NT2 yada inburgeningsexamen LUTFEN YARDIM

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
adanali.raso
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Adana
Yabanci_Ulke: hollanda

NT2 yada inburgeningsexamen LUTFEN YARDIM

Mesaj gönderen adanali.raso »

Selam arkadasler ben 8 ay oldu hollandaya geleli ama bi turlu dogru durus bilgi alamadim benim esim hollandali ve ben nt1 yada inbur diblomasi almak istiyorum belediyeyi aradik numaramizi aldilar ariycaz diye ne ses var nede solouk ne yap mam gerkiyo nt2 1? nt2 2? nedir inbur nedir bunlar kac asama da oluyor sinav nasil oluyor bana biraz bilgilendirir seniz cok sevinirim

hepinize sayilar sevgiler

burak

Kullanıcı avatarı
ergun_kavlak
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: izmir/adana/ceyhan
Yabanci_Ulke: hollanda- groningen-Hoogezand

Re: NT2 yada inburgeningsexamen LUTFEN YARDIM

Mesaj gönderen ergun_kavlak »

aynen topraaam.
nedir bunlar bir acilim yapan olurmu lutfen?
neredesiniz adminlerim.
su_yer_ay

06-10-2012 evim evim guzel evim
09-10-2012- belediye ile randevum bitti
15-10-2012 ind randevu

Huzur
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Zonguldak
Yabanci_Ulke: Belcika

Mesaj gönderen Huzur »

Slm arkadaslar, ben sizlere kisaca acikliyim NT2 nedir Inburgering nedir.
NT2 nin acilimi Nederlans als tweede taal 'dir yani ikinci dil olaran Hollandaca'dir.
Inburgering ise sosyal uyumluluk kursudur,yani size yasadiginiz ulkedeki sosyal haklarinizi, cevreyi, sizer verilen haklari , ulkedeki islerin nasil yurudugu hakkinda verilen kurstur.
Gelelim tekrar dile ben Belcikadan yaziyorum burdaki dil kurslari 1.1 den baslayip 4.2 ye kadar gidiyor.
1.1 1.2 2.1 2.2 2.3 2.4 3.1 3.2 4.1 4.2 olmak uzere toplam 10 asamadir. Her asamanin sonunda gittiginiz okulda yazili ve sozlu olarak sinav olursunuz eger sinavi gecerseniz bir ust kademeye kayit olma hakkiniz dogar aksi takdirde tekrarlamak zorundasiniz. Umarim aydinlatici olmustur sizler icin slmlar.

Kullanıcı avatarı
imyourmiracle
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen imyourmiracle »

Turklerin dil kurslarina gitme zorunlulugu artik yok, eskiden belediye kursa gonderiyordu,artik Turklere kurs verilmiyor,,belediyeye giderseniz, size kendi imkanlarinizla kursa gitmeniz gerektigini soyliycekler ve bununla ilgili birkac brosur ve bilgi verici evragi evinize yollarlar,,eger isterseniz size kurs konusunda maddi destek veriliyor ama bu destek geri odeme sartiyla,,2 gun once ben basvurdum kurs konusunda,,aldigim sonuc bu,,

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön