Hollandaya aıle bırlesımı ıle gelenler ne ıs yapıyor??

Kendinizi Tanitin Dusuncelerinizi Belirtiniz.. Ufoss Ailesi icin neler yapabilirsin. Ufoss Ailesi senin icin neler yapabilir. Seni arasak nerde bulabiliriz

Moderatör: sansli

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda

Hollandaya aıle bırlesımı ıle gelenler ne ıs yapıyor??

Mesaj gönderen rottenboy »

arkadaslar boyle bır bolum yok sanırım

nl ye gıden esler;
ne kadar suredır orada?
trdekı meslegı neydı?
nl de ne ıs yapıyor?

boyle bır anket yapabılırz

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: Hollandaya aıle bırlesımı ıle gelenler ne ıs yapıyor??

Mesaj gönderen sansli »

bugun buraya gelisimin tam 2.senesi oldugu icin ben baslayayim istersen,,,ayrica guzel bi baslik olmus tesekkurler,,,

bugun (31 mei) itibariyle tami tamina 2 senedir nl'deyim,,,
tr'de kres ogretmenligi uzerine kiz meslek lisesinde okudum(gerci yarida biraktim buraya gelicem diye gerci hemende gelemedim okulumuda birakmis oldum ama neyse)
su an nl'deyim gecen sene inburgeringscursus'umu tamamladim suan niveauverhoging yapicam daha sonra da allah kismet ederse once beveiliger daha sonra polislik ins ins ins,,,
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

serkan1978
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda-zaandam
İletişim:

Mesaj gönderen serkan1978 »

slm
bende buraya geleli 2 sene ve 3 ay oldu tr de kendi isyerim vardi suan AH de calisiyorum gecen sene inburgering diplomami aldim halen amsterdam universitesinin dil kursuna gidiyorum son modul deyim yakinda staatexamen programa 2 sinavina girecegim alirsam bir opleiding yapmak istiyorum

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon

Mesaj gönderen rottenboy »

serkan kardes masterdam unıversıtesının dıl kurusn agıttıgını soylemıssın.ben de kısmetse oraya glınce rotterdamda bır unıversıtenın dıl kursun agoıtmek ıstıyorum.egıtımlır normal beledıyenın yolladıgı kurslardan daha ıyıdır dıye duusnuyorum...sartları varmıdır nelerdır?parasını yıne beleıdye oduyormu unıversıte kursuna gıdersek?beledıyenın gonderdıgı kurslara haftad 2 3 gun bırkac saat gıdılıyor..unıversıtedekı kursun programı nasıl haftada kac saat fılan.?daha baska bızeaktarabılecegın bılgıler vardır sanırım ,buraya yazarsan cok ıyı olur

Kullanıcı avatarı
tattooman
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: izmir
İletişim:

Mesaj gönderen tattooman »

3 aydir hollandadayim. leuwarden(friesland) kaliyorum..
motosikler,araba,kask, duvar ve insan derisi uzerine resimler yapiyorum..Turkiyede kendime ait tattoo & piercing studyom vardi.antalya,marmaris ve dalyanda uzun yillar dovme sanatcisi olarak calistim..
saygilar..

isteyen arkadaslar ekliyebilirler..
http://byturkerx.hyves.nl/

pasakurt
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda den haag

Mesaj gönderen pasakurt »

rottenboy yazdı:arkadaslar boyle bır bolum yok sanırım

nl ye gıden esler;
ne kadar suredır orada?
trdekı meslegı neydı?
nl de ne ıs yapıyor?

boyle bır anket yapabılırz
ben gectigimiz aralik ayinda geldim sekiz aya yakin bir zaman oldu.turkiyede okulu bitirip geldim fakat burda henuz her hangi bir is yapmiyorum.insallah ramazandan sonra bahce isi yada baska seylere bakicaz cunku okul hafta ici iki gun oldugu icin engelliyor duzgun bir yerde calismayi.

ozl
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Belçika_Anvers

Mesaj gönderen ozl »

Oncelikle soyleyeceklerimi yanlis anlamayin ama bugun hollanda belcika ya gelen turkler cesitli cesitli islerde calisiyorlar. bu kisilerin icinde guzel iyi yerlerde calisanlar var ama bunun yaninda tarlada cicekte temizlikte vs vs gibi islerde calisanlarda var. ben bu kisileri ve bu isleri kesinlikle kucumsemiyorum. ama bu durumu gorunce bununla beraber aklimda soru isaretleri ve nedenler beliriyor.
bizim insanimiz Tr de is begenmiyor universite okudugu icin bu isleri kendine yakistiramiyor , begenmedikleri icin issiz kalmayi bile tercih edebiliyorlar ama buraya gelince TR de hayatta yapmayacaklari bu isleri mecburiyetten yapiyorlar yada buraya gelince bu isler normallesiyor mu?
bence yani buralarda gosterdigimiz cabayi emegi saygiyi TR de gosterseydik ve burada gostermedigimiz havamizi cakamizi burnu havadigilimizi saygisizligimizi Tr de de gostermiyor olsak ulkemizin sirti hic yere gelmezdi herhalde :) katilan olur olmaz ama buda benim gorusum.
2009 Ocak :Basvuru
2009 Mayis :Ret
2009 Mayis :Solvit sikayet
2009 Haziran :Vize
2009 Temmuz :Belcika'ya gelis
2010 Ocak :5 Yillik oturum
2011 subat :Hollanda belediyeye kayit
2011 mart :Ind'ye basvuru

Kullanıcı avatarı
serdariscan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: bursa
Yabanci_Ulke: breda

Mesaj gönderen serdariscan »

Kullanıcı avatarı
murat.kara
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda Rijswijk

Mesaj gönderen murat.kara »

Turkiye de elektrik teknisyeniydim 3,5 senedir hollandadayim son 2,5 senedir elektrik teknisyeni olarak calisiyorum(diplomam burda gecerli oldu).ayrica not dusmek isterim turkiyeden teknik meslekler grubundan mezun olan veya kendisini yetistirmis olan arkadaslar varsa bana ulassin is konusunda yardimci olabilirim Hollanda firmasi.Fabrika bakim onarim konusunda elektrik,mekanik,isitma sogutma,kaynak vs

Kullanıcı avatarı
erhangulsum
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Izmir
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zwolle

Mesaj gönderen erhangulsum »

bende dj idim... www.djerhan.com

buraya geleli 2bucuk seneden fazla oldu, ilk 6 ay evde pc basinda gecirdim, sonra okula basladim...
1 ay sonrasinda da AH retouren centrum da calismaya basladim zwollede.

su anda ayni isi yapiyoruz ancak yeni bir firma taseron olarak devraldi bu isi. Kuehne + Nagel firmasi, dunyanin heryerindeler...

Normal medewerker idim, heftruck soforu oldum ve 5 ay once de was machine operator oldum... Vast isim var Allaha sukur, ama yine de eski yaptigim isi ozluyorum, burada maalesef ne girisimim oldu ne de cabam djlik yapmak icin... cevre olmayinca cok zor oluyor bu isler :)

“Kendinizi Tanitin, Dusuncelerinizi Paylasin” sayfasına dön