12 januari de central examen

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: 12 januari de central examen

Mesaj gönderen nederlands »

kimene kardes KNS den yuzde 62 yaparsan gectin yani 40 sorudan 15-16 yanlis yapabilirsin, epe sinavindan yuzde 73 dogru yapmalisin ,,, 40 soru ciktiysa 10 soru filan yanlis olabilir,,, ins ins ikimizde gecmisizdir,, ben hala sonucu bekliyorum

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

sancar kardes bu nl ye geldikten sonra girecegin sinavlar, kns kennis van nederlandsr samenleving,, epe elektronik praktijk examen vede tgn buda toets gesproken nederlands,, birde portfolio dosyasi hazirlican,, sen bir gelde hayirlisiyla yaparsin onlari..

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul-izmir
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen kimene »

Aklimda kalan sorulari yaziyorum EPE ve KNS karisik hangisi hangisine aitti o anda dikkat edemedim dogal olarak

Bahceli bir evde disarda klubeler olur ya bahce malzemeleri icin ole bir yerde adam Tv tamir etmeye calisiyor ve yangin cikiyor tv den ilk ne yapmali adam diye soruyor
a) itfayeyi ararim
b)elektirik prizini cekerim
c) bir kova su dokerim
ben a yaptim ama galiba yanlis b olabilir diye dusunuyorum simdi neyse artik
sonra

Amel hamile karni baya buyuk gorunuyordu cok sancilandi nereyi aramali diyordu

a) 112
b)Hastane
c) verloskundige

ben c dedim dogrumu degilmi emin degilim

komsunuz esiyle kavga ediyor cok bagrismalar geliyor karisini ve cocuklarini dovuyor diyor
bole bi durumda ne yaparsin diyordu

a) gider konusurum yardimci olurum gibi bisey
b) polisi ararim
c) karisini ve cocuklarini alir korurum gibi biseydi
ben B yi isaretlemistim sonra geri donup a dedim galiba yanlis oldu

Zara nin marokka dan misafirleri geliyor rijks muzesine gidiyorlar eski tablolara bakiyolar
gemi resimleri var baya bi misafiri soruyor neden cok gemi resimleri var ?
cevap ne vermeli Zara gibisine soruyor?
a) hollandalilar bu tur resimleri seviyorlar
b)Voc gemileriyle alakali bisey anlatiyordu sanirim onu isaretledim gecmis zaman cumlesiydi
c) sacma biseydi hatirlamadim

birisi var basi cok agriyor ev doktoruna gitmis anlatmis doktoru demiski eve git dinlen gecer demis ilac vermek istememis o kisi ne yapmali diyor
a) baska bi ev doktoruna gidip ilac almali
b) apotheek e gidip ilac almali
c)ev gitmeli doktoru dinleyip
ben C dedim dogal olarak
:)

tekrar diger soruda basi agriyor bu sefer nerdeyse bi haftadir hergun siddetli agrisi var diyor
nereye gitmeli?
a) hastaneye
b)112 yi aramali
c)ev doktoru
ben ev doktoru dedim yani C

TGN bolumundenden aklimda kalanlar
lichamelijk
aanwezig
zitlar dan bu ikisi

sondaki iki kisa hikaye dinleme bolumunu de hepsini cumlelerin akliniz da tutmaya calismayin zaten yapamazsiniz hepsini zaten ilk basta diyor kim nerde ne yapiyor onu soyle gibisinden konuyu anlamaya calisin kendinize ait bir cumle olusturun bir yada iki tane

mesela bana cikan hikayede
anlatiyorduki
iki kisi var mel ve carol ikisi bi yere gitmek istiyormus da otobuse binmisler sonra inmisler on dk yurumusler biri demis en iyisi haritaya bakalim ordan bakiyolar sonra arabaya binip 20 dk gittikten sonra geliyolar ah sonunda geldik su saatte geldik falan filan baya biseyler anlatiyor iste bu uzunlukta bi hikayede

sadece mel ve carol otobusle bi yere gidiyor demeniz yeter bi de araya kalabalik olsun diye haritaya baktilar dersiniz yeter iki cumle kurmaya calisin dedigim gibi

bugunluk bu kadar artik uyumam lazim yarin ise gidicem sinav sonucu merakla bekliyorum
28 temmuz 2009 Hollandaya geldim
3 ayda Oturum kartim cikti
14 aralik 2009 dil okuluna yazildim okula yazildim
2 april 2011 inburgering kursu bitti

CanDost
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: izmir

Mesaj gönderen CanDost »

Hayirlisi olsun ayni sorulari yapmisiz sanirim :) banada boyle tuhaf seyler gelmisti bahcede tv den cikan duman sebebinden ben elektirik fisini cekerim (B) demistim cunku yanginlik bir olay olmadigi icin sadece duman vardi itfai yeyi aramak pek mantikli gelmemisti bana:) Hayirlisi isallah almissinizdir bu arada bugun A2 diplomomu aldim rabbim sizlerede bir an once nasip etsin.. Sirada pasaport aanvragen ;)

Saygilar.

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

CanDost yazdı:Hayirlisi olsun ayni sorulari yapmisiz sanirim :) banada boyle tuhaf seyler gelmisti bahcede tv den cikan duman sebebinden ben elektirik fisini cekerim (B) demistim cunku yanginlik bir olay olmadigi icin sadece duman vardi itfai yeyi aramak pek mantikli gelmemisti bana:) Hayirlisi isallah almissinizdir bu arada bugun A2 diplomomu aldim rabbim sizlerede bir an once nasip etsin.. Sirada pasaport aanvragen ;)

Saygilar.
Hayirli olsun diploman candost, bakalim bize ne zaman kismet olucak.

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

Bugun aldim examen sonucumu ucundende gecmisim arkadasim darisi sana ve digerlerine! ins :)))

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul-izmir
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen kimene »

nederlands kardes nerde oturuyosun ve sinavdan kac gun sonra aldin sinav sonucunu yazarmisin bende sonucu bekliyorum sabirla sinir oldum cok uzun zaman 3 hafta okadar surmez isalla
28 temmuz 2009 Hollandaya geldim
3 ayda Oturum kartim cikti
14 aralik 2009 dil okuluna yazildim okula yazildim
2 april 2011 inburgering kursu bitti

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

kimene kardes ben amsterdamda girdim, 31 aralik sinav gunum, 15 aralik sinav sonucum ulasti yani 2 hafta.

CanDost
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: izmir

Mesaj gönderen CanDost »

@Kimene

Arkadasim Amsterdam da girmis oldugumuz sinav sonucu 1 hafta sonra bildiriliyor, Sizin 3 hafta olmus ben 3 gun icinde ogrenmistim hocaniz ile gorusun arasin sinava girdiginiz yeri veya siz arayin o sekilde ogrenin beklemeyin bosuna bunlarin umrunda degil bizler pesinden kosarsak ancak sonuc alabiliriz ;)

@nederlands
Arkadasim yalnis yazdin sanirim sinav tarihini, 31 aralikta sinava girdiyseniz 15 aralikta sonucu nasil ogrendiniz :))))))) 15 ocak sanirim :)

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

CanDost yazdı:@Kimene

Arkadasim Amsterdam da girmis oldugumuz sinav sonucu 1 hafta sonra bildiriliyor, Sizin 3 hafta olmus ben 3 gun icinde ogrenmistim hocaniz ile gorusun arasin sinava girdiginiz yeri veya siz arayin o sekilde ogrenin beklemeyin bosuna bunlarin umrunda degil bizler pesinden kosarsak ancak sonuc alabiliriz ;)

@nederlands
Arkadasim yalnis yazdin sanirim sinav tarihini, 31 aralikta sinava girdiyseniz 15 aralikta sonucu nasil ogrendiniz :))))))) 15 ocak sanirim :)
:) gecen gun baska bir arkadasa bu yuzden bende gulmustum, oda sinav tarihini yanlis yazmisti,, gulme komsuna gelir basina :) bana geldi

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön