Arkadaşımla Litvanya gezimiz

Avrupa tanitimi hakkinda ulke sehir turistik yer bilgileri. Turkiye, Almanya, Belcika, Hollanda, italya, ispanya, ingiltere, Avusturya ve digerleri.

Moderatör: sansli

hicabundantleones
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Türkiye-İstanbul
Yabanci_Ulke: Ä°spanya-Barselona

Arkadaşımla Litvanya gezimiz

Mesaj gönderen hicabundantleones » 28 Eki 2016, 06:54

Geçen sene bi arkadaşımla Litvanya’ya gitmeye karar verdik. Öğrencilik hali üç beş kuruşa gezmeye çalışıyoruz. Kalıcak yeri ayarladık, yemek desen zaten sandviçle geçinicez, ucuz uçak bileti de bulmuşuz hem de aktarmalı. Aktarmayı da Kiev’den yapıcaz, 18 saat bekleme süresi var. Millet üzülür o kadar saat beklenir mi diye, bize fırsat doğmuş tabi biz gider Kiev’i de gezeriz dedik, konaklama derdi yok bir şey yok güzelliğe bak. Bi heyecan sardı tabi Kiev’e varana kadar yerimizde duramıyoruz. Ne planlar yapmışız haritalar hazır gidiş dönüş her şeyi öğrendik önceden, vakit kaybında tahammülümüz yok. İndik uçaktan sırt çantalarımızla pasaport kontrole doğru ilerliyoruz. Pasaport kontrole geldik, sıradayız. Baktım benim gamsız arkadaşımın yüzü düşmüş, noldu olum diyorum konuşmuyor ceplerini yokluyo. Bi süre sonra döndü bana pasaportum yok uçakta unuttum galiba dedi. Ulan bu nası bi gamsızlık. Pasaportu nasıl uçakta unutursun aklım almıyo. Buraya yazmak istemediğim bazı şeyler söyledim tabi yüzüne. Neyse biz koştuk geri çıkış kapısına belki yakalarız birilerini de uçağa bakar alırız pasaportu. İşler ters gitmeye başladı ya bi kere, o uçağın da başka seferi varmış çoktaan yerini değiştirmiş bile. Her görevliye dert anlatmaya çalış, iletişim sıkıntı, yetişmeye çalışıyosun o uçak da gitmesin diye. Gerisi havalanında koşturmaca, biz o 18 saati havaalanında pasaport kovalayarak geçirdik. Aklıma geldikçe sevgiyle anarım gamsız arkadaşımı.

“Avrupayi Taniyalim ( TR, NL, BE, DE, FR, AU, UK )” sayfasına dön