Turkiye'de ne okudun? Hollandaya gelince ne yapacaksin?

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Turkiye'de ne okudun? Hollandaya gelince ne yapacaksin?

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadaslar
bu baslik altinda, egitim durumumuzu belirtelim
Turkiyede ne okuduk ve hollandaya gelince planimizin ne oldugunu paylasalim..!

kolay gele

ozlembatman
Beginner
Beginner

Re: Turkiye'de ne okudun? Hollandaya gelince ne yapacaksin?

Mesaj gönderen ozlembatman »

merhaba
ben 1.5 senedir hollandadayim.
Turkiyede 4 yillik iktisati bitirdim;burda diplomama ceviri yaptirdik ve HBO seviyesinde.Turkiye de okuldan sonra 2 yil isbankasinda calistim.burdada ilk once Turk bankalarina basvuruda bulunmak istiyorum ama oncelikle dilimi halletmem gerekiyor.su an okulda niveau3 seviyesindeyim,niveau4 bitirip staat examen yapmayi dusunuyorum.

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Den Haag

Mesaj gönderen helin »

emrahtr
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Mugla/Ortaca
Yabanci_Ulke: Nederland/Dokkum
İletişim:

Mesaj gönderen emrahtr »

Alle goede dingen komen langzaam..

el lobo
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen el lobo »

Merhabalar
bende uluslararasi iliskiler mezunuyum 1 yillik turkiyede is tecrubem var burda su anda diploma cevirisi bekliyorum ayrica bu hafta dil okulu icin gorusmem var burda su anda uluslararasi bir sirkette uretim kisminda bos kalmamak icin calisiyorum evde oturmak bunaltti hem para kazaniyorum hemde hollandaca ve ingilizcem gelisiyor benim kisimda Turk yok hem dezavantaj hem avantaj bakalim ama ben bu dil okuluyla ilgili cok seyler duydum su anda her isimi ingilizce ile kendim gidiyorum hic sorunum yok ama hollandaca bilmek lazim :!: sanirim banada hbo seviyesi gelecek ama benim bolum hollandada master seviyesinde olarak okutuluyor belki biraz farkli olabilir dedi benim icin gorevli oda onun kisisel yorumu ama ben hbo diye bekliyorum bu noktadan sonra en az nt2 vermek ve kaldiniz yerden devam etmek gerekiyor benim bir kuzenim tr deki okulunu aynen gecerli hale getirdi 8 ayda nt2 verdi sonrada hem calisip hem okudu biraz zor oldu diyor ama basardi yani bu is azim isi bide birisini duydum sonradan gelip hukuk fakultesi bitirmis ve daha niceleri tam tersi durumlarda var yani burdaki gerceklik egerki duzgun bir kursa giderek esinizin destegi ile sanirim 1yil icinde dil halledilir sonrada 2-4 yil arasi fark dersleri verilir ve bolum gecerli sayilir yani hicbirimiz birebir bisey yapamayayiz ama burda su an saglik bilisim ve kismen egitim sektorlerinde acik var bende daha cok bilgi var ama simdilik kesin degil kesin oldukca yazarim birde universite olan sehirlerde yasayan arkadaslar butun hepsinde cok guzel dil ve meslek kurslari var bence bir arastirin ozellikle utrecht uni. bu konuda cok onde bi enstitu bile var http://www.jbi.uu.nl/ ben 4 aydir burdayim ama acikcasi dile zaman ayirmiyorum bu isin dogrusu gunde en az 1 saat ve yazarak dinleyerek calismak

umarim kisa zamanda hollandaca yazismak dilegi ile :)
Eylul 2007 MVV basvuru
Aralik 2007 Hollanda`ya gelis
Eylul 2008 Dil kursuna basladim
Mayis 2009 NT2 diplomasi
Aralik 2010 Pasaport basvurusu
Haziran 2011 Hollanda vatandasligi

Maniak_Mafia
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Enschede

Mesaj gönderen Maniak_Mafia »

Turkiyede Lise 1 terk yani orta okul mezunuyum.Buraya gelmek icin terk ettim okulu..4 senedir buradayim...Hollandada Cogu isi denedim.Elimde 2 meslegim vardi turkiyeden Boya ve Kasaplik Suanda burada ikisinide ara ara yapiyorum,

Hollandada yaptigim isler

Cep tel. Alim satimi
2. el araba alim satimi
Ucak bileti satimi
Boyacilik
Kasaplik
Bilgisayar software(anladigimiz kadari ile)
Sim kart aboneciligi (ornek T-mobile,Telfort)

Suandada Kaynak uzerine yogunlastim Eger okula gidip basarili olabilirsem kaynak isi yapacagim.

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Den Haag

Mesaj gönderen helin »

el lobo
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri

Mesaj gönderen el lobo »

merhaba arkadaslar benimde diploma cevirim geldi (Bachelorgraad van het Wetenschappelijk Onderwijs) cok uzun sure bekledim ama sonunda geldi en azindan ne yapabilecegim netlesmeye basladi su anda dil kursundayim daha 1 yil var bitmesine ama ben kendim hizlandirmaya calisiyorum herkese kolay gelsin
Eylul 2007 MVV basvuru
Aralik 2007 Hollanda`ya gelis
Eylul 2008 Dil kursuna basladim
Mayis 2009 NT2 diplomasi
Aralik 2010 Pasaport basvurusu
Haziran 2011 Hollanda vatandasligi

prenses
Gonullu
Gonullu
Turkiye_Sehir: turkiye_mersin-tarsus
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zaandam

Mesaj gönderen prenses »

slm bende duz lise mezunuyum 18 yasindayim lise bitince evlendim oss sinav girmistim kibris girne amerikan bankacilik kazandim ama 2 yillik diye gitmemistim burda napabilirim ???

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
duze lise ile HBO ya gitme imkanin var,
2 yillik universite kazanmisin ama okula kayit yaptirip gitmedigin icin, isine yaramicak malesef..!

kolay gele

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön