Hollandaya aıle bırlesımı ıle gelenler ne ıs yapıyor??

Kendinizi Tanitin Dusuncelerinizi Belirtiniz.. Ufoss Ailesi icin neler yapabilirsin. Ufoss Ailesi senin icin neler yapabilir. Seni arasak nerde bulabiliriz

Moderatör: sansli

kocadeli
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: ..Kastamonu..
Yabanci_Ulke: ...Hollanda / Lemmer..

Re: Hollandaya aıle bırlesımı ıle gelenler ne ıs yapıyor??

Mesaj gönderen kocadeli »

bende hollandaya geleli 1 ay oldu daha yeniyim turkiye ankara universitesi dil tarih cografyada arkeoloji bolumu ogrencisiydim suanda calisma iznim icin gerekli numarayi almayi bekliyorum ama sanirim biraz uzun bi sure olacak :((
#kocadeli#

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: balikesir
Yabanci_Ulke: turkije

Mesaj gönderen umuder »

yaklasik 3 senedir buradayim www.dutchperfumes.com internet sitesini isletiyorum umarim reklam olmaz:)
14 Eylul 2009 sinava girdim
15 Ekim 2009 Hollandadan basvuru
17 Ekim 2009 vize kabul edildi(rekor)(Masallah)
5 Kasim HOLLANDADAYIM:)))

ozgurk
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen ozgurk »

Ben Hollanda ya geleli onumuzdeki agustos ayi itibariyle tam2 yil olacak. Simdi dusundumde sankii 10 yildir buradayim hissine kapildim:? Neyse ne:) Geldigimin 3 ayinda calismaya basladim. Cunku bebegimiz dunyaya geliyordu ve bir erkek olarak sorumluluklarimi yerine getirmem gerekiyordu. Tr de uzmanlik yapiyordum, aci ama gercek:su an temizlik isinde calisiyorum. Cok iyi kazanmasam da yetiyor diyelim. Simdi ise buna alistim. sanki kendimi cocuklugumdan beri temizlik yapiyormus gibi hissediyorum. O ya da bu sekilde insan alisiveriyor icine dustugu her duruma. BU yaziyi da iste tam bunun icin yazdim. Simdiki aklim olsa diyorum kendi kendime, baska turlusu de olabilirdi. Daha iyi isler icin emek sarf edip belki de karsiligini uzun vadede alabilirdim. Sizlere nacizane tavsiyem: Dusuk pozisyonlu islerde her zaman insan gucune gereksinim var. KOrkmayin firsat elimizden kacti diye. Lutfen ama lutfen kendi degerinizi dusurmeyin. Suna inaniyorumki; Turkiye gibi rekabet kosullarinin cok cetin oldugu bir ulkeden gelip de, burada basarisiz olmak gibi bir luksumuz yok.Dil gibi ya da kultursel ogeler gibi kafamizda buyuttugumuz yapay bariyerler bizleri etkilemesin. Tam da bugun verdigim bir kararin arifesinde bu baslikla raslasmis olmamin bir tesaduf olmamasini diliyorum. Ben daha iyisi icin mucadele edecegim.. Sizlere de bol sans diliyorum.

“Kendinizi Tanitin, Dusuncelerinizi Paylasin” sayfasına dön