Turkiye'de ne okudun? Hollandaya gelince ne yapacaksin?

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
Halilcan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kirsehir
Yabanci_Ulke: Hollanda-Haarlem

Re: Turkiye'de ne okudun? Hollandaya gelince ne yapacaksin?

Mesaj gönderen Halilcan »

slm arkadaslar herkes yazmis bende yazayim dedim durumumu ben hollandaya geleli yaklasik 7 bucuk sene oluyor ilk geldigim yillar hollandaca dil kursuna gittim ama tamamlayamadim bazi sebeplerden dolayi, bende tr de normal duz lise mezunuyum universite sinavlarina girdim ama istedigim yer gelmedi bende gitmedim buraya geldim ve geldikten sonra diploma cevrildi ve buraya gore " Sociale wetenschappen" ve ek olarak

Hierdoor heeft betrokkene een niveau bereik dat in nederland vergelijkbaar is met dat van ongeveer een nominaal 5-jarige opleiding van hoger algemeen voorgezet onderwijs (havo)...

bir kagit ulasmisti bende bu asamaya kadar okula gidememistim bundan 2 ay once felan belediye basvurdum ben okumak istiyorum diye dil vs geri okula basladim bu hafta yani, artik okula gidiyorum ve ben daha ne yapacagimin kararini vermis degilim, ve sizlerinde gorusunu almak istiyorum bilen arkadaslardan tskler simdiden....
ResimResim

haydem
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen haydem »

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
aramiza hosgeldin
burda universiteye gitmek icin toefl sinavi diye adlandirilan yabanci dil(ingilizce) sinavina girip kazanmis olman gerekiyor..! universite 6 yillik. ama senin hollandada kalacagin sure 4,5 yil..!

hangi bolum uzerine okumak istiyorsun bilmiyorum ama burda HBO (yuksek okula) gitme imkanin var. HBO Turkiye ye gore universiteye sayiliyor ve 4 yillik. HBO ya gitmek icin NT2 sinavina girip kazanman gerekiyor. yani hollandaca diline hakim oldugunu ispatlaman lazim..!

kolay gele

yakamoz
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen yakamoz »

slm geluk bende turkiyede lise mezunuyum suan dil okuluna gidiyorum bir senelik dediler bir sene sonra staatexamen 1 sinavina girecegim 2008 ocakta basladim 2009 ocakta bitiyor okuldan sonra meslek uzerine egitim almak istiyorum ama ne uzerine yapacagima henuz karar vermis degilim diplomami simdiden cevirtmem gerekiyormu?cevirtiyim bende bulunsunmu uzunmu suruyor o asamalar?staat examen 1 i alarak sadece mbo okullarina gidebiliyorum sanirsam pesindende staat examen 2 yimi alip hbo ya gidebilirim yoksa diploma cevirtimim yeterlimi hboya gitmem icin illa staat examen 2 yi almam gerekiyormu?bilgilendirisen sevinirim

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
umarim bir sene icinde dili ogrenir, karar kildigin bi meslegi okur ve diplomani alirsin..!
diplomani cevirtmek en fazla bir ay surer diiye tahmin ediyorum. ama eninde sonunda diploma cevirisine ihtiyac duycaksin.
NT 2 programma I, seninde dedigin gibi mbo okullari icin gerekli
Hbo ya gitmek icin mutlaka NT 2 programma II sinavini alman gerekiyor ama soyle biseyde var, eger dersenki ilk once ben mbo yapip dilimi gelistirdinkten sonra hbo yapayim, o zaman NT 2 programma II sinavina gerek kalmaz(mbo diplomani almak kaydiyla). hollandada herhangi bi egitim yapip diplomani alirsan, dile hakim oldugunu boyle de ispat etmis olursun

kolay gele

muro
Beginner
Beginner

turkiye de ne okudun? hollandaya gelince ne yapacaksin?

Mesaj gönderen muro »

bener can
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: osmaniye
Yabanci_Ulke: belcika hamont

Mesaj gönderen bener can »

merhaba arkadaslar
herkes dertli bende herkesten dertli.bende calismak istiyorum.tr de 2 yillik kimya okudum.2 yil hastane lab staj yaptim 2 yilda ozel bi hastane laboratuvarinda calistim.burdada vdab ye basvurdum beni aradilar ama dil bilmedigim icin tlf bile ben konusamadim esim konustu o daha dil okuluna gidiyo dedi o iste olmadi simdi dil ogreniyorum.cok saskinim calismak istiyorum.be geleli 1 sene olucak.

ebucendel
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: kütahya
Yabanci_Ulke: Hollanda-Amsterdam

Mesaj gönderen ebucendel »

yakamoz
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen yakamoz »

arkadaslar cwi de diplomasini cevirttirmis arkadaslara bir sorum olacak yaninizda hangi belgeri goturdunuz diploama cevirttirrken yazarsaniz sevinirim

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Den Haag

Mesaj gönderen helin »

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön