Inburgerinsexameni bugun itibariyle tamamladimmmm

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
ozgurk
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Inburgerinsexameni bugun itibariyle tamamladimmmm

Mesaj gönderen ozgurk »

renos yazdı:sansli kardes benim suanda hollandacam yeterli degil ben uzun donemli dusunuyorum suanda direkt mastera baslayacagim diye birsey yok , once kendimi yeterli hissetmem gerekiyor. bu yuzden 2 - 3 sene dil ogrenme surecim olacak ondan sonra insallah yeterli oldgumu hissedersem baslayacagim.Bu arada werkplein diploma cevirisini ucretsiz yapiyor tek seferligine.eger diplomanin ingilizce aciklamasi varsa 2- 3 ayda sana ceviryi yapiyorlar. Cevaplarin icin cok tesekkur ediyorum , basarilar...
arkadaslar ben de ayni sureclerden gectim. Dil tamam ama nereye kadar, Unutmayalim ki tr de universite okumak kolay degil burada da. eger tr de universite bitirdiyseniz. Burada bir adim onde olabiliyorsunuz hep. Yapilmasi gereken su bence. Eger uzun vadede ben hollandacami gelistirip cok iyi bir noktaya getirecegim diyorsaniz en iyi yol mbo hbo universiteit seklinde gitmek bana soracak olursaniz. Ama iyi derecede ingilizce var ise Arnhem de Toefle sinavi verip master opleiding baslanabilir. Cunku bir cok program %100 ingilizce. Master diplomasi iyi bir ingilizce ve orta duzey hollandaca iyi bir hayat kurabilmek icin baska bir secenek bence. Ben burada cinli ve Hindistanli insanlarla tanistim.Adamlar tikir tikir is yapiyorlar mukemmel ingilizceleri var ve buraa mimarlik insaaat siretlerinde calisiyorlar. Zaten bir cok buyuk sirket burada da tr de de cok uluslu oluyor ve kacinilmaz iyi ingilizce istiyorlar. Sadece boyle bir alternatifin de mevcut oldugunu belirtmek istedim. Ama bizler icin yani sadece oturum karti olanlar icin okullar cok pahali. Derim ki evvela vatandaslik ardindan ne yapilacaksa o hepitopu 3 ila 3.5 sene suruyor. Bir cogumuz da bunun yarisini coktan bitirdik. Herkese bol sans.

renos
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: uden

Mesaj gönderen renos »

Danidini kardes iburgeringsexamni aldim , nt2 baska bir sinav, inburgeringexamini soruyorsan 8 ayda aldim,

cemoburak
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen cemoburak »

cemoburak
NT3
NT3

pardon renos bu soru sanaydı..

renos
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen renos »

Cemoburak merhaba biz meslektasiz bende iletisim fakultesinden mezun oldum. Ben buraya gelir gelmez diploma cevirisi yaptirdim. burda HBO seviyesine esit. Benim ileri derecede ingilizcem yok malesef , orta duzeyde kaldik :) Eger cok iyi duzeyde konusuyorsa burda is bulma oranin yuksek sana tavsiyem turkiyede eger holandaca kurslar varsa zaman kaybetmeden devam et cok faydasini gorursun kardes. basarilar diliyorum sana. Ha sakin yanlis anlama beni soyleycegim icin: eger yurtdisina gelme konusunda herseyi goze alacak bir sevdan varsa gel ,ama bu noktada degilse sevgin sana siddetle gelme diyorum.Inanki birisini olesiye sevmek disinda ve belirli istisnalar haric , hicbirsey buralarda yasamak icin degmez. orada bes parasiz kaldirimlarda dolasmak , burada cebinde dolu parayla dolasmaktan cok cok iyidir. Allah herkesin hakikinda hayirlisini versin.

cemoburak
NT3
NT3

renos
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen renos »

Hakkimizda ne hayirlisiysa onu goruruz insallah.HBO burada yuksek okul yerine geciyor. Erciyes iletisimden mezunuyum ben. Diplomani CWI cevirtiyorsun 3 4 ay suruyor. Trdeki diplomani alirken yurtdisna gidecegin belirten bir dilekce yaz diploma ekiyle birlikte versinler.Bu senin icin daha iyi olur, basarilar diliyorum sana. Allaha emanet ol...

cemoburak
NT3
NT3

renos
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen renos »

Kardes burada cok fazla cicekci var ama dedigin konuda bilgim yok. slmlar...

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön