staatsexamen 1

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
melos
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: hollanda

staatsexamen 1

Mesaj gönderen melos »

merhabalar arkadaslar,25 mei heb ik examen.bu sinava giren arkadaslar nelere daha cok calismam gerektigini yazarlarsa cok sevinicem.ben 4 gun okula gidiyorum haftada zaten.ama bu konuyla cok mesgul oldugum icin merakimdan soruyorum.bana yardimci olursaniz cok sevinicem.herkese cok basarilar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: staatsexamen 1

Mesaj gönderen sansli »

bende simdi dil kursuna yazilmayi istiyorum B1 en B2 icin,,,meloscum bildiklerini ogrendiklerini paylasirsan benimle cok memnun olurum,,,okulda neler ogeniyosunuz hangi sitelerden yada kitaplardan yararlaniyosunuz ben kendi cabamla calisiyorum ama eger paylasirsan neler ogreniyosun bende hazirlikli olurum bide zormu b1 ogrenmissindir az cok,,,paylasirsan cok mutlu olurum arkdsm,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

melos
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen melos »

hoi,okulda baya iyi seyler ogreniyoruz bolca cumlelr ogreniyoruz.haftada bir gun aksamlari examentrening oluyo orda hizli konusmayi ogretiyolar.onceden cikmis staatsexamen sorularini cozuyoruz.yani ben mumnunum okulumdan,hocalrda cok iyi.op koers diye kitapi goruyoruz.aslinda bu sinavi yapanlar tecrubelerini yazsa daha iyi olur bizim icin.send ebir once yazil tabiki zelf betalen yapiyosun herseyi,yoldur,kitaptir enz.boyle canim iste...

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

saol cnm cvbin icin,,,sen hangi okula gidiyosun hangi sehirde,,,ve nekadar odedin toplam olarak...bide kac ay suruyo kurs? ve sadece b1 icinmi devam ediyosun b1 en b2 mi? kusura bakma cok sordum ama simdiden ogrenmek hazirlikli olmak istiyorum,,,
hollandadayim(2008-5)

melos
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen melos »

tabiki istedigin herseyi sorabilirsin.ben toplam okul icin sadece 290 falan odedim.yol parasida bana ait tabi.toplam bi yillik bi contrant imzaladim.ben ocakta basladim b1 icin.ama mayista sinavim var yani denemek istiyorum eger olmazsa tabi allah korusun zaten daha zamanim var okulda yani bidaha denicem.ben almerede kaliyorum ROC MUZIEKWIJK okuluna gidiyorum.ben pedagogisch werker kinderopvang yapicam bu sinavi alir almaz.Dat is mbo opleiding.bunun icin de staatsexamen is genoeg.boyle iste

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)

melos
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen melos »

anladim,ama b1 le sadece oluyo diye biliyorum pedagogisch opleiding icin ama eger niveau 2 le alirlarsa seni oda iyi olur.karamsar olma hersey zamanla olur,ve hersey birden olucak diye bi sey yok arkadasim.sabirli ol,sen dilini daha ilerletmeye bak tabiki opleiding yapicaz bi sekilde hepimiz ama once dilimizi tam iyi yapmaliyiz.bolca cumleler ogren,zor cumleler ogren,b1 icin bunlar cok gerekli.hizli konusabilmek icin de bolca tv izle,hollandali arkadaslar edin kendine,msn de bolca hollandaca yaz.boyle yani arkadasim

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

melos yazdı:anladim,ama b1 le sadece oluyo diye biliyorum pedagogisch opleiding icin ama eger niveau 2 le alirlarsa seni oda iyi olur.karamsar olma hersey zamanla olur,ve hersey birden olucak diye bi sey yok arkadasim.sabirli ol,sen dilini daha ilerletmeye bak tabiki opleiding yapicaz bi sekilde hepimiz ama once dilimizi tam iyi yapmaliyiz.bolca cumleler ogren,zor cumleler ogren,b1 icin bunlar cok gerekli.hizli konusabilmek icin de bolca tv izle,hollandali arkadaslar edin kendine,msn de bolca hollandaca yaz.boyle yani arkadasim
ya bilmiyorum zaten dedigim gibi secilmeyecegimi biliyorum yani oyle dusunuyorum ama bakalim belki bi sans,,,alirlarsa olur olmazsada beklicez artik niveau 3 yapana kadar napalim,,,ya ben elimden geldigince ilerletmeye calisiyorum ama hollandaca tv den cabuk skliyorum anlamadigim zaman ,,,nt2 taalmenu sitesinde b1 en b2 icin alistirmalar var oraya bakiyorum kendi cabamla biseyler yapmaya calisiyorum ama bakalim...tavsiyelerine uymaya calisicam canim saol...
hollandadayim(2008-5)

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön