almanya icin onerileriniz

Kendinizi Tanitin Dusuncelerinizi Belirtiniz.. Ufoss Ailesi icin neler yapabilirsin. Ufoss Ailesi senin icin neler yapabilir. Seni arasak nerde bulabiliriz

Moderatör: sansli

reisbey2008
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: oss/hollanda

almanya icin onerileriniz

Mesaj gönderen reisbey2008 »

arkadaslar ben yaklasik 2.5 yildir hollandadayim.evliyim 2 yasinda oglum var hollanda pasaportunu bir aksilik olmaz ise 15 mayis 2011de alabiliyorum.alinca berline tasinmayi orda yasamayi dusunuyoruz.sizlerin fikirleriniz onerilerinizi almak istiyorum.almanya ile hollandayi kiyaslasin herkes fikrini soylesin.buranin sartlari kanunlari gunden gune kotuye gidiyor.cok ayrintili bilgiye ihtiyacim var.ve burdada satilik evim var.bunu satmadan kiraya verip gitmeyi dusunuyorum.

conhoney
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Groningen

Re: almanya icin onerileriniz

Mesaj gönderen conhoney »

reisbey2008
Mezun-NL
Mezun-NL

sagol arkadasim hollandanin hangi sosyal hakki varki issizlik maasi sosyali cocuk parasi vergileri sifirbaskaonerisi ofikri olan varmi

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

dogru belki cocuk parasi hollandaninkinden fazla olabilir ama sadece bikac sey icinde gidilmezki arkdsm ,,,bende gittim almanyaya gezi amacli 2-3 gun kaldim ve akrabalarimizla konusmalarimiz gozlemlerim bencede almanyaninda en az belkide daha fazla eksilerinin olmasi,,,basbakanlari bikere turkiyeye ve turklere karsi zaten,,,ama yine de karar yasam sizin siz karar vereceksiniz arkdsm umarim hersey gonlunuzce olur ....
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

volkankonak03
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke:

Mesaj gönderen volkankonak03 »

reisbey2008
Mezun-NL
Mezun-NL

belcikayida dusunuyorum ama almanya agirlikli.belcikada akrabam kimsem yok.belcikaninki daha iyi aslinda.suan calisiyorum satilik evim var.esimde calisiyor.ama kazancimizin hepsi vergiye suna buna gidiyor.sifira sifir elde var sifir.vgz 188 oduyorum.ilaci herseyi para.senelik 600 lira cop vergisi.aslinda yazilacak cok sey varda.sizlerde biliyorsunuz.burdaki politikacilarda turkleri sevmiyor.sadece almanya degil.hollanda pasaportumu aldiktan sonra gitmeyi dusunuyorum.cunku avrupa vatandasinin durumu daha farkli oluyor.baska size ornek verim bindigimiz arabanin vergisi fiyati kat kat fazla..aldigim maas sosyal maasi kadar.hatta sosyaldakiler calismayanlar daha iyi..bursuru daha kesintiler zorluklar geliyor.
issizlik burdada gitgide artmaya basladi.ben organonda calisiyorum.dunyanin en buyuk ilac fabrikasi.
iki yil icinde 3000 ne yakin kisi cikartacaklar..bursuru ic karartici seyler.bir is yapmak istediginde nefesleri ensenizdeee.adamlar somurgeci kominizm ulkesii.sartlara bakacam iyi olcup bicecem.sizlerin fikirleriniz onerileriniz bilgilerinizde benim icin onemli.burdaki arkadaslar ufoss ailesi aile gibi.

volkankonak03
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke:

Mesaj gönderen volkankonak03 »

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Mesaj gönderen nevilen »

Kardes , hangi ''Almanci '' ile konussam hepsi ayni cumleleri kuruyor .Almanya bitmis artik ..Yani o 80 lerin hayati kalmamis orlarda . Gecen birisi ile konusmustum ,saati 4-5 euroya is bulan bayram ediyor diyordu.
Irkcilik zaten almis basini biliyorsun .. Almanya bana cok ic karartici geliyor..Ayni Hollanda gibi ..Yanlis anlama benim esimde Hollandali fakat hic sevemedim o ulkeyi ..

Benim fikrim ,en ideal ulke Belcika .. Belki burada yasadigim icin boyledir ..Sosyal Haklarin Hollandadanda Almanyadanda fazla .. Issizlik var fakat Hollanda yada Almanya gibi sikintili degil ..Burada da irkcilik var fakat Hollanda yada Belcika gibi degil ..Hollandada sokaktaki insan karamsar,ben sahsen gulen yuzlere cok nadir rastladim ..Zira 3 kez gidip gezme firsatim oldu ,sen orda yasiyorsun belki bana denkgeldi ..

Ornegin cocuk parasi yada issizlik maasi .. Bizim 2 cocugumuz var (ikiz) 307 euro aliyoruz ayda..
Ayrica her yil 150 euro bez parasi +50 euro oyuncak parasi..2000 euro dogmadan once ..Kres 25 euro cocuk basi ..
Hollandada 3 ayda 1 110 euro heralde ..Almanyada da boyle..
Birde Almanyada 2 Milyon civari Turk yasiyor .. Buralardan kat kat fazla..Ornegin Belcikada 200.000 Turk yasiyor diye okumustum ..Durum bu .. Birde 2 Milyonu dusun ..
Bu Almanlarin afralari tafralari hic cekilmez..Senin NL pasaportun olacakmis fakat yinede Turksun..

Tabi bunlar maddi yonleri .. Insan nerede mutluysa orasi onun vatanidir .Gerisi pek onemli degil ..
Fakat ben Almanyayi hic onermem ..

reisbey2008
Mezun-NL
Mezun-NL

sagol arkadasim yorumlarin icin bugun bayram oncelikle bayramini kutluyorum.ve bayram gunu isten cikarildim.o yuzden burayi terketmeyi daha cok istiyorum.belcikaya gelmek istesem neyapmam gerekiyor hemen is bulabilirmiyim yada sosyala baglanabilirmiyim belli sure icin.sosyaldan alanlarin durumu nasil

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Mesaj gönderen nevilen »

Reisbey , eger Sigortan varsa gecmise donuk 18 ay , burdan para alirsin .. Ayni sekilde esinde alir ..
Ben Hollandadan sirf bu sosyal haklar icin Belcikada sinir koylerine tasinan insanlari biliyorum ..Bir tanesi esimin akrabasi ..

Illaki tasincam dersen incele .. Kucuk bir kasaba isinizi gorur ..Eger Flamancada biliyorsan is sikintinda cok olmaz .Hem orda evinde varmis ver kiraya , buradaki kira parasini cikar ..

Fakat sakin Tayfun boyle allandirdi ballandirdi diye is yapma .. Ben 2 sene surum surum surundum ..
Talih yeni guldu bana , belki hayat onun icin guzel geliyordur .

Senin icin uzuldum . Insallah kisa zamanda yeni bir ise baslarsin .

“Kendinizi Tanitin, Dusuncelerinizi Paylasin” sayfasına dön