin dedi tebrik ederim dedi .
tabi bende cok sevindim ama istedigim bolum icn en az neau 3 yapmam gerektigini de soyledi .
Okuldan ciktigimda cok cok mutluydum.
Ustumden buyuk bir yuk kalkmis gibi hissdiyordum.
2 hafta icinde haber verecegini ve kontrat imzalamak icin cagrilacagimizi soyledi.
kazasiz belasiz bol dua ederek bu gunude atlattik . cok sukur. .. Herkeze yardimlari icin cok cok tesekkur ederim.
en guzel haberler geldiginde yine yazarim .. 8-) simdilik bu kadar ..
Hersey gonlunuzce ozel ve guzel olsun arkadaslar
tebrik ederim arkadasim seni,insallah butun sinavlarin boyle kolay gecer,
12 ekim 2009 iks'ye evraklarımı teslim ettim.
12 ocak 2010 vizem cikti...

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

cok sevindim cnm testinin iyi gecmesine ,,,umarim en kisa zamanda okulada baslar biran once verirsin sinavlarinida,,,rabbim kolaylik versin ins ins ins,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
serdariscan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: bursa
Yabanci_Ulke: breda

Mesaj gönderen serdariscan »

Kullanıcı avatarı
gulnur55
Mezun-NL
Mezun-NL

-Sinavi kazandim=2009-04
-Vizem cikti=2009-07
-Hollandadayim=2009-07

Kullanıcı avatarı
serdariscan
Mezun-NL
Mezun-NL

Kullanıcı avatarı
serdariscan
Mezun-NL
Mezun-NL

Bir not: Hollanadaya geldikten sonra oturumunuz alır almaz belediyeyle kontaga gecin okul icin.
Normalde onlar size mektup gonderiyor fakat, arasıra unutuluyorsunuz ve aylarca beklemek zorunda kalabiyorsunuz.

zeyna
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: Belgium

Mesaj gönderen zeyna »

gulnur55 yazdı:
zeyna yazdı:
gulnur55 yazdı:Arkadaslarrr .. en sonunda okuldan (roc id college) mektup geldi ;) vrijdag 19 maart ta test icin cagirdilar :cry:
het intakegesprek en de toets duren ongeveer 2 uur ..
Simdi tecrubeli arkadaslardan rica ediyorum ne yapmaliyim ? testte bana neLer soracaklar nelerle arsi karsiya gelcem hic bir bilgim yok bana yardimci olursaniz sevinirim arkadaslar
canim cok sevindim senin adina cok bekledin nihayet istedigin oldu.yakin olmasida sevindirici.bende kayit yaptircam okula insallah cok beklemem.eve yurume mesafesiyle 2 dakikalik bi okul var insallah orayi verirler.

tesekkur ederim arkadsim..bana eve yakin ve kaliteli bir okul verdiler eve uzakligi 6 dakika 8-) saka gibi kis aylarini da gectik okula baslamak icin bahar en guzel mevsim bu acidanda aslina bakarsan beklememe degdi .. umarim seninde en yakin zamanda okuldan mekubun gelir ..
ve okulumuza baslariz .. cok tesk ederim kendine dikkat et .. ;)
canim tesekkurler iyi dileklerin icin ama belcikada islemler biraz farkliymis.daha oturumum gelmedi ama okula kayit yaptirdim.belediyeden oturum gelinceye kadar gecici bi kimlik veriyolar.dosya kagidi uzerine resmimin ve belediyenin muhuru olan bi kagit.onunla basvuruda bulundum ve test yaptilar.bu da seviye belirleme testi ama hollandadaki gibi deil.IQ testi.cok ilginc deilmi.duyunca sok oldum.test deyince tamam bizde sinav yok ama yinede ne kadar biliyoruz diye kelime bilgimizi olcerler saniyordum.48 paun uzerinden 42 aldim ve eve 2 dakikalik mesafede olan okula gitmeye hak kazandim.hemde kaliteli bi okul.120 saatlik nt2 yaziyo kagitta.26 nisanda basliyorum bende :D sana katiliyorum kisi atlatip baharda okula gitmek bencede harika olcak :D :D :D
12 ekim 2009 iks'ye evraklarımı teslim ettim.
12 ocak 2010 vizem cikti...

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön