Gecici oturum izni (attestation d'immatriculation modele A)

Kendinizi Tanitin Dusuncelerinizi Belirtiniz.. Ufoss Ailesi icin neler yapabilirsin. Ufoss Ailesi senin icin neler yapabilir. Seni arasak nerde bulabiliriz

Moderatör: sansli

Duray
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Bursa
Yabanci_Ulke: Bruksel

Gecici oturum izni (attestation d'immatriculation modele A)

Mesaj gönderen Duray »

Arkadaslar merhaba,

Bruksel'e yerleseli 3 ay oldu sizinle aile birlesimi hakkinda yasadigim deneyimi paylasmak istiyorum. Ayni zamanda bir de sorum olacak..Esim Alman vatandasi ve ben Turk vatandasiyim. 4.5 yil londarada yasadiktan sonra esimin isi geregi Bruksele yerlestik. Ingiltereden aile birlesimi vizem olmasina ragmen(ki ingiltere evlilik biresimini coook irdeleyen bir ulke 7.5 ay sonunda oturma iznim gelmisti, oradaki kanunlara gore basvuruyla birlikte pasapotlarinizda onlarda kaliyor. 7.5 ay sonunda pasaportlarimiz ve oturma iznim gelmisti) buradaki belediye evlilik belgelerimi kabul etmedi.yani Bruksel Turk konsoloslugundan aldigim Fransizca evlilik belgemi kabul etmedi ve Turkiyeden ayrintili tasdik sehr'li evlilik belgesi istedi tabiki onun da fransizcaya cevrilmis hali. Turkiyeden birine velaket verdim ve ordan evliklik belgesini bana gonderdiler.(ama inanin ki bana konsoloslugun verdigi belgenin aynisiydi tek fark arkasinda kaymakamlik tasdik sehri vardi)neyseki yeminli tercumana cevirttikten sonra belediye bunu kabul etti. Aslinda sadece yabancilara zorluk cikartmaktan baska birsey degil. Hatta belediyedeki yetkililer ile kucuk capta bir tartisma bile yasadim bu sebepten. 4.5 yillik evliligi Ingiltere kabul etmis ve orda birlikte yasamisligimiz var, belcikaya geliyorsunuz ve evliliginizi kanitlamaniz gerekiyor. Bu kadarda sacmalik olamaz..Benim ulkemin Konsoloslugunun verdigi belgeye itibar etmiyorlar.

Ozetle bu 3 ay sonunda su an elime gecici oturum iznim(attestation d'immatriculation modele A ) geldi. Inanki belediyeden bu belgenin ne ise yaradigi, yasal haklarim neler olduguna dair hic bir aciklama ve yazi almadim.Sadece elime tutusturdular. Bu konuda deneyimleriniz varsa benimle paylasirmisiniz? bu belge ile calisabilirmiyim? yurt disina cikis izinim varmi? yurt disina cikabilmek icin bir yerlerden izin almam gerekiyormu? bu belge ile bildiginiz herseyi ve deneyimlerinizi paylasirsaniz coook mutlu olurum..
simdiden cook tesekkur ederim..
sevgiler..

okayakmese
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Zonguldak
Yabanci_Ulke: Belçika

Re: Gecici oturum izni (attestation d'immatriculation modele

Mesaj gönderen okayakmese »

Oncelikle belcikaya hosgeldiniz diyim, hikayenizi okudum ama sorulariniza cvp verecek kadar benimde bir bilgim yok ama sadece biseyler yazmak istedim.
Oncelikle size uyguladilari politikada ayni, benim esimde hollanda vatandasi ben turkum biz belcika'da yasamaya baslayali 4 ay oluyor hala 5 month card bile alamadim gecici oturum izni, bizede ayni size yaptiklarini yapiyorlar, bizimde evlilik cuzdanini kabul etmediler ama ben tr den buraya gelirken formul A ve B evraklarini almistim nufus mudurlugunden onlari kabul ettiler.Ama ilk sonuc bizim evlilik red edilmis su anda inceleme altinda, onlarin teks politikasi bizleri ugrastirmak o kadar, Allah yardimciniz olsun,daha fazla bilgisi olan arkadaslar insallah yazarlar,

“Kendinizi Tanitin, Dusuncelerinizi Paylasin” sayfasına dön